[#31] Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras

@JacK_Swidnik, post #29

Napisał na PPA dwa artykuły z zrób to sam
scandoubler-gbs-8200-redukcja-szumow
gotek-i-wyswietlacz

znalazł pracę , kupiłem od niego parę rzeczy amigowych


Ja mam od niego B1240. Tyle mi po nim zostało. Pare zdjęć z dzeiciństwa...
1
[#32] Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras

@snifferman, post #31

Szkoda chłopaka . Akurat ja poznałem Jędrzeja przypadkowo . Kupiłem od niego na początku marca tego roku Furię do A600 oraz Savyna68k A500 . Podczas tegoż zakupu kilkakrotnie rozmawialiśmy telefonicznie o sprawach amigowych dostałem od niego kilka rad odnośnie retro sprzętu . Była to bardzo uczciwa i pozytywna osoba .
Spoczywaj w pokoju [*]
[#33] Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras

@snifferman, post #31

gotek-i-wyswietlacz

mam od niego ten wyświetlacz eh

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2023 13:02:32 przez Dorian3d
[#34] Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras

@snifferman, post #31

A coś właśnie mówił ze karta 1240 poszła do Niemiec
[#35] Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras

@Dorian3d, post #34

przykro to słyszeć. Poznałem Jędrzeja jak bylem na SACAP-ie
miał ciekawą pasję fotografii analogowej oraz napraw starych lampowych itp radia.
Mam go w znajomych na fejsie często się udzielał ostatni post mial 8 czerwca.
Był tez w 2018 r na Amiparty w Chełmie z jak pamietam ciekawym radiem które sam wykonał.
szkoda chlopaka młodszy ode mnie.
spoczywaj w spokoju [*]
1
[#36] Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras

@snifferman, post #1

Na sieci znalazłem artykuł o pogrzebie.

https://kwartalnikfotografia.pl/nie-zyje-jedrzej-paszak-fotograf/

Bardzo wymowny jest pierwszy akapit.

9 czerwca Jędrzej Paszak postanowił odejść na swoich warunkach.


Nauczcie się żyć. Umrzeć zawsze zdążycie. To kiedyś powiedziała wokalistka zespołu Closterkeller na spotkaniu z fanami. Było to przy okazji wspominek innego człowieka Tomasza Beksińskiego, który również odszedł na własnych warunkach.
7
[#37] Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras

@Wankowicz, post #36

Wielu artystów i utalentowanych ludzi odchodzi przedwcześnie z tego świata przez swoją (nad)wrażliwość. Jeśli ktoś myśli, że wszystko w życiu jest zero-jedynkowe (cyfrowe), nieskomplikowane i łatwe do oceny, to jest w dużym błędzie. Może zmarły przez swoją analogową fotografię właśnie to chciał przekazać - złożoność ludzkiego życia. Sprawy, które nie są do pojęcia przez moją małą głowę, pozostawiam Panu Bogu.
8
[#38] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras
[#39] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras
[#40] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras
[#41] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras
[#42] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras
[#43] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras
[#44] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras
[#45] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras
[#46] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras
[#47] Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras

@Wankowicz, post #36

Niech spoczywa w pokoju. Będzie Go brakować na spotkaniach SACP-u.
1
[#48] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras
[#49] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras
[#50] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras
[#51] Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras

@Stoopi, post #47

Będzie Go brakować na spotkaniach SACP-u

A często bywał? Wiem, że ostatnimi laty trochę odłożył Amigi na bok.

Jędras był też chyba fanem C64

Miał C64, ale to już raczej w czasach gdy był retro, a przynajmniej bardzo przestarzały. Na pewno po Amidze.

Lubił wracać do czasów i obrazów z dzieciństwa, co widać na jego zdjęciach . Amigę miał chyba od 1996r. Widać ją nawet na jednym ze zdjęć na jego profilu. Grałem z nim na tym telewizorku siedząc na dywanie. Żałuję, że ostatnie lata nie miałem czasu się z nim spotkać.

Prośba dla osób poruszających kwestie mało związane z pamięcią o naszym koledze, a mogących być bolesnymi dla rodziny i bliskich w żałobie:
Trochę więcej szacunku
8
[#52] Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras

@snifferman, post #51

A często bywał? Wiem, że ostatnimi laty trochę odłożył Amigi na bok.


Nie tyle z Amigami co z aparatem się pojawiał na SACPIE.
[#53] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras
[#54] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras
[#55] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras
[#56] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras
[#57] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras
[#58] Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras

@snifferman, post #1

Nie znałem Jędrasa, choć byłem na SACP dwa razy, dość dawno temu. Niech Pan Bóg ma go w swojej opiece.
4
[#59] Re: Odszedł na zawsze, ale wciąż żyje w naszych sercach. R.I.P. Jedras

@R-Tea, post #58

Znalazlem swoje zdjecia Jendrasa z 2018r
wlasnie takiego jak go poznałem wtedy to go zapamiętam.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem