Komentowana treść: Amiga Meeting 2002 - komentarze
[#1] Re: Amiga Meeting 2002 - komentarze
Pojechalem, zobaczylem, napisalem:



Co widzialem na PLUS:



- obudowy :) ich design: myszka, klawiatura (francuska :)))), monitor LCD

- fajne niebieskie LEDY w obudowach

- szybki boot systemu i czas wgrywania sie Ambienta (jesli sie nie powiesi

klawiatura lub cd)

- linux dzialal bez zarzutu i emulacja na nim MacOS9



Co widzialem na MINUS:



- niezgodnosc firmware w 100%, zwiechy klawiatury , nie wolno ruszc myszka

przy bootowaniu bo zwiecha

- nie zawsze byl widoczny cdrom

- brak wsparcia 3d w kartach gfx - ponoc maja ale jakos niepokazali (mieli

Radeony 7500)

- brak emulacji pauli (nie poszla zadna z gier: Payback, Earth .. , Exodus)

- kompletny brak wsparcia software -pokazano Quake1 bez OpenGL (i tak sie

powiesil kilka razy), ImageFx4 oraz Candy Factory Pro - ale na tym i tak nie

dalo sie pokazac szybkosci G3

- przy przesuwaniu okienek z przykladowymi demkami pod Ambienta byly klopoty

z dzwiekiem (pogarszal sie) a przy wiekszej ilosci okienek demka "haczyly"

- skalowanie okienka z filem mpg/voc (frogger2.0) - zwiecha , podobno wina

oprogramowania

- uruchomienie stosu usb - zwiecha

- zmiana czcionek - zwiecha

- w ciagu 10 min mozna bylo zawiesic nawet kilka razy system !!! a ponoc

byla to juz 1.0 BETA



Wiec czekam na AmigaONE i OS4

[#2] Re: Amiga Meeting 2002 - komentarze
głowne odczucia: bardzo pozytywne, atmosfera, amigowcy, organizacja... nie mam zastrzezen... no moze jedynie ze przestal mi dzialac (zreszta nie tylko mi) LAN z internetem, ale podobno to wina tpsa... a glowna atrakcja - pegasos, nie zrobil na mnie najlepszego wrazenia, ale dzialajacy sprzet mozna bylo kupic :)

poza tym szkoda, ze nie bylo Elboxu, ktory moglby zaprezentowac swoje rozwiazania w dziedzinie Hardwaru :(
[#3] Re: Amiga Meeting 2002 - komentarze
Eehhh...

Bylo minelo. Wszystko ok. Swietne miejsce (co to bylo palacyk czy szkola ? ;))

Klimat imprezy i organizacja byly swietne. Elbox sie nie zjawil ...

Pierwsze co polecialem do Pegaza ledwo zasiadlem i ... zwiecha (dokladnie CEd).

To ja reset i ze zniecierpliwienia klikam w malutka myszke i klawe.

Czekam i czekam i tylko czarny ekran z jakim napisikiem. Co jest ? Zwiecha.

Za bardzo sie naelektryzowalem ? Dalem sobie spokoj bo jeszcze by bylo na mnie ;).

Wszyscy pozytywnie nastawieni jak to Amiganci. Poszperalem troszke u wszystkich

i nie moglem wejsc do netu. Ponownie usiadlem za myszka Pegaza i nic na nim nie bylo

zeby dobrze doswiadczyc mocy sprzetu. Kazda moja przysiadka do Pegaza konczyla sie

zwiecha. Co jest grane? Fakt to przeciez beta. Ale i tak sie ciesze, ze Pegas juz jest

Jednym slowej milo spedzilem czas i bylo warto przyjechac. Za rok tez bede i poswiece

te 11 godzin w pociagu w jedna strone.
[#4] Re: Amiga Meeting 2002 - komentarze
Amig_OS: Cos mi sie zdaje ze Payback odpalil sie na drugim Pegazie od lewej.

Zabardzo sie nie przygladalem i nie wiem jak dlugo "chodzil". Czy moze sie myle ?
[#5] Re: Amiga Meeting 2002 - komentarze
Witam serdecznie

No i odbylo sie to na co wszyscy tak dlugo czekali. Troche brakowalo do perfekcji ale musze przyznac ze impreza byla cool Ekstra atmosfera rekompensowala czeste zwisy MOSa na Pegazach (o czym juz wczesniej bylo :) Ale towarzystwo (zwlaszcza firm ze swiatka Amigi) bylo dobrane i na pewnym poziomie (oj poziom bardzo podnosily Prezenterki z eFunzine ;) Dostep do Internetu i mozliwosc poserfowania nie tylko na Pegazach dopelniaja obrazu calosci jako Imprezy Na Ktorej Nalezalo Byc.
[#6] Re: Amiga Meeting 2002 - komentarze
Zgadzam sie w wiekszosci z przedmowcami. Z Pegazami bylo sporo klopotow, odpalone animacje w okienkach nie chcialy sie zamknac, wlaczylismy QuakeGL ktory chodzil jak krew z nosa, okazalo sie ze w Pegazie jest Radeon a w tym nie jest ogslugiwana akceleracja 3D, wiec sie zastanawialem po co zostal Q1 umieszczony na Pegazie na ktorym nie pojdzie odpowiednio (na Pegazach VooDoo3 powinien byc tylko zainstalowany), chyba po to by odstraszyc od tej maszynki. Podchodze do drugiego Pegaza, szperam po HD jest Photogenics i... zwis programu, kolejny program na prezentacyjnym pegazie do odstraszania klientow. Na pochwale zasluguje MOL ten ladnie wygladal. Eh, nie bede opisywal swoich przygod z Pegazami wystawionymi dla publiki, bo za duzo czasu by mi to zabralo a chce jeszcze wspomniec o kilku sprawch. Szkoda ze Matay zjawil sie tak pozno

i nie mial zadnych nowosci, chociaz ceny byly promocyjne. X-Soft mial kilka nowych kasiazek, zastanawilem sie nad kupnem jednej z nich, ale postanowilem jeszcze pomyslec w efekcie czego zapomnialem kupnie (bede chyba musil dac zarobic Poczcie polskiej). Szczerze mowic, najbardziej zrobily na mnie wrazenie wypasione Amigi i tu pozdrowienia dla goscia ktory puszczal demka w divxach na A4000. Poznalo sie troche ludzi, pare osob "z zaskoczenia" - czesc eNgine :) No, a szkola w ktorej wszystko sie odbywalo to chyba jakies muzeum... Dobra straczy mojego pisania, jeszcze inni tu sie musza wypowiedziec, a ja ide spac, bo podroz powrotna z Lodzi byla bardzo meczaca z Pegazem (kumpla) na rekach. Ogolnie rzecz biorac bylo fajnie :)
[#7] Re: Amiga Meeting 2002 - komentarze
impreza spok, ze ten czysty palacyk byl szkola do tej pory nie wierze ;)



co do mosa - udalo mi sie go raz zwiesic..

z tym ze bootowanie trwalo niewiele dluzej od przelaczania miedzy ekranami :)

chodzi naprawde szybko.

moze wolniej niz sie tego napalency mogli spodziewac, ale na jakiej innej ami mozna pograc plynnie w softwareowo rendorowanym Q1 w 800x600?

emulowanego imagefx'a mozna bylo uzywac na duuzych grafikach bez wychodzenia na kawe.

emulacja bardzo dobrze sie sprawuje - nie widac co jest emulowane a co nie. poprostu sie odpala program i juz.



okna sie otwieraja natychmiast, ikony w nich - tez natychmiast.

scrollowanie okien - plynne, nawet okien prawie na caly ekran.



w mosie mozna wysuwac okna poza ekran czyli robi sie duzo wiecej miejsca na ekranie.



co do zwiech - rzeczywiscie moze wygladac przerazajaco, ale to jest wersja BETA. a to znaczy ze mos jest na etapie kiedy bugi sa jeszcze dopuszczalne.



podsumowujac - pegaz chodzi jak kazdy inny dzisiejszy komputer. szybko i ledwo :)

[#8] Re: Amiga Meeting 2002 - komentarze
Impreza ogolnie udana. Tylko

a) Obiecany pegasos nie byl losowany :(

b) mniej nagrod niz rok temu :(

c) X-Soft robil siare swoja oferta (stos starych ateowych minitowerow

pecetowych (nie wiadomo po co)

d)Pegazy wieszaly sie i to bardzo a i dlaczego nie

pokazano softu napisanego i skompilowanego specjalnie dla morpha.

e) Mozna bylo spotkac znajomych z netu (RULEZ) :)

f) BRAK INTERNETU - JAK TAK MOZNA ?!!!!!

g) Malo firm - brakowalo elboxu ale zapewne zostal by zjedzony za spidera

(na sali wisialo pelno kartek z napisem typu: "usb albo rdb wybor nalezy do Ciebie..." -

nie trzeba mowic kto to naklejal bo to wszyscy wiedza :)

h) Wypasiony sprzet amigowcow rulez, (na szczescie nie bylo

duzo pecetow ale jednak :( )

g) juz mi nic do glowy nie przychodzi :))
[#9] Re: Amiga Meeting 2002 - komentarze
I tylko tyle wrażeń po takiej imprezie???

Ja się spodziewałem rekordu w komentarzach, a tu nic... :)

Żałuję, że ja nie mam możliwości wyjazdów na takie imprezy, ale często robię sobie "małe zloty" w mieszkaniu! :D

Też się ludzie zjeżdżają- Wrocław, Szczecin, Zielona Góra..., nie wspominając już o stałych bywalcach z bliższej okolicy- Mielec, Przemyśl, Lesko, Sanok... i inne miejscowości. :)



Choć to daje mi poczuć po części tą atmosferę, jaka na targach panuje.

Pozdrawiam wszystkich znajomych, którzy u mnie byli!!!
[#10] Re: Amiga Meeting 2002 - komentarze
Bo przebilo Was ACP - no coosz tam wiecej ludzi zaglada :(

A i byl artykul Feia :).
[#11] Re: Amiga Meeting 2002 - komentarze
Prosze mi pomoc mam problem z klawiatura Francuska i Windows Xp Po Polsku Nie moge sobie dac rady ,zeby ustawic klawiarure francuska w polskim jezyki bo a jest na miejscu q etc . Chcialabym tak zrobic zebym mogla pisac po polsku na francuskiej klawiaturze bo jak zmienie w PASKU JEZYKOWYM NA Francuski to nie moge pisac po polsku a jak zmienie na polski to mam litery poprzestawiane POMOCY !!! Joanna.........
[#12] Re: Amiga Meeting 2002 - komentarze

@Joanna Filas, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


Kup klawiaturę angielską. To wydatek rzędu 30-50zł.
[#13] Re: Amiga Meeting 2002 - komentarze

@Joanna Filas, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


A gdzie mieszkasz? :P Mam jakas zbedna angielska klawiature to moge wpasc. Acha i podeslij najpierw swoje zdjecie zebym mogl... cie rozpoznac. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem