Komentowana treść: Oświadczenie Terra Soft Solutions
[#1] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
Prasa klamie, radio klamie, telewizja klamie, ACCCP klamie, ... :D
[#2] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
Tak jak przypuszczałem,że ACP coś znowu pokręciło. Tylko czekałem na sprostowanie na chyba jedynym rzetelnym polskim amigowym portalu (czyli Waszym)no i znowu się na Was nie zawiodłem, tak trzymać! Pozdrówka!
[#3] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
hmmm, na acp jest tylko link do oswiadczenia i pare slow mojego autorstwa. jesli nazywasz klamstwem to co tam pisze to byloby milo gdybys to skomentowal na acp a nie tutaj. link do tego oswiadczenia pojawil sie tez na ann.lu i w amiga-news.de. rozumiem ze caly swiat klamie ale dzielne ppa trwa na posterunku - to dobrze.

ja tekst oswiadczenia rozumiem tak: "wpuszczono nas w kanal zapowiedziami sprzetu ktorego nie ma w wiekszch ilosciach i na dodatek jest wadliwy. dlatego wycofujemy sie ze sprzedazy systemu (system = os+hardware) mimo nakladow na reklamowanie itp. os bedziemy dalej pisac, ale hardware kupcie sobie sami na wlasne ryzyko". czyli posrednio potwierdzaja to co o amigaone wiadomo a czemu eyetech zaprzecza - mainboard jest wadliwy. przykro mi mandi ze twoja praca na rzecz os4 coraz bardziej staje sie praca dla jakiegos vaporware, ale to naprawde twoj problem i nie widze powodu mieszania z blotem innych.

Sam napisales u gory "dotyczącego zaprzestania produkcji płyt Teron poniżej" i wedlug twojej terminologii powinienem cie nazwac klamca a PPA klamliwym pseudoamigowym portalem bo Terra nie produkowala plyt tylko chciala sprzedawac plyty Mai.

Mam szczera nadzieje ze os4 kiedys sie pojawi, ale amigowe klapki jesli je kiedykolwiek mialem to spadly mi dosc dawno temu. czego i tobie zycze.
[#4] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
No tak. Racja. Czkam wiec z niecierpliwoscia na AmigaOS4.0 i LI^H^HAmigaOne.
[#5] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
Jaka fałszywa informacja pojawiła się na ACP?! Gdzie? Proszę udowodnić albo przeprosić. Natomiast Nukleon rzeczywiście przekręcił njusa, bo to nie Terra Soft Solutions produkuje płyty Teron.
[#6] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
No nareszcie ktoś zrozumiał w treści niewsa, że Terra wycofała się ze sprzedaży wadliwych płyt głównych Teron nazywanych szumnie AmigaOne w środowisku "wirtualnych" amigowców.

Odkupywanych od innej firmy - Mai oklejanie nalepkami przez Eyetech -co przypomina mi akcje z Predatorem z Eyetechu oraz

sprzedaży amig z super SDK zawierajacym AmigaDE na komputearch oklejonych Boingami i innymi wlepkami bądącymi wówczas na czasie

w postaci AMD inside Matrox Here AmigaSDK itp. ... :)

Dobrze ża chociaż powoli się to kończy ;)

Przynajmniej są firmy na tym małym AmiŚwiatku które nie oszukują

klienta do końca ściemniając że już za chwileczke już za momencik.

Może czas najwyższy zerwać dziurawe klapki z oczu kupić Pegasosa,

a za cene upgradu do karty G4 -200 Euro dokupić super peceta sprzed dwóch lat i

pielegnować nostalgie Amigową pod UAE.
[#7] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1130


Nostalgie amigowa mozna pielegnowac takze na Pegasosie:). Nie trzeba w tym celu kupowac grzyba...
[#8] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1131


A Worda to skąd ja wezmę :(
[#9] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1127

Sam napisales u gory "dotyczącego zaprzestania produkcji płyt Teron poniżej" i wedlug twojej terminologii powinienem cie nazwac klamca a PPA klamliwym pseudoamigowym portalem bo Terra nie produkowala plyt tylko chciala sprzedawac plyty Mai.

Ten akurat fragment o ile przeczytałeś odnosił się raczej ściśle do newsa na nukleonie, w którym to stwierdzono cytuję:

Firma Terra Soft Solutions poinformowała o zaprzestaniu produkcji płyt głównych Teron, a także systemów Boxer opartych na tychże płytach.

Więc jak widać news na nukleonie dotyczył zaprzestania produkcji płyt przez Terra Soft Solutions, co jest kłamstwem. Ja doskonale wiem, iż Terra Soft Solutions nie miała i nie ma nic wspólnego z produkcją tych płyt. A cały news, z oświadczeniem i tłumaczeniem jest dla osób, które przekłamują informację, lub nadają im koloryt, jaki im akurat odpowiada, co miało miejsce na ACP:

Co to ma wspólnego z Amigą? Ano to, że są to te same płyty, które inna firma sprzedaje jako AmigaOne. A podobno leżącego się nie kopie...

Według mnie newsy powinny być obiektywne, ale już od dawna nie są. News na PPA zawierał słowo komentarza odnośnie newsa na pozostałych portalach, oraz oryginalne oświadczenie w niezmienionej formie plus szybkie tłumaczenie, może niezbyt udane, ale zawsze jakieś. A wnioski czytający niech wyciąga sobie sam.

A co do amigowych klapek na oczach, jakie próbujesz mi wmówić, to chyba się strasznie mylisz. Pracują przy tłumaczeniu i testach OS4 i dobrze mi z tym, ale to nie znaczy, że nie widzę reszty świata. Jakimś cudem z efektów mojej pracy korzystają nie tylko użytkownicy AmigaOS. Tłumaczenia YAM-a, IBrowse'a, InstallerNG i innych rogramów działają zarówno pod AmigaOS jak i MorphOS i nie zamierzam tego ograniczać w żaden sposób. Jeśli nie podoba Ci się to co robię, nie musisz tego używać. AmigaOS to tylko ułamek tego co robimy w ATO, a jakimś cudem większość osób w Polsce uważa, iż ATO=OS4. Ale nie zamierzam pisać hektolitrów bredniokomentarzy na ten temat.

A co do komentowania na forum ACP odpuściłem sobie już jakiś czas temu. Powodów wiele i też nie zamierzam ich tutaj wymieniać.

Z poważaniem
Mandi^ATO
[#10] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1129

Rzeczywiście, news na ACP nie był kłamliwy, za co przepraszam, ale był zabarwiony negatywnie. Nie wiem czemu newsy na ACP podaje się w takiej formie, aby czytający odnosił wrażenie, iż jedynym możliwym obecnie wyborem jest Pegasos.

Z poważaniem
Mandi^ATO
[#11] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1132




Worda to mozna zaemulowac, ewentualnie odpalic na dziadostwie zwanym 486 za 30 zl.

[#12] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1133


Według mnie newsy powinny być obiektywne, ale już od dawna nie są. News na PPA zawierał słowo komentarza odnośnie newsa na pozostałych portalach, oraz oryginalne oświadczenie w niezmienionej formie plus szybkie tłumaczenie, może niezbyt udane, ale zawsze jakieś. A wnioski czytający niech wyciąga sobie sam.



o objektywizmie nie mam zamiaru tu dyskutowac bo objektywizm tak samo jak prawda maja to wspolne ze sa jak dupa. kazdy ma wlasna.

news na ACP zawieral link to oswiadczenia oraz minimalny komentarz Z MOJEJ, nadsylajacego ten news, strony. ACP zaznacza to piszac w naglowku newsa "nadeslany przez...". Wnioski czytajacy tez potrafia wyciagnac sami (po to tez link) co widac po komentach. Nieobjektywny jest jedynie komentarz w ostatniej linijce, nieoddzielonej od newsa. Coz, widac ACP zaklada jakas zdolonosc rozumienia czytanego tekstu skoro tego nie oddzielili komenta od samego newsa. Proponuje napisac do nich zeby nastepnym razem odzielali ew komentarze szlaczkiem dla mniej rozumiejacych.



Pracują przy tłumaczeniu i testach OS4 i dobrze mi z tym, ale to nie znaczy, że nie widzę reszty świata. Jakimś cudem z efektów mojej pracy korzystają nie tylko użytkownicy AmigaOS. (...) Jeśli nie podoba Ci się to co robię, nie musisz tego używać. AmigaOS to tylko ułamek tego co robimy w ATO, a jakimś cudem większość osób w Polsce uważa, iż ATO=OS4. Ale nie zamierzam pisać hektolitrów bredniokomentarzy na ten temat.



skoro ci dobrze to dlaczego zachowujesz sie jak jakis osaczony frustrat? Doceniam to co robi ATO i nie ja ich w to mieszam tylko ty. Ty sie chwaliles na #amisia podpisanym NDA i to wlasnie stad sie bierze przekonanie ATO=OS4. Wszelkie pytania na temat OS4 zawsze leca do ciebie. Wiec nie zaden cud.



A co do komentowania na forum ACP odpuściłem sobie już jakiś czas temu. Powodów wiele i też nie zamierzam ich tutaj wymieniać.



spoko. twoja sprawa. aczkolwiek sposob w jaki napisales tu newsa swiadczy ze jestes na acp obrazony. smieszy mnie to i troche dziecinada zalatuje, ze wyzalasz sie tutaj ale to tylko imho.

pozdrowka

V.
[#13] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1136

Ty sie chwaliles na #amisia podpisanym NDA i to wlasnie stad sie bierze przekonanie ATO=OS4.

A oto i ten cytat, gdzie ja się tym chwalę (dla zainteresowanych proszę wpisać '!quote 398' na kanale #amisia):

(#398) * Mandi^ATO teraz będzie na wszystkie pytania o OS4 odpowiadał NDA

I to by było tyle w tym temacie ode mnie. 8)

Z poważaniem
Mandi^ATO
[#14] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1132


A Worda to skąd ja wezmę



Na Pegasosie emulator pieca podobno śmiga całkiem przyzwoicie (a na G4 będzie jeszcze "przyzwoiciej"). Jednak nie o to chodzi. Ja na przykład mam pieca a nawet pirackiego Worda na nim nie mam:). Nie jest mi to potrzebne i zupełnie nie czaję filozofii tego typu programow. W razie potrzeby mam Indesign którego używam jak normalnego procesora tekstów. Tak samamo zresztą na Amidze. Zamiast WordWorth czy AmigaWriter zawsze używałem PageStream 4. To takie DTP-zboczenie:). Duszę się na normalnych procesorach tekstu...



Jednak to wszystko nieistotne. Jak naprawdę trzeba to dla świętego spokoju (i żeby nie zawracać sobie tym za bardzo głowy) jakiegoś pieca w kącie postawić można (tak samo jak lodówkę czy odkurzacz). Ty mówiłeś, że pieca warto kupić żeby na nim (+UAE) "pielęgnować nostalgię amigową". Ja odpisałem, że do TEGO CELU może służyć Pegasos. Żeby się bawić w Amigę to chyba Pegasos jest teraz najlepszym sprzętem:). Przynajmniej tak mi się wydaje. Nic w świecie amigowym nie wprawia mnie w tak optymistyczny nastrój jak popatrzenie na działającego Pegasosa i posłuchanie optymistycznych wypowiedzi użytkowników. Jakby nie patrzeć to (od strony sprzętowej) największy skok od czasu gdy Amiga powstała. Od strony programowej porównałbym ten krok do przejscia z AmigaOS 1.3 do 2.0 (a lepiej 3.0).
[#15] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
Mandi tym tekstem przebiłeś nawet Konrada Bielskiego...
[#16] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1138




No wlasnie jestem ciekaw czy emulator pieca na Pegasosie bryka calkiem przyzwoicie. Niestety w Toruniu pomimo zapowiedzi, Bosha na Pegaza nie ujrzalem. Na moje pytanie z przed kilku miesiecy o predkosc emulacji na lamach ACP, rowniez nie doczekalem sie zadnej odpowiedzi.

Tak wiec jedyne na czym moge sie opierac to koment jednego gostka na AmigaWorld, ktory stwierdzil ze na G4 1.2Ghz Bosh osiaga predkosc 486/25Mhz.

Jesli to prawda, to raczej polemizowalbym czy predkosc emulatora na Pegazie G3 600Mhz mozna uznac za przyzwoita.

[#17] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1140


Pewnie Bochs niedorobil sie jeszcze JITa, co niezmienia faktu ze Win95 mozna odpalic oraz uzytki typu Word...Dla watpiacych dodam ze na PC-Tasku na 040/40 z z poziomu DOS odpalilem Tomb Raidera (z predkoscia oczywiscie 1 klatka na 5-10 sek).

[#18] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1141

U mnie Bosh działa... Niestety ponieważ miałem dostęp jedynie do płyty z w2000 nie za duzo mogę powiedzieć...

(W2000 daje się zainstalować, niestety nie udało mi się go odpalić...)

Na pewno ma wolną obsługę plikopartycji - to co zauważyłem przy instalacji...
[#19] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1127


Może te tłuki na górze zrozumieją w końcu, że nie istotna jest

platforma sprzętowa(tak samo pracuję na AMD700 jak i na M68060/66)

A liczy się możliwość używania dobrego OS (patrz podejście Linuxa)

a nie używania dobrego inaczej(patrz WincośtamDOS)
[#20] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1135


Skad ja wezmę taki zabytek jak 486 ?

No chyba że dodają gratis do płyty Amigi One :)
[#21] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1138


Na Pegasosie emulator pieca podobno śmiga całkiem przyzwoicie (a na G4 będzie jeszcze "przyzwoiciej")

NO MDW mie przeginaj do Pegasosa nie bedzie modułu G4 :(

Dzieki za info że można to czymś zastapić tylko jak jest z wymienialnością plików ?

Niektórzy chcą mieć wszystko w doc.ach wordowych i koniec ;)
[#22] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1143


Tak się składa że procesory PowerPc są znacznie lepsze od x86, a że droższe, no cóż za jakość się płaci.

[#23] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1130


Odkupywanych od innej firmy - Mai oklejanie nalepkami przez Eyetech




Mai Logic nie produkuje płyt Teron tylko chipset a dokładniej część chipsetu do nich. Proszę tu dezinformacji nie rozsiewać.



[#24] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1145


Po co zmuszac pegaza do odpalania windy? Chyba po to sie go kupuje zeby trzymac sie z dala od windy.



A co do wyprodukowania "Worda i koniec" mozna pegaza rebootnac do linuxa i pod nim na OpenOffice takowy wyprodukować. W ciemno zgaduje ze bedzie szybciej niz pod win2000 na 486@25 :)



Bochs jest wolny i bedzie wolny. Przydala by mu sie emulacja JIT, ale takowej nie ma co sie spodziewac:

"I've got an idea of how many JIT back ends I feel like writing and it's a natural number strictly less than 1"



...ciekawe jak sie ma do tego PC-TASK pod mosowym emu JIT :)
[#25] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1151


Pytalem niedawno gdzies o PC-Taska i otrzymalem odpowiedz ze nie dziala na MOSie. Ale z ciekawosci sprawdze jeszcze na Classic MOS-demo (0.4).

[#26] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1151




Wlasnie zrobilem test na MOSie 0.4 demo i PC-Task dziala. Nawet sprobowalem odpalic Win 3.11 i uruchomil sie. Kiedy pytalem czy dziala na AmigaPegasos byly to jeszcze czasy niestabilnej wersji. Panowie Pegazowcy, dajcie znac czy dziala aktualnie PC-Task.

[#27] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1149


Kto wiec produkuje plyty Teron?
[#28] Re: Oświadczenie Terra Soft Solutions
W odpowiedzi na komentarz nr #1148


Jednak wolałbym mieć wybór.

A nie mam nawet OS4 ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem