Komentowana treść: Pegasos - pierwsze wrażenia.
[#1] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
Mala uwaga. Link do recenzji gry Aqua nie dziala.
[#2] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
Hmmm, jeszcze nikt nie odpisał, właśnie sprawdziłem i już działa. :)
[#3] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
Bardzo optymistyczny ten tekst. Az sie chce wchodzic na strone efunzine i zamawiac Pegasosika. :)
[#4] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1756


Sorry, ale od kilku m-cy w kazdym swoim komencie piszesz texty typu "ja juz, juz za chwileczke kupuje Pegazosa", badz konsekwentny i kup w koncu tego Pegazosa, bo juz to nudne sie staje.
[#5] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1757


:D :D :D Sluszna uwaga. Jednak zauwaz, ze tym razem napisalem, ze "az sie chce kupowac Pegasosa", a nie, ze "kupuje Pegasosa". W tej chwili sytuacja u mnie wyglada tak... Mozliwe, ze pod koniec sierpnia bede mogl sie spodziewac paru groszy wiec bardzo ladnie zgraloby sie to z wyjsciem Pegasosa2 we wrzesniu. Mysle wiec, ze nie ma sensu teraz kupowac jedynki za ostatnia koszule. We wrzesniu od razu sie rzuce na dwojke tym bardziej, ze cena jest zachecajaca. Poza tym AmigaClassic akurat teraz jest mi jeszcze potrzebna w takiej postaci w jakiej ja mam.
[#6] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1758


Jesli moglbym zasugerowac to zastanow sie rowniez nad AmigaOne w najblizeszej przyszlosci. Osobiscie, z wielu powodow, bardziej wierze w A1. :)
[#7] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1759

A co po za nazwa sklania Cie do takiej wiary? Moze jak nam przedstawisz, tez zaczniemy wierzyc...

[#8] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1760


I tutaj moglibysmy stworzyc kolejnego tasiemca z cyklu AmigaOne vs Pegazos, tak wiec ogranicze sie tylko do slow: Ty jestes zwolennikiem Pegazos+MorpshOS, ja natomiast AmigaOne+AmigaOS4. Kazdy z nas ma swoje racje, zdanie, przekonania, odpowiednia wiedze. Nie zamierzam Ci nic przedstawiac, poniewaz bym tylko kolejny raz wypisywal to co juz wiele razy bylo powiedziane. Kazdy ma prawo do swojego zdania i ja moge tylko _zasugerowac_.
[#9] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1761




Warto zapytac, czy tworcy programow ktorzy nie beda posiadaczami A1, beda mogli w prosty sposob przeportowac soft z MOSa?...a tak pozatym to racje beda mieli Ci, ktorzy na swoim kompie uruchomia zarowno AOSa jak i MOSa (podalem w kolejnosci alfabetycznej).

[#10] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1759


To wszystko troche za dlugo trwa. Jak we wrzesniu zobacze dzialajaca AmigeONE z poprawionym bugiem sprzetowym i dzialajacym na tym AmigaOS4 w wiekszosci pod PPC, kompatybilnosci i stabilnosc rownej Pegasosowi z MOSem to sie zastanowie. Watpie czy cena bedzie konkurencyjna w porownaniu do Pegsososa2. O A1 i OS4 ciagle mowi sie w czasie przyszlym podczas gdy Pegasosow ludzie uzywaja juz od dawna. Poza tym jezeli kiedys bede obrzydliwie bogaty;) to kupie obie maszyny:).
[#11] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1763


BTW: bug jest juz dawno poprawiony. Biorac pod uwage kryteria, ktore wyzej postawiles to najprawdopodobniej bedziesz mial okazje nad czym sie zastanawiac. :)

[#12] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1764


Poprawiony? Jak? Kiedy? Najnowsza wersja układu Articia wciąż zawiera większość błedów, które Gerald i Thomas znaleźli we wcześniejszej wersji.
[#13] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1765


Wybacz, ale nie jest mi dane wiedziec jak naprawia sie uklady. ZTCW blad jest naprawiony.
[#14] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1766


Sorki - ja mam pegaza jeszcze nie aprilowanego i mimo, ze taki moze dzialac caly dzien bez rebootu ne znaczy, ze nie ma bledu - po prostu staram sie nie unikac sytuacji, gdzie bedzie niebezpieczenstwo nieprawidlowego zadzialania komputera.


[#15] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1767


Czy możesz troszkę napisać więcej o "niebezpiecznych" sytuacjach? Albo podać jakiś link opisujący problemy z bez aprilowym Pegasosem?
[#16] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1768


Głownie objawiają się przy pracy dysków - szczególnie tych na drugiej tasmie. Zdaza sie (zazwyczaj po wlaczeniu komputera, rzadziej pozniej), ze po boocie nie widac wszystkich dyskow.
Zdazaja sie niewyjasnione pady podczas kopiowania... U mnie wystepuje tez problem portu rownoleglego, ale z tego co wiem to nie jest standard...


[#17] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1768


O problemach z nieaprilowanym Pegazem pisałem już wielokrotnie na innych portalach, mogę napisać i tu: prosty test - przekopiować jakiś np 50 mb plik z HD do RAM:, a później zapuścić na nim Opusowy filecompare. W zależności od szczęścia i długości pliku będzie od kilku do kilkuset bajtów różnych. Z April1/2 już tego problemu nie ma (przy tym samym oprogramowaniu), więc argument o błędach w VIA686 jakoś do mnie nie przemawia tym bardziej, że Pegaz tego mostka nie używa.
[#18] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1770

Witam panie Jacku!

Ciekawe wnioski biją z Pana omentarza, sugeruje Pan w nim, że A1XE ma wadliwy uklad ArticiaS, ponieważ w Pegasosie ten uklad powodował błędy przy kopiwoaniu dużych plików, jednak zapomina Pan o jednej rzeczy, że Pegasos nie miał montowanych nowych wersji tych ukladów. A to, że Pegasos nie ma VIA 686B, nie oznacza, że kłopoty z kopiowaniem dużych plików na A1XE nie były spowodowane tym układem. Jakoś wiele płyt do komputerów klasy PC z układem VIA686B nie posiadających układu ArticiaS miało taki sam problem z kopiowaniem danych jaki występował na A1XE (z tego co mi wiadomo ostatnie kompilacje linuxa dla A1XE już nie przeklamują danych podczas kopiowania. Czy może mi Pan zatem w tym miejscu wykazać jakim to cudem, skoro wprowadzono tylko obejście błędu w układzie VIA686B (znanego z innych platform i systemów), przekłamywanie danych powoduje na A1XE ArticiaS a nie VIA686B?. Czy skoro na Pegasosie dane były kopiwane z przekłamaniami to jest to fakt świadczący o tym, że A1XE jest do d..y (cenzura)?

Z poważaniem

[#19] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1772


Ja bym sie chcial dowiedziec (zupelnie bez zlosliwosci) czy AmigaONE w tej chwili przeklamuje podczas tego kopiowania czy nie? Bez tlumaczenia co i dlaczego - poprostu chcialbym wiedziec czy jezeli dzisiaj kupie te maszyne to bede mial (w koncu dosyc powazny) problem czy nie. :)



Pegasosa1 nie kupuje, a w 2 tego nie bedzie wiec uwazam, ze po tej stronie barykady problem nie istnieje.
[#20] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1772


Komentarz, w którym pisałem, że w nowej wersji układu ArticiaS też są błędy przeoczyłeś celowo może? Genesi wraz z ostatnią partią układów Articia otrzymała kilkadziesiąt sztuk nowych, poprawionych układów, tak więc zostały one gruntownie przetestowane. Niestety dalej wykazywały błędy.
[#21] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1775




Co mamy:



Pegasos działa błędnie z pierwszą wersją układów Articia oraz poprawioną wersją układów Articia, najmniej kłopotów sprawia po zamontowaniu układów April 1/2.



AmigaOne z nową wersją układów Articia nie sprawia żadnych problemów także przy kopiowaniu dużych plików (warunkiem jest nowy kernel Linuxa).



Podsumujmy:



Jeśli układy Articia zawierają rzeczywiście jakieś błędy, to ujawniają się one wyłącznie na komputerach Pegasos (co potwierdzają pracownicy producenta). Ponieważ Pegasosy z Articia nie są już produkowane, ten problem może dotyczyć jedynie osób, które "okazyjnie" kupią komputery te na organizowanych przez dystrybutorów wyprzedażach, gdzie próbuje się już sprzedawać je poniżej kosztów produkcji, a wciąż nie ma chętnych na pierwsze wyprodukowane 600 egzemplarzy.
[#22] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1779


Możesz wierzyć w tą bajeczkę o braku błędów w Articii. Jak wreszcie się jakaś AmigaONE pojawi w Polsce to będziemy mogli ją wszyscy przetestować (a może już ktoś ściągnął przez zagranicznego dystrybutora?). Zapewne zawyżona cena i problemy z DMA odstraszają potencjalnych klientów ;)
[#23] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1780




"problemy z DMA odstraszają potencjalnych klientów"



Problemy z DMA to mają tylko użytkownicy Pegasosów, jeden sam się do nich przyznaje kilka komentarzy wyżej. Inne niedociągnięcia znane z tych komputerów to problemy z FSB przy taktowaniu 133 MHz. Mało który Pegasos jest w stanie pracować z tym taktowaniem, choć powinien bez łaski każdy. Myszka, którą nie można ruszać przy starcie komputera, bo BIOS jest nieporadnie napisany. Firewire, który miał tworzyć wielką przewagą Pegasosa nad AmigaOne w ogóle nie działa.
[#24] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1781


A tak, zapomniałem, na AONE problemów z DMA nie ma, dlatego właśnie jest wyłączone.
[#25] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1782




Widzę, że o AmigaOne wiesz więcej niż użytkownicy tego komputera. Oni nie mają problemów z DMA, ale Ty twierdzisz że mają. Wiesz przecież lepiej. Wywróżyłeś im problemy AmigaOne na podstawie problemów swojego Pegasosa. O AmigaOS 4 też wiesz więcej niż developerzy tego systemu, też pewnie na podstawie swojego MorphOSa. Jednym słowem chodząca Alfa&Omega.



Nie zapomnij dopisać w kolejnym komentarzu, że na pewno AmigaOne ma problemy z DMA, a nie tylko Pegasos, bo ktoś jeszcze pomyśli, że A1 jest lepsza i Pegasosa nie kupi, a jak się nie sprzeda całe 600 wyprodukowanych egzemplarzy to nie jest pewne, czy bbrv znajdą pieniądze choćby na prototyp Pegasosa 2. No więc kupujmy Pegasosy, bo choć z blędami, to AmigaOne też ma te błędy w DMA, a jak nawet nie ma, to wystarczy 150 razy powtórzyć, że ma i na pewno ktoś uwierzy.
[#26] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1783


Widzę, że o AmigaONE wiesz więcej niż użytkownicy tego komputera, w końcu wystarczy 150 razy powtórzyć, że problemów nie ma i na pewno ktoś uwierzy... Widziałeś ten komputer na własne oczy chociaż?
[#27] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
Nie chce sie tu z nikim klucic ale akurat w Polsce jest kilka Pegazosow bez Aprila i kazdy ich uzytkownik moze cos powiedziec o tych bledach.

Nie rozumiem natomiast jak ludzie ktorzy nie maja A1 mowia o A1 ze nie ma bledow.



[#28] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
O ile pamietam ktos z posiadaczy Aone nawet zrobil screenshoty w ktorych bylo widac zaklamania.
[#29] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
Nudzi mnie juz twoje wrozenie z fusow, niedlugo chyba uwierzysz sam w to co mowisz na temat AmigaONE. Jak mozesz sie wypowiadac na temat projektu w ktorym nie bierzesz udzialu? A moze jeses developerem, betatesterem projektantem AmigaONE ???



Zrozum AmigaONE z nowymi ukladami NIE MA PROBLEMOW z DMA.

I tak pozostanie czy Ci sie to pooba czy nie :)

Przestal bys wreszcie "biedmemu" :):) MDW robic zamet w glowie.



PS.

Tak sie sklada ze akurat mam dostep do 2 sztuk Pegasosa z ukladami April i bez a takze do OS4, wiec w przeciwienstwie do Ciebie moje spostrzezenia nie wynikaja z wrozbiarstwa.



POZDRAWIAM



PS.

Moj prywatny poglad - nie sluzy wywolywaniu wojen, zniewazania kogokolwiek itp itd etc.











[#30] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1790


A może Ty masz AmigaONE i ją testowałeś? Pochwal nam się. A może OS4 już na AmigaONE testujesz, skoro Twoje spostrzeżenia z wróżbiarstwa nie wynikają? (z czego wynikają w takim razie? bo pan Ben "there is no Articia bug" Hermans tak powiedział?;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem