Komentowana treść: Pegasos - pierwsze wrażenia.
[#31] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1790


Nie zmienia to faktu ze Pegazy stają się coraz bardziej popularne, a jak widać i nowy soft na MorphOS powstaje. Warto też wspominieć o bardzo fajnym suporcie dla developerów ze strony Phoenix/Genesi!! Natomiast jeśli chodzi o AmigaONE, jak to piszą już niektórzy użytkownicy, że zrobili błąd kupując AOne gdy tym czasem mogli te pieniądze przeznaczyć na Pegaza na którym mogli by odpalać swoje ulubione aplikacje, a nie czekać na AOS4 na AOne. Który nie za szybko ujrzy światło dzienne (chodzi o wersje AOS4 na AOne, warto przeczytać raporty z "AmigaOS4 On Tour").
[#32] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1793




.. moze Pan Piszczyk powiedzizl "Najnowsza wersja układu Articia wciąż zawiera większość błedów" ... to tak jest









[#33] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1794




Wiec niech zainteresowani kupia Pegasosy i po sprawie tylko czemu wielu obawia sie tego kroku ... i jednak czeka na wyjscie A1 ?



Nektorzy juz wydali kupe kasy na Pegaza i nie sa wniebowzieci do konca :)



[#34] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
Nie chodzi o to ze Jacek powiedzial to tak jest.

Chodzi o to ze tu ludzie moga dotknac pegaza wiec moga sie wypowiedziec na temat jego i jego bledow.

Natomiast nie wiem jak ludzie nie majacy AmigaOne moga cos powiedziec o jej uzytkowaniu i bledach.



[#35] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
Nie wiem czy wiesz jaka jest roznica uzywania OS4 na AOne i na Classic Amigach.

Teraz to co widzisz (na classic Amigach) oczywiscie ladnie wszystko chodzi , chodza stare programy.

Jestem ciekaw jak to cos bedzie chodzic na AOne.



Zobacz jak bylo i jest (az do wypuszczenia MOS'a 1.4) , Paybacka na Pegazie nie uruchomisz , a czemu? bo nie ma Audio.device oraz odpowiednich ukladow. Odpalisz go jednak na pewno na MOS;ie na Amidze Classic.

Na AOne tez nie bedzie starych ukladow wiec ilosc dzialajacych programow zmaleje.



P.S.Takze nie zamierzam wszczynac wojny

[#36] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
A czemu ty panie AmigaOS nie kupisz AmigaOne?

Nie no oczywiscie nie masz kasy , albo nie .. nie interesuje cie linux jednak mocno wierzysz ze uruchomisz kiedys os4 na AOne.

[#37] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
To samo było przez te kilkanacie ostatnich lat :( Tylko że wcześniej było nas sporo ludzi przy AMIDZE , teraz została garstka

i stale te same nie kończące i powtarzające się kłutnie , przez co zaszkodziło to tylko AMIDZE. Byście w końcu przestali i zwarli szeregi , jeden za wszystkich wszyscy za jednego . Inaczej to się skończy tak że zostanie jeden przy ami i sam ze sobą będzie się kłucić , bo mu to już weszło w krew . Ja chce mieć sprawny komputer do wszystkiego a czy to będzie ten czy ten mi to wisi , wiem z doświadczenia że lepszy wygra, i do póki nie będą poprawione wszyskie błędy , zostaje przy klasycznej AMIDZE :) Nie mam zamiaru wyrzucać kasy w błoto i później się głowić co z tym fantem zrobić.

Czekałem tyle lat poczekam jeszcze , a jak życia braknie , to może moje wnuki się doczekają :) Ale poczekam :) A wy zamiast sie kłucić zgłaszajcie błędy i niech poprawiają , w końcu za coś się płaci i to sporo kasy.



To jest tylko mój prywatny pogląd - nie chcę nikogo tą wypowiedzią urazić lub znieważyć kogokolwiek itd..........
[#38] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1800




Wtaj Stefkos :)



1. Jesli mozna to raczej "Amigos".

2. Jestem pewien co do uruchomenia OS4 na AmigaONE dlatego biore udzial w tym projekcie.

3. Zlozylem zamowienie na AmigaONE.



PS.

Pamietasz TVPainta na Abstrakcie 2002, do dzis lezy Twoje dzielo na moim HDD.







Zlozylem zamowienie.
[#39] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
Jakas minute temu nei wiedzialem czy ty to ty.

Teraz juz wiem.

Jak dlugo juz do ciebie "leci" AOne?

[#40] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1795


Widzę, że jednak nie odpowiesz na moje pytanie, szkoda.

Btw. któż to taki, ten pan Piszczyk?
[#41] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1804




Wstyd, klasyki nie znac!
[#42] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1805


A on też amigowca? Nie wiedziałem...
[#43] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1801




Nie zamierzam sie klocic, jestem daleki od tego.

Za duzo zycia, czsu i zdrowia poswiecilem Amidze.



Wsrod swoich znajomych mam wielu ludzi zwiazanych z Pegasosem i spotykamy sie przy kazdej nadarzajacej okazji na roznych imprezach Amigowych.



Po prostu zawsze komentarze Pana Piszczyka wywoluja burze - "moze gdyby je pisal w innym tonie" mniej zaczepnym, nmniej obrazliwym, byloby wsystko wporzadku i DOCENIL PRACE INNYCH FIRM KTORE TEZ SIE ZNAJA NA SPRZECIE I OPROGRAMOWANIU.



Nikt mu nie broni wyrazac swojego zdania: CHODZI TYLKO O SPOSOB W JAKI TO ROBI.



Skoro jest osoba "public relation" jGenesi to powinien Trzymac jakis fason.



PS.

Mysle ze to tyle w temacie.

Sa to moje prywatne odczucia.









[#44] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1804




Przepraszam za przekrecenie nazwiska.



[#45] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1803




Jak dojdzie to dam znac, tylko podeslij mi swojego majla :)
[#46] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
No tak ale czytalem ze niektorzy kupujacy nie dostawali zakupionego A1 przez rok!!!

Tu wiec nasuwa sie pytanie : Czy Eytech nie boi sie przypadkiem tego bledu ktorego nie ma?

[#47] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1807


Skąd przypuszczenie, że jestem "osobą public relation" ?
[#48] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1810




Plyty beda rozsylane z nowym ukladem wiec nie ma mowy o bledzie.

Eyetech nie chce by powtorzyla sie sytuacja z Pegasosem ,gdzie dostarczono uzytkownikom wadliwe plyty mimo iz placili jak za pelnosprawny sprzet.

Prywatnie uwazam, ze "zachowaniem twarzy" byloby wymienienie uzytkownikom wadliwych plyt na nowe (P2) bez doplaty - jako rekompensate.

PS.

Czy jet mozliwosc odeslania np Pegasosa i otrzymanie zwrotu pieniazkow, bo ktos jest nie zadowolony z otrzymanego sprzetu ?



[#49] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1811




Na AmigaMeeting BB kierowal wsystkie pytania kazal kierowac do ciebie jako public relation.

[#50] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1801


Varius: piszesz, ze "Czekałem tyle lat poczekam jeszcze". Ja to slysze juz 10 lat. Chce wreszcie normalnej nowej Amigi. Malo mnie obchodzi jak ona sie bedzie nazywala - moze sie nazywac "Pegasos". Na podstawie tego co obserwujemy mozna wyciagnac wniosek, ze AmigaOS4 nie ruszy na AmigaONE jeszcze przez rok. I co - mam czekac rok mordujac swoja ledwo trzymajaca sie kupy A1200+060+ppc+bvision+100 warstw kanapek podczas gdy ludzie uzywaja Pegasosow? W ogromnych bolach ale jednak sa jakies oznaki, ze maszyna ta bedzie lepiej oprogramowana niz karty PPC do klasycznych Amig. Juz sam system pod PPC sprawia, ze mi slina leci. A tu jeszcze OpenGL, Blender... kurcze - czego chciec wiecej? ;)
[#51] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1814


kurcze - czego chciec wiecej?



Może przeportowania OpenOffice, Mozilli, Photoshopa i jeszcze kilku innych na dobry początek? ;)

Jaka jest twoja lista życzeń?



BTW Co do tych błędów w A1, które niby są a niby nie ma. Najlepszym rozwiązaniem byłoby powołanie niezależnej grupy ekspertów (a może komisji śledczej?;), którzy by raz na zawsze ocenili czy błędy są czy nie ma i w jakich płytach ;)



A tak poza żartem to chyba najgorsze jest w tym wszystkim to, że wiele osób jeszcze sobie poczeka zanim coś kupi (nawet jeśli ma za co kupić) bo na razie sytuacja nadal nie jest klarowna. Jest sprzęt z błędami lub nie. Jedni mówią, że z błędami a inni, że nie. Rozwiązaniem dla niektórych wydaje się w tym wszystkim Pegasos2, o którym jeszcze nic poza ceną i np. tym jaki mostek północny będzie użyty niewiadomo (czyli: jeszcze nie powiemy co to będzie za nowa płyta, ale już wiemy, że na pewno będzie o połowę tańsza i będzie inny mostek północny ;)
[#52] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1815




Inny nie zawsze znaczy lepszy i o lepszych parametrach.

Zreszta tansze raczej nie idzie w parze z lepsze, nie wiadomo jak nowy mostek bedzie sie zachowywal , na razie to czysta teoria.



Trzeba znowu poczekac i potestowac.



















[#53] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1814



MDW gdyby amigowcy tak się nie chlali stale i dochodzili nikt by nie musiał tyle czasu czekać i żyć ciągle obietnicami. Rozumiem

że jest dyskusja że coś jest nie tak czy tak . Coś ulepszyć , a coś można poprawić. Ale co na jakie forum nie wejde , stale są jakieś niedomówienia i przycinki. A co w czasopismach wydawanych kiedyś za dobrych czasów było inaczej ? Przypomnieć tylko M. Pampucha jak poniektórzy z błotem go równali. To było w porządku ? A takich przykładów można wymieniać tysiące. I jak do tej pory się nic , a nic nie zmieniło :( Czy zawsze tak już musi być ? Z tego co zauważyłem to poniektórzy nawet jak śpią to chyba nawet myślą , jak upokorzyć innych i zagrzebać AMIGE pod ziemią głęboko żeby wszelki słuch po niej zaginął .
[#54] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1789




Prosze wpisac w Google:



"via 686b" +bug +dma +ide +transfer



tu jest naprawde wszystko opisane przez osoby trzecie nie zwiazane ani z Amiga i ani z Pegasosem.







[#55] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1819


To oznacza tylko, że AONE ma więcej potencjalnych problemów.
[#56] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1820

To oznacza tylko, że AONE ma więcej potencjalnych problemów.

Wiem, że radośnie pan krzyczy, iż Pegasos nie posiada mostka południowego VIA 686B, natomiast do ej pory Pan nie podał jaki mostek tam się znajduje, a mianowicie jest to VIA 8231 (informacja ze strony www.pegasosppc.com). A co to oznacza? Ano proszę w google wpisać:

via +8231 +bug

A na stronie

1. http://www.viaarena.com/?PageID=300#old
2. http://www.viaarena.com/?PageID=69
3. http://www.viaarena.com/?PageID=294

popatrzeć do jakich układów są patche w kompletach (jakimś cudem patche są jednocześnie na VIA686A/B i VIA8231, czyżby były na tym samym rdzeniu i miały tego samego błęda?).

Z poważaniem
Mariusz Danilewicz

[#57] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1831

A dodam tylko jeszcze, iż najlepiej to sobie wpisać w wyszukiwarkę:

VT82C686B/VT8231

wtedy dostaniemy całą piękną listę patchy dla tych układów i co one poprawiają... To chyba tyle jeśli chodzi o kłótnie o błędność/bezbłędność mostków południowych.

Z poważaniem
Mariusz Danilewicz

[#58] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1831




Zal mi tych co naprawde liczyli na nowa plyte Pegasosa jak na zbawienie, powoli okazuje sie ze jej niezawodnosc to kolejne przyslowiowe "gruszki na wierzbie".



ps.

Czyzby inne zapewnienia tez byly/sa fikcja :):):)





[#59] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz nr #1831


Na stronie http://www.viaarena.com/?PageID=300#old to mi najbardzie podoba sie nazwa u samej góry ... "Hyperion 4 in 1 Driver" :D Może to jakiś kod ... Hyperion OS4 in Amiga 1 Driver :D
[#60] Re: Pegasos - pierwsze wrażenia.
W odpowiedzi na komentarz #1831


To są uaktualnienia sterowników dla tych układów. To wcale nie oznacza, że układy są takie same i mają te same błędy!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem