Komentowana treść: AmigaOne w Polsce
[#1] Re: AmigaOne w Polsce
Teraz będzie narzekanie a czemu tak drogo....

no cóż Amigofca z kosztami się nie liczy.
[#2] Re: AmigaOne w Polsce
Czemu ACP był szybszy z tym njusem? :( :( :(
[#3] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #2


Bo oni o 2-giej w nocy nie mają co robić. ;)
[#4] Re: AmigaOne w Polsce
Ale ceny są naprawdę polskie :(

Szkoda gadać...
[#5] Re: AmigaOne w Polsce
Qrde, mam nadzieję, że cena MicroA1 będzie bardziej na polską kieszeń. W przeciwnym wypadku marnie widzę A1 na naszym biednym rynku
[#6] Re: AmigaOne w Polsce
Cena Pegaza II w stosunku do A1 jest bardzo atrakcyjna, mam nadzieję że konkurencja zmusi producentów A1 do obniżenia ceny i to znaczącą, ponieważ obecna cena jest nie do przyjęcia nawet dla co bogatszych ludzi.
[#7] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #3


Nie mamy też o 3:22. To się nazywa praca.
[#8] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #3
Też tak myślałem

:P
[#9] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #6


konkurencja zmusi producentów A1 do obniżenia ceny

Predzej kolejni dystrybutorzy w Polsce spowoduja obnizke cen.
[#10] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #9




O ile? 200zł? 500? Więcej nie ma szans chyba, że wyżebrzą niższe ceny u producenta, bo u naszego fiskusa nic nie wskórają a do interesu ze swojej kieszeni na pewno nie będą dopłacać.
[#11] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #10


Obnizka cen o 200-500pln to juz jest dla wielu dobra oszczednosc.
[#12] Re: AmigaOne w Polsce
Nie ma szans... pozostaje mi rekina kupic.

Albo pegaza 2 po tym jak opchne graty...

Ide o zaklad ze wielu zrobi podobnie. A nóż Rekin bedzie dzialal bardzo przyzwoicie na clasycznych amigach? wtedy wielu pozostanie przy ty m co ma. Jak ja? ;)

[#13] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #12




Jeżeli chodzi o rekiny to rozumiem, ze nie masz na myśli SharkPPC?
[#14] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #11




Jak dla mnie to trochę dziwne rozumowanie. Jeżeli komuś to faktycznie robi taką różnicę, to raczej zainteresuje się Pegasosem albo pecetem a nie będzie oszczędzał na A1. Tym bardziej, że więcej można zaoszczędzić decydując się na mniejszy dysk, mniej RAM, gorszą kartę GFX, itd. Jestem pewien, że dałoby się taką biedniejszą konfigurację zamówić u dystrybutora.
[#15] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #11

Jesli byloby wiecej chetnych - pewnie obnizka taka bylaby mozliwa i u tego dystrybutora, ale w taka ilosc chetnych po prostu nie wierze, by sie to oplacalo...
[#16] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #12




Pytanie tylko czy rekin ujrzy w koncu swiatlo dzienne. Pamietam jak kiedys Elbox twierdzil ze przerobienie OS4.0 z wersji AONE tak aby dzialala na sharku to kwestia 2 tygodni.

Tymczasem mija juz 2 miesiace od pierwszej prezentacji OS 4.0, a o planowanym w najblizszym czasie pokazie OS 4.0 na sharku nikt sie nawet nie zajaknal. Na pytania o sharka ludzie z Hyperionu odpowiadaja ze moga zrobic na niego OS4.0, jesli Elbox dostarczy im prototyp. Z tego by wynikalo ze Elbox do tej pory nie przekazal im sprzetu ktory za szyba byl pokazywany juz ze 2 lata temu.

Eh, czarno widze przyszlosc sharka.
[#17] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #14




Jak dla mnie to trochę dziwne rozumowanie. Jeżeli komuś to faktycznie robi taką różnicę, to raczej zainteresuje się Pegasosem albo pecetem a nie będzie oszczędzał na A1.


A dla Ciebie roznica 500pln nie jest istotna?

Dla mnie jest. Nie zainsteresuje sie Pegazosem, czy Piecem, poniewaz to sa troche rozne platformy. Interesuje mnie AmigaOne i w tym przypadku mam wybor pomiedzy A1G3, A1G4 i MicroA1, a nie pomiedzy wymienionymy przez Ciebie platformami.

Tym bardziej, że więcej można zaoszczędzić decydując się na mniejszy dysk, mniej RAM, gorszą kartę GFX, itd. Jestem pewien, że dałoby się taką biedniejszą konfigurację zamówić u dystrybutora.

Tylko wiesz, tu nie jest problemem cena zestawu, a cena samej plyty glownej. Dodatkowy osprzet i tak bym kupowal w swoim miescie. Jak tak dalej pojdzie to najprawdopodobniej plyte bede sprawdzal z zagranicy. Ale poki co, zbierajac fundusze, jeszcze czekam na kolejnych polskich dystrybutorow, moze cos sie zmieni.
[#18] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #17




W przypadku takiego hobby jak Amiga 500 PLN absolutnie nie robi różnicy. I to wcale nie dlatego, że to mały procent moich zarobków. Na hobby z definicji się nie oszczędza. To jedynie kwestia ile czasu trzeba oszczędzać na dany zakup. Albo kogoś na dane hobby stać albo nie i wtedy znajduje sobie inne.



Bardzo bym jednak chciał przeczytać co takiego ciągnie się tak bardzo do A1. Hardware na pewno nie. Ewentualnie naklejka na nim, ale ją można sobie zrobić samemu dużo niższym kosztem i nakleić na cokolwiek, nawet peceta z Amithlonem czy WinUAE albo odkurzacz czy lodówkę (pamiętasz jeszcze plany AInc, że AmigaOS miał "napędzać" sprzęt AGD?). Czyli wychodziłoby, że chodzi o system. Ale AMigaOS4 nie ma w sprzedaży razem z A1 a gdybyś był fanem Linuxa to nie na tym portalu ani nie na tak drogim hardware. Więc co?
[#19] Re: AmigaOne w Polsce
W przeciwieństwie do niektórych wcale mnie taka a nie inna cena A1 nie zaskoczyła bo już wcześniej łatwo można było wyliczyć ile może kosztować ten sprzęt nie tyle za granicą co u ew. polskiego dystrybutora i nie sądze żeby jakiś inny dystrybutor w Polsce mógł oferować o wiele niższe ceny, w każdym razie jeszcze nie teraz, może za rok lub wcale. Niezdecydowani w Polsce jeśli tylko mają pieniądze to wybiorą Pegasosa II bo jest tańszy a miłośnicy AmigaOne wydadzą dwa razy tyle by cieszyć się Amigą o której marzyli od wielu lat. Ciekaw jestem czy miłośnicy AmigaOS4 i AmigaOne wybraliby zakup AmigaOne jeśli na Pegasosie chodziłby system AmigaOS4. Oczywiście najnormalniejsza i zarazem nierealna sytuacja byłaby wtedy jeśli można by było zamówić sobie AmigaOne z MorphOS (za dopłatą) i tak samo Pegasos z AmigaOS4.

Cóż, na "zachodzie" dla niektórych te kilkaset dolarów nie robi dla wielu miłośników platformy "Amiga" różnicy. Ale z drugiej strony Ci, którzy chcą mieć i używać tylko czegoś taniego i do wszystkiego to już dawno używają tylko pc.
[#20] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #18


W przypadku takiego hobby jak Amiga 500 PLN absolutnie nie robi różnicy. I to wcale nie dlatego, że to mały procent moich zarobków. Na hobby z definicji się nie oszczędza.

Roznica jest, gdy zaoszczedze na jednym elemencie 500pln moge zainwestowac te pieniadze w inny element. Wiem ze Amiga jest droga i trzeba "troche" w nia inwestowac, ale rowniez trzeba to z glowa robic. Nie przeplacac, jesli mozna, wybrac inna opcje (czyli miejsce zakupu).

Dla scislosci: dla mnie nie jest problemem cena AmigaOne - problemem jest cena u polskiego dysrybutora.

Jak dobrze wszystko pojdzie, bede mial mozliwosc zakupu A1 za ok. 3000pln, a to juz jest 1000pln oszczednosci.




Bardzo bym jednak chciał przeczytać co takiego ciągnie się tak bardzo do A1. Hardware na pewno nie. [...]

Odpowiedz: popatrz jakie sa roznice miedzy AmigaClasic(+AOS 3.x), a AmigaOne(+AOS4.x).




Ale AMigaOS4 nie ma w sprzedaży razem z A1 a gdybyś był fanem Linuxa to nie na tym portalu ani nie na tak drogim hardware. Więc co?

Wierz mi, gdybym chcial, juz bym mial dostep do OS4. Choc aktualnie mam dostep do jego pewnych elementow.
[#21] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #20




Dla scislosci: dla mnie nie jest problemem cena AmigaOne - problemem jest cena u polskiego dysrybutora.



Nie wymyśleliśmy sobie tej ceny, nie zarabiamy na jednej płycie 1000 zł, ani nawet 500. Proszę porównać ceny z KDH, głównym dystrybutorem niemieckim - cena netto za A1 G4/800 u nich to ok. 754 Euro, u nas - 748. Nie można porównywać cen brutto, bo można się zdziwić przy odbiorze płyty, gdy każą dopłacić polski VAT. Do tego dochodzi SAD i koszty przesyłki. W przypadku jednej sztuki nie opłaca się ściągać płyty z zagranicy.



Gdy zbierzemy kilka zamówień, cena może być obniżona, ale nie o 500 zł tylko o kilkadziesiąt, maksymalnie ok. 100 zł.



Inni polscy dystrybutorzy (jeśli ktoś się zainteresuje rynkiem kilkunastoosobowym) też nie sprawią cudów, jeśli chodzi o ceny AmigiOne.
[#22] Re: AmigaOne w Polsce
Sprawa wydaje się dość prosta. O ile ktoś chce tańszą AOne, to musi

poczekać na MicroA1. Dotychczasowe płyty tak szybko (znacznie) nie stanieją bo wtedy byłoby to nie fair w stosunku do tych co je kupili.

Wyjściem z tej syt. jest MicroA1 bo niby okrojona itp.

Trzeba po prostu ZNOWU poczekać. :(

I przy okazji, nędzna alternatywa, albo droga AOne, albo Pegaz2, którego jeszcze nie ma

Ja zaczekam na MicroA1
[#23] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #21


Nie wymyśleliśmy sobie tej ceny... [...]

Nie twierdze tego, ze ceny sa wymyslnone. Poprostu stwierdzam, ze gdy moge zaoszczedzic nawet do 200 euro sprowadzajac sobie, w taki czy inny sposob, sprzet z zagranicy - wybieram te opcje. That's all.

[#24] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #23

Jak Ci sie uda (ponoszac wszelkie oplaty typu podatek itp) to spox....
ale watpie szczerze, ze ci sie uda zrobic to tak bardzo taniej...
[#25] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #23




Poprostu stwierdzam, ze gdy moge zaoszczedzic nawet do 200 euro sprowadzajac sobie, w taki czy inny sposob, sprzet z zagranicy - wybieram te opcje. That's all.



Poproszę o konkrety - gdzie jest to możliwe? Jeśli patrzy się na ceny netto niektórych sprzedawców, można mieć takie złudzenie - gorzej będzie przy odbiorze paczki z urzędu celnego.

[#26] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #20


A czemu nie porównujesz Pegasos+MOS z A1/AOS4?

[#27] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #26

Jacku nie wiesz... przeciez pisza to na kazdym portalu - bo MOS nie obsluguje stacji dyskow podlaczonej do plyty pegasosa...
[#28] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #25


Poproszę o konkrety - gdzie jest to możliwe? Jeśli patrzy się na ceny netto niektórych sprzedawców, można mieć takie złudzenie - gorzej będzie przy odbiorze paczki z urzędu celnego.

Plyty A1 oferowane sa dla deweloperow po obnizonej cenie.

[#29] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #26


A czemu nie porównujesz Pegasos+MOS z A1/AOS4?

Poniewaz nie interesuje mnie ta platforma.
[#30] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #29


Ale dlaczego? Bo nie ma namaszczenia AmigaInc?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem