Komentowana treść: AmigaOne w Polsce
[#31] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #30


Ja odpowiem za siebie.

Bo nie!



Gdyby to od Ciebie zależało pewnie kazałbyś wszystkim kupować Pegazy. Jeden typ samochodu, jeden typ lodówki itd.

:D

Na szczęście jest inaczej i codziennie miliony ludzi kupuje co im się podoba, nawet jeśli są "lepsze" alternatywy.

Na każdym portalu nie możesz sobie odpuścić i trujesz "czemu nie Pegaz?!". Rany masz w tym jakiś interes?

Ja wiem, że Pegaz to fajny sprzęt ale wolę AOne+OS4. Wolno mi.

I bardzo byłbym wdzięczny gdyby mi wiecznie nie wmawiano co mam chcieć.
[#32] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #30


BTW: Nie wiem jak sie objawia "namaszczenie" w stosunku do komputerow.

Nie musze Ci sie spowiadac dlaczego cos mi nie odpowiada. Dlaczego wybieram taki a nie inny produkt.
[#33] Re: AmigaOne w Polsce
A tak przy okazji. Fajnie by było gdzieś móc powiedzieć, że się chce

OS4 i nie być zaraz zaatakowany albo ośmieszany. Na razie takim portalem jest amigaworld.net. Jeśli ktoś sobie kupił Pegaza to czemu tyle uwagi poświęca na krytykę OS4, AOne. Rozumiem, że mając np. Opla wyszukuje właścicieli innych marek i truje im d*. :D

Jeśli dyskutują ze sobą posiadacze Pegaza to przez myśl mi nie przejdzie wtrącać się i wygadywać różne rzeczy bo nie znam tej platformy wystarczająco dobrze. Tyle.
[#34] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #31


Jak nie odróżniasz pytań o powody decyzji od kazania komuś coś zrobić, to lepiej się w ogóle nie odzywaj, OK? Ja nikogo nie namawiam ani do kupna Pegasosa ani A1 ani PC ani niczego innego. Jeśli tak odbierasz moje wypowiedzi, to albo jesteś bezgranicznie głupi albo fanatycznie czymś zaślepiony. Ja chcę tylko poznać powody DECYZJI niektórych osób a nie widzę lepszego sposobu jak ich po prostu o to spytać.
[#35] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #33


Żal mi Cię, jeżeli uważasz, że pytanie "czemu chcesz kupić AmigaOne" uważasz za atak lub krytykę.
[#36] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #32


Pewnie, że nie musisz. Ja tylko prosiłem o powody a nie kazałem Ci je wymienić. Dziwi mnie tylko po co to ukrywać. Wstydzisz się czy sam nie potrafisz tych powodów nazwać?
[#37] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #36


Mialem do czynienia (w praktyce) z wieloma systemami operacyjnymi, jak i z wieloma platformami sprzetowymi, rowniez z Peggy+MOS, i moge dokonac wyboru, ktora platforma jest dla mnie, a ktora nie. Kolejny raz - dlaczego nie Peggy+MOS? Po co mam uzywac klona AOS skoro moge miec oryginal.

BTW: teraz pisze z Maca G4 z systemem MacOSX i tym razem nie pytaj dlaczego A1 a nie MAC. OK?
[#38] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #37


No i to jest jakaś odpowiedź. Szkoda tylko, że nie można sobie do niego wybrać sprzętu i trzeba wybierać lepszy i tańszy sprzęt albo lepszy system. Może jak się pojawi A1Lite będzie lepiej, ale pewnie gra nie będzie warta świeczki.
[#39] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #37


Przepraszam, ze sie wtracam, ale ja naprawde chcialbym poznac powody twojej decyzji. Mowisz, ze widziales wiele platworm zarowno sprzetowych jak i systemowych. A1 i OS4 tez widziales? Moze opowiesz nam jak dziala? Czemu mi tak zalerzy? Nadal zastanawiam sie na tym czy wymienic mojego Pegasosa1 na Peg2 czy sprzedac go i kupic A1 z OS4 (byc moze okaze sie lepszy). Poki co zdecydowanym faworytem jest Peg2 ze wzgledu na doswiadczenia z Peg1 i MOSem. A1 z OS4 nie dane mi bylo zobaczyc, wiec na pewno nie kupie kota w worku.
[#40] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #34


Zanim zasugerujesz, że ktoś jest głupi pomyśl o sobie prostaku!

I naucz się kultury bo gdzie się nie pojawisz tam wieje szyderstwem i kpiną. Miałem na myśli twoje wypowiedzi także gdzie indziej.

A jeśli zaczynasz ze mną dyskusję od inwektyw to musisz być pełen

kompleksów

[#41] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #40


Ciekawe czemu założyłeś, że prawdziwa jest alternatywa, że jesteś głupi a nie zaślepiony. Bardziej Ci pasuje? :D

A co do kompleksów, to ja ich na pewno nie mam. Natomiast zastanawiające jest czemu Ty się ukrywasz za pseudonimem.

I to nie ja zacząłem z Tobą dyskusję, tylko Ty się wciąłeś między wódkę a zakąskę, bo polemikę prowadziłem z reactorem.

[#42] Re: AmigaOne w Polsce
Jeśli OS4 + MicroA1 będzie udanym duetem to projekt MOS będzie poważnie zagrożony z powodu nazwy właśnie. Więcej osób kupi Amigę bo sprzęt podobny, systemy nie będą aż tak się różnić (chodzi mi o przewagę jednego nad drugim) a nazwa coś dla nich znaczy. Będzie się liczyć baza klientów, dla której można pisać programy. A te jeśli będą spowodują rozwój danej platformy. Na razie sprzedano więcej AOne a myślę, że MicroA1 + OS4 może ten wynik jeszcze poprawić.

Dlatego cena MicroA1 będzie miała zasadnicze znaczenie dla amigowego

rynku. AOne nie jest przeznaczona dla masowego odbiorcy.
[#43] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #41


Nie ja zakładam tylko Ty sugerujesz ale mniejsza z tym.

Po prostu gdzie nie spojrzę tam jedni patrzą na drugich zamiast na siebie. Ja nie mówię o Pegazie bo znam go tylko z sieci.

Nie wychwalam AOne bo patrz j.w.

Ale jest grupa ludzi, która AOne i OS4 zna też tylko z sieci a wiesza na nich psy. Taka stara zasada- moje najlepsze!



P.S.

Nie spotkałem nikogo zakompleksionego, który by się do tego przyznał



:D

Jest tu trochę też innych ludzi ukrytych za ksywkami.

Mniej agresji w dyskusji to wszystko.
[#44] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #42


MicroA1 wydaje mi sie produktem malo konkurencyjnym dla Pegaza2 - raczej watpie czy bedzie tansza, lub chociaz dorowna cenie Pegaza, a sam sprzet ma o wiele mniejsze mozliwosci. IMO jedyne, co moze sprawic, ze bedzie sie ona dobrze sprzedawac, jest to, ze OS4 okaze sie niekwestionowanym hitem i zostawi MOSa daleko w tyle.
[#45] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #39


Przepraszam, ze sie wtracam, ale ja naprawde chcialbym poznac powody twojej decyzji. Mowisz, ze widziales wiele platworm zarowno sprzetowych jak i systemowych. A1 i OS4 tez widziales? Moze opowiesz nam jak dziala?

Kompletu A1+OS4 jeszcze nie mialem okazji przetestowac. Natomiast na temat OS4 troszke wiecej mi wiadomo, niz przecietnemu uzytkownikowi czytajacego newsy. BTW: uprzedzajac Twoje pytanie - bawilem sie juz Peggy+MOS. Dobry raport o dostwiadczeniach z A1 znajduje sie tu: http://www.ppa.ltd.pl/hardware/hardware-a1.html


A1 z OS4 nie dane mi bylo zobaczyc, wiec na pewno nie kupie kota w worku.

Za jakis czas, bardzo prawdopodobne jest, ze bedzie prezentacja w Polsce, wiec bedziesz juz mogl zobaczyc.
[#46] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #44


A ja myślę, że dorówna ceną. Pegaza2 jeszcze nie ma a specyfikacja MicroA1 też do końca nie jest jasna. G4 ma być tu i tu, AGP też.

Nie ma wielkiej przepaści dla zwykłego użytkownika. Tylko cienka możliwość rozszerzania w MicroA1 jest ograniczeniem ale A1200 była

podobnym produktem a przebiła wielokrotnie sprzedaż A4000, A3000(Wiem, że była tańsza ale bardzo nierozwojowa).

Z ciekawostek np.podobno kolej w Australii do tej pory używa ok. 300 szt. A1200 i wyraziła zainteresowani MicroA1.

To połowa wszystkich Pegazów.

I jeszcze jedno dlaczego tylko Genesi może mieć dość tani produkt?

[#47] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #45


Nadal nie powiedziales dlaczego OS4, a nie MOS. To mnie najbardziej interesuje. Dlaczego Ty wybrales ten system?



Co do tego tekstu o A1 to sporo tam propagandy, a malo konkretow choc powiem, ze dowiedzialem sie z niego kilku ciekawych rzeczy.



Jesli chodzi o pokaz to juz slysze o nim bardzo dlugo, a efektow nie widac.
[#48] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #46


A ja myślę, że dorówna ceną.

A ja watpie - koszty wytworzenia MicroA1 nie beda o wiele mniejsze niz koszty A1 - oparte jest wlasciwie na tych samych komponentach, roznica jest brak wiekszosci slotow, ktore przeciez nie sa drogie, ale za to dochodzi np. zintegrowany Radeon na plycie, ktory musi troche kosztowac. Chyba, ze Eyetech zmieni polityke cena, ale w to watpie.

specyfikacja MicroA1 też do końca nie jest jasna

Nie jasna do konca? Jakis czasu temu byla podana na AW.net, nie wiem czy cos zmienilo od tego czasu



G4 ma być tu i tu, AGP też.

G4, tak. Ale inne rzeczy - na MicroA1 nie ma AGP, ma byc zintegrowany Radeon. Pamiec: Pegaz - DDR, MicroA1 - SDR. Pegaz - 3 PCI, A1 - 1 PCI. I to nie wszystko. Wiec jednak MicroA1 zostaje w tyle za Pegazem.



Z ciekawostek np.podobno kolej w Australii do tej pory używa ok. 300 szt. A1200 i wyraziła zainteresowani MicroA1.

To połowa wszystkich Pegazów.


Po stronie Genesi tez jest troche takich ciekawostek. Ale ja do wszystkich takich zapowiedzi mam podejsce sceptyczne - pozyjemy, zobaczymy



I jeszcze jedno dlaczego tylko Genesi może mieć dość tani produkt?

Nie mowie, ze tylko Genesi moze miec tani produkt, ale z polityki cenowej, jaka do tej pory prowadzil Eyetech, mozna wnioskowac, ze bedzie ona dalej prowadzona tak samo.

[#49] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #47


Nadal nie powiedziales dlaczego OS4, a nie MOS. To mnie najbardziej interesuje. Dlaczego Ty wybrales ten system?

Jak juz pisalem, odpowiem w jednym zdaniu - po co mam uzywac klona systemu, skoro moge uzywac oryginalnego AOS-a.


Co do tego tekstu o A1 to sporo tam propagandy, a malo konkretow choc powiem, ze dowiedzialem sie z niego kilku ciekawych rzeczy.

Propagandy? W ktorym miejscu? Moim zdaniem, odpowiednio dobrze zostalo wszystko tam opisane.


Jesli chodzi o pokaz to juz slysze o nim bardzo dlugo, a efektow nie widac.

Gdy grafika bedzie juz natywna pod PPC - bedzie pokaz.
[#50] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #48


Miałem na myśli podstawowe parametry (Peg2+tani Radeon)

Spec Peg2 jest lepsza zgadza się ale nie ma przepasci.

W A1 dalej nie ma pewności jaki Radeon.

MicroA1 ma szansę chwycić inne grono klientów (sytemy zamknięte typu kiosk itp. oraz trochę zwykłych użytkowników).

A polityka cenowa musi się zmienić. Dopuki Genesi będzie produkować Pegazy, Eyetech nie utrzyma długo takich cen bo rynek na drogie Amigi powoli się nasyca. Gdyby mieli problem ze zbytem to nie sprzedawaliby tak drogo. Na razie wydoili tych co mogli a teraz trzeba się schylić po niezbyt bogatych odbiorców.

A żeby nie wkurzyć dotychczsowych klientów to owszem pojawi się tańsza, ale niby okrojona MicroA1.

Można pobawić się w zgadywanie: moim zdaniem 400 euro netto z procesorem G4 800 Mhz to będzie cena płyty MicroA1.

[#51] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #49


Eh... Czyli zero konkretow.



Przyklad propagandy: "Zauważ, że prędkość szyny jest ustawiona na 133 MHz (nie jak pozostały sprzęt)"
[#52] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #50


W A1 dalej nie ma pewności jaki Radeon.

Ja czytalem, ze ma byc 7000, ale moze masz wiecej informacji - nie wiem, nie mam zamiaru sie o to klocic



Spec Peg2 jest lepsza zgadza się ale nie ma przepasci.

Oczywiscie, ze nie ma, ale roznica robi jest widoczna, nie tak jak dawniej miedzy pierwszymi Peg1 a AOne, gdzie glownym tematem sporow w dawnych czasach bylo - ze strony A1 my mamy 4 PCI, a wy 3, czyli wasz komp sie do niczego nie nadaje, a ze strony Pegaza - my mamy Ehternet i AC97 a wy nie i to wasz komp jest do niczego :)



MicroA1 ma szansę chwycić inne grono klientów (sytemy zamknięte typu kiosk itp. oraz trochę zwykłych użytkowników).

Zeby MicroA1 czy Pegaz wyszedl poza grono Amigowcow i alternatywnych systemow operacyjnych to potrzeba dobrej i to naprawde dobrej strategii marketingowej (cena wysza od pecetow, a gdy komp jest kupowany do jakies firmy jako narzedzie a nie jako hobby to wiadomo, ze wybiora tansza, lub lepiej zareklamowana opcje). Jak narazie cienko widze szane na to.



Można pobawić się w zgadywanie: moim zdaniem 400 euro netto z procesorem G4 800 Mhz to będzie cena płyty MicroA1.

Oj, bardzo optymistyczna prognoza, biorac pod uwage to, ze AFAIK licencja na OS4 ma kosztowac ponad 100$. Ale pozyjemy zobaczymy :)

[#53] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #52


Co do pkt.1 coś cicho się zrobiło oprócz plotek o serii 8000.

Pkt.2 Zgoda.

Pkt.3 System zamknięty tzn. jakaś budka z progr. typu SCALA.

Na bardzo poważne zast. też bym nie liczył.

Pkt.4 Myślałem o cenie bez sytemu, tylko nabywcy AOne mają

wliczony system w cenę sprzętu.

I jest jeszcze jedna rzecz, projekt płyty Mini, którego Eyetech podobno nie zaprzestał a ma mieć DDRy, AGPx4. Czytałem oficjalne stanowisko więc to nie plotki fanów. Niestety nie mogłem odnaleźć gdzie to czytałem.





[#54] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #53

Pamietaj - za punkt 4. odpowiada MAI a nie Eytech.... a on obiecuje te
możliwości w chipie od dawna - miały być gotowe już rok temu, do tej
pory oficjalnie nikt ich nie widział... No ale kiedyś w końcu pewnie
powstaną, kwestia tylko kiedy...
[#55] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #53


System zamknięty tzn. jakaś budka z progr. typu SCALA.

To jest jedyne sensowny sposob wejscia na dzisiejszy rynek. Tylko, ze jest jeszcze do tego potrzebny wlasnie jakis unikalny program, tak jak kiedys byla Scala, a z tym jest cienko...



Myślałem o cenie bez sytemu, tylko nabywcy AOne mają

wliczony system w cenę sprzętu.


Tylko, ze w momencie, gdy bedzie chcial ta MicroA1 kupic amigowiec to bedzie musial kupic tez system, wiec cena na rynek amigowy musi pojsc w gore



I jest jeszcze jedna rzecz, projekt płyty Mini, którego Eyetech podobno nie zaprzestał a ma mieć DDRy, AGPx4. Czytałem oficjalne stanowisko więc to nie plotki fanów. Niestety nie mogłem odnaleźć gdzie to czytałem.

Tez o tym czytalem. Ma byc ona oparta na wrecz mitycznym juz mostku ArticiaP, ktorego data wypuszczenia jest juz od dawna przekladana...

[#56] Re: AmigaOne w Polsce
Trzeba więc jeszcze trochę poczekać

Nadchodzące kilka miesięcy będzie decydujące.

Jakoś nie widzę równoległego funkcjonowania obu platform.

Albo jeden padnie albo coś całkiem nowego się wydarzy (licencja OS4 na Pegaza ).
[#57] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #31
Przypomina mi ta rozmowa kolegi grzybiarza ze mną: ,, Dlaczego nie kupisz pececika(takie ich zdrobnienie ) Po co ci Amiga przecież tylko jeden pece jest najlepszy itp. itd.? Więc proszę niech wasza polemika będzie bardziej twórcza niż powyżej przytoczona gadka



POZDRAWIAM
[#58] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #56


Jeżeli będzie licencja na Pegaza i stanie się to faktem.

Kupie Pegaza!!!! bez zastanowienia.

Biorąc pod uwagę fakt polskiego portfela. Będzie większe grono takich ludzi ;) a więc nie jestem sam. :P
[#59] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #49


Argument o oryginale nie jest żadnym argumentem. Byłby, gdyby oba systemy oferowały tą samą funkcjonalność, ale tak nie jest. Nikt nie kupuje systemu operacyjnego dla jego oryginalności tylko dla funkcjonalności, którą oferuje i bazy oprogramowania, która z niego korzysta. Czemu po prostu nie powiesz, że wybrałeś AOS4, bo będzie oferował zarówno użytkownikom jak i developerów lepszą funkcjonalność i liczysz na to, że to się później przełoży na ilość i jakość aplikacji? A może naprawdę wybrałeś go tylko ze względu na nazwę nie czytając nawet listy planowanych funkcjonalności?
[#60] Re: AmigaOne w Polsce
W odpowiedzi na komentarz #59


No właśnie. Swoją drogą chciałem zadać podobne pytanie :)

Mniemam iż reactor porównał lub miał możliwość porównania Pegasosa z MorphOS z AmigaOne i OS4 lub OS4 na Amigach klawycznych chociaż. Wyciągnął wnioski i wie co dla niego będzie najlepsze. Ja także mam nadzieje, że za tym uporem "BO TAK!" są jakieś konkretne, rzeczowe argumenty. Argument nazwy czy "oryginalności + nazwa" nikogo nie przekonuje a jedynie ośmiesza osobę wygłaszającą takie argumenty w sytuacji jaką mamy obecnie.

Od siebie dodam jeszcze tylko, że należe do "szerokiego grona" niezdecydowanych bo nie miałem okazji zapoznać się w działaniu zarówno z Pegasosem+MorphOS jak i z (AmigaOne)+AmigaOS4, ale fakty umiem kojarzyć i popieram rozwój obu platform. Jeśli uda mi się w najbliższej przyszłości zarobić te przyszłowiowe "pare groszy" to zdecyduje się na zakup tak zwanej "nowej Amigi" bo nie można wiecznie przecież przy kanapkach trwać o czym wielu się przekonało nie jeden raz.



A tak odbiegając nieco od wątku - "rzucając okiem" na tytuł newsa miałem nadzieję, że w końcu jakiś pokaz AmigaOne z OS4 będzie w Polsce ;) Naprawdę przydałby się w najbliższym czasie taki pokaz/impreza, na której byłaby AmigaOne, Pegasos (II) jak i klasyczne Amigi, na których byłby zainstalowany działający system na jednych AmigaOS4, na drugich MorphOS.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem