Komentowana treść: Tales of Tamar 0.52 R5
[#1] Re: Tales of Tamar 0.52 R5
Czy można pliki *.iha uruchomić ma WINUAE ?
[#2] Re: Tales of Tamar 0.52 R5

@mrc, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Po pierwsze - to nie są pliki .iha, lecz .lha

Po drugie - to są archiwa. Należy je rozpakować. Na pececie też je rozpakujesz.
[#3] Re: Tales of Tamar 0.52 R5
A grał ktoś kiedyś wto fajna jakaś gra.

Może gdzieś jest jakieś demo czy cóś

[#4] Re: Tales of Tamar 0.52 R5
Hehehe - ta gra jest wiecznie żywa. Od tylu lat się ciągle słyszy, że jakieś uaktualnienia, nowe wersje wychodzą. Normalnie jak program użytkowy. Zazwyczaj jak się grę zrobi to już się w niej nie grzebie. No chyba, że robi się jakieś patche poprawiające błędy których nie wykryto przy testowaniu albo jak się robi następną część. To raczej programy użytkowe się rozwija. A ta gra jest bardziej żywa niz większość użytków na Amigę. ;) Przyznam się, że nawet w to nie grałem. :( Raz tylko jakieś demo widziałem. Nawet mi się podobało...
[#5] Re: Tales of Tamar 0.52 R5

@goramo, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


Na stronie jest do ściągnięcia wersja demo na Amigę, MacaPPC, Windows, Linuxa i nawet Atari.



Tak swoją drogą to podoba mi się organizacja działu download (jak zresztą i całej strony). Jest osobno Amiga i osobno cała "reszta świata". Wszystko co nieamigowe zostało wrzucone do jednego wora i potraktowane tak jak Amiga jest traktowana na innych stronach, czyli... dodatkowo. ;) Widać, że do wersji amigowej jest wkładane serce, a reszta powstaje przy okazji. :)
[#6] Re: Tales of Tamar 0.52 R5

@MDW, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


Bo tak rzeczywiscie jest. Gra powstala na Ami a reszta to porty. Poza tym gra jest ciagle rozwijana (ja robie port na Maca i co pewien czas dostaje nowe zrodla - dochodza nowe opcje i mozliwosci. Gra jest typu strategiczno symulacyjnego i jak jest pomysl na nowa opcje (np. jakis wynalazek, ktory bedzie mial wplyw na gre to zostaje dodany). Jak ktos nie gral to jest dostepne demo. A sama grywalnosc jest o tyle ciekawa ze toczy sie niezwykle powoli, bo to jest gra typu "Play by Emai" - jeden ruch na dzien (ruch oczywiscie moze byc dosc skomplikowany, zwlaszcza jak gracz ma duzo ziemi). Nie chce zeby to zabrzmialo jak reklama. Najlepiej samemu sprobowac.
[#7] Re: Tales of Tamar 0.52 R5

@Balcer, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


Musze powiedziec, ze mnie zaciekawiles. Bylem przekonany, ze to jest gra troche innego typu. Nono, zaraz sciagne demo i w domu poogladam. Mam nadzieje, ze chodzi na Pegasosie. :)



Ty robisz port na Maca? Opowiadaj! :)
[#8] Re: Tales of Tamar 0.52 R5

@MDW, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


Nie ma o czym

Dostaje sorsy i je portuje. Troche mam problem z Mac OS X, bo system jest dosc intensywnie rozwijany i niektore rzeczy dziwnie dzialaja z wersji na wersje (zwlaszcza bezposrednie adresowanie ekranu) ale ogolnie spox. Niektore rzeczy sa zakodowane typowo amigowo - np. komunikacja miedzy procesami/thredami i trzeba sie troche nagimnastykowac.

A co do Pegasosa to z tego co wiem dziala to natywnie na PPC wiec i Peg i AOS4 sa dostepne.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem