Komentowana treść: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)
[#1] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)


A kto wie dlaczego toto mi się wykłada w połowie z napisem "Can't

create application". No kto wie, kto wie
[#2] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@goramo, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Ja wiem, podobne pytanie padło na MorphZone. Nie masz najprawdopodobniej zainstalowanych klas MUI potrzebnych do uruchomienia tego programu. Sprawdź SnoopDOS-em których. Prawdopodobnie chodzi o thebar.mcc.
[#3] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)
Miałeś rację

wielkie dzięki
[#4] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)
A może ktos wie dlaczego mi sie nei chce łaczyc tylko pisze"can't get host name"
[#5] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@Pawel, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


U mnie występował podobny problem (ten sam komunikat), ale po jakimś czasie uświadomiłem sobie dopiero, że mam przecież włączone mldonkey w tle

Po wyłączeniu MLDonkey włączyłem jeszcze raz Bourriquet i ten już się łączył, wyszukiwał pliki, etc. Nie bawiłem się tym długo więc nie wiem czy da się coś ściągnąć :)
[#6] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@grxmrx, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


Ale ja MLDonkey nie uzywam, raz chyab tylko właczyłem ale z tego co piszesz wynika że może mu przeszkadzać jakiś inny program do netu potestuje jeszcze, ma on takie fajnie GUI proste w obsusze nei to co MLDonkey :)
[#7] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)
A u mnie nie dziala i raczej sie wiesza, albo sie nie laczy... poczekajmy na nowa wersje
[#8] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)
Popsprawdzałem i nie działa, mamentami sie wiesza a ani razu nie udało mi sie połaczyc MLDonkey mi te znie dziaął znaczy działą ale jego rędkosć jest taka żę z tydzień bym ściagał plik 700MB Pozostaje mi tylko amiGift mam nadzieje że on będzie chodzić poprawnie i szybko
[#9] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@Pawel, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


Która to była wersja MLdonkey? Jeśli najnowsza to jedyne co mi przychodzi do głowy to LowID na serwerach edonkey. Jednak MLdonkey to jak dla mnie przede wszystkim bittrorrent, czy próbowałeś ściągnąć cokolwiek z torrentów?
[#10] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@grxmrx, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


To jest wersja 2.5.22 MOS zainstalowałem z pomocą Deeza i uzywam za pomocą IB a jedyna co tam robiłem to napisane s i nzawa pliku który ma szukać i potem jego ściagniecie, więc poprostu nie ma pojęcia większego o nim. Daltego nie wiem nawet co to są te torerenty i jak z tego ściagać itd. Być może łącze się z samymi serwerami typu LowID nie wiem. NApisz mi jak z tych toreentów sie ściaga to Ci powiem jak działa
[#11] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@Pawel, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


W linii poleceń mldonkey (w tym www gui lub przez telnet, zaleznie jak obslugujesz program) wpisujesz:

dllink url_do_pliku.torrent

Musisz znaleźć na sieci jakieś strony gdzie są torrenty, search.suprnova.org, torrent.org.pl, torrentreactor.net czy inne.

Jeśli nie doda się do listy to ściągasz taki plik.torrent na dysk i wpisujesz w mldonkey przykladowo:

/dh1/katalog/plik.torrent

jak widac wyzej sciezki jakie nalezy stosowac sa uniksowe.

Drugim sposobem, nawet calkiem wygodnym (choc nie zawsze skutecznym) jest skorzystanie z programu enqueueTorrent i podpięcie jego pod przeglądarke, np. z IBrowse bardzo dobrze współpracuje. Będziesz miał wtedy możliwość dodawania torrentów przez kliknięcie na link i np. wybór pozycji "Wyślij torrent do MLDonkey" z podręcznego menu.

W ten sposbób można również pobierać udostępniane na sieci linki do plików edonkey.

W ogóle temat p2p nadawałby się na jakiś artykuł..., jest jeszcze kwestia legalności i inne sprawy.
[#12] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)
Ja tam dalej uzywam mldonkey i musze powiedziec, ze fajnie idzie. Juz trzeci miesiac leci bez przerwy. :) Mialem 3 dni jakiegos dziwnego przestoju ale zgodnie z rada GRXa wylaczylem na jakis czas torrenty i jak je znow wlaczylem to wszystko ruszylo i do dzisiaj eci az milo patrzec. :) Do tego stopnia fajnie to leci, zena pececie juz zupelnie nie uzywam tego typu programow. Prawde mowiac to tego eMule nawet chyba nie sprawdze, bo do mldonkey sie juz przyzwyczailem i ten dziwny interface w IBrowse nawet polubilem. :P
[#13] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@grxmrx, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Sprawdź SnoopDOS-em których




Swoją drogą to musi być szalenie trudne dla programisty napisać kod sprawdzający czy są w systemie wymagane klasy/biblioteki
[#14] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@grxmrx, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


Dodałem dwa torrenty do mldonkey i teraz nie wiem czy ściaga bo w o download nic sie nei zmienia, poprostu wszystko jest na 0, 0% itd. więc nie wiem czy to mldonkey źle pokazuje a to mi ściaga czy pokazuje dobrze a on poprostu nic nie robi
[#15] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)
TAk sobie myśle ;) a mozę ten MLDonkey cos źle mam ustawione?

Po jego włączeniu w oknie wypisuje mi takie rzeczy:

Resolving [Pegasos] ...Network Global Shares registered

Network Gnutella registered

Network G2 registered

Network Fasttrack registered

Network FileTP registered

Network BitTorrent registered

Network Donkey registered

No ./.mldonkey/messages.ini found

No ./results.ini found

SAVING SHARED FILES AND SOURCES

SAVED

Network.save_complex_options not implemented by BitTorrent

Options correctly saved on localtime: 9/ 9, 15:14:18

LOADING SHARED FILES AND SOURCES

Network.load_complex_options not implemented by BitTorrent

Network.load_complex_options not implemented by FileTP

Network Donkey enabled

Network BitTorrent enabled

Network FileTP enabled

Network Fasttrack disabled

Network G2 disabled

Network Gnutella disabled

op_network_recover_temp ++++++++++++++++++++++++++

enable

enabling...

XXXXXXXXXXXXXXX

Network.recover_temp not implemented by BitTorrent

Network.recover_temp not implemented by FileTP

Connection refused : connect

chat_app_host=localhost chat_app_port=5036



SHARING shared PRIO 0

DonkeyNeighbours stats:

Good[0] = 0

Bad[0] = 0

Good[1] = 0

Bad[1] = 0

Good[2] = 0

Bad[2] = 0

Good[3] = 0

Bad[3] = 0

Waiting propositions: 0

Total neighbours: 0

QUERY URL http://ocbmaurice.dyndns.org/pl/slist.pl/server.met?download/server-best.met

QUERY URL http://members.lycos.co.uk/appbyhp2/FlockHelpApp/contact-files/contact.ocl

QUERY URL http://www.bluetack.co.uk/config/antip2p.txt

QUERY URL http://www.ed2k-it.com/forum/news_rss.php

QUERY URL http://www.torrents.co.uk/backend.php

QUERY URL http://varchars.com/rss/suprnova-movies.rss

Welcome to MLdonkey client

Check http://www.mldonkey.net/ for updates

To command: telnet 127.0.0.1 4000

Or with browser: http://127.0.0.1:4080

Welcome to MLdonkey

SAVING SHARED FILES AND SOURCES

SAVED

Network.save_complex_options not implemented by BitTorrent

Options correctly saved on localtime: 9/ 9, 15:14:21

Core started on localtime: 9/ 9, 15:14:21



Nie wiem czy to komóś cos powei bo mi nic nie mówi ale jeśli by miło pomóc to wolałem tu wklecić myśle nie będzie przeszkadzać że troche długi sie ten komentarz zrobił :)
[#16] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@Pawel, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


Ja zerkam na modem i widze czy sciaga. :) A poza tym w oknie ramce download jest napisane z jaka predkoscia sciaga. Przy kazdej sciaganej pozycji tez jest podana predkosc (o ile sciaga). Czasem bywa, ze nie sciaga, bo akurat nie ma zrodel czy diabli wiedza co... Trzeba to przeczekac. Dlatego warto miec wiecej plikow - wtedy zawsze ktorys cos zlapie i lacze sie nie "marnuje". ;) Ja mam pliki, ktore juz 114 dzien ida. :DNo ale mi sie nie pali z nimi. Poprostu chce to miec w przyszlosci...Poza tym ja nadal mam tylko (teoretycznie) 56kbps wiec cudow sie nie spodziewam. :) Majac takiego "demona predkosci" sciagnac cokolwiek wiekszego mozna tylko jadac z naprawde non-stop...
[#17] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@MDW, post #16

W odpowiedzi na komentarz #16


Właśnei mi napisało ż eprędkość to 0.1 KB/s no z taką prędkością to ja całe życie będe ściagał jeden plik 700MB :D

A z tego co piszesz to wynika z emoże sie tak zdazyć iż do pliku który chce ściagać akurat nie mam dostępu b ktos sie mógł rozłaczyć, to spróbuje kilkanaście róznych ale jesli zaden nie ruszy to chyba całokowicie zaniecham programów p2p i poszukam jakicgś ftp'ów :)
[#18] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@Pawel, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17


Zależy co ściągasz, róznie bywa. Może po prostu aktualnie takie są źródła i też taki transfer dla tego pliku co wybrałeś. Popróbuj różnych torrentów i bądź cierpliwy, czasami trzeba czekać aż się "rozpędzi". Daj mu szanse przez kilka dni :)
[#19] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@grxmrx, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18


Wzasadzie yo chodzi m kilka filmów i troche muzyki

Rzecz w tym ż enei ma czasu na rozpedzenie bo mój komp nie stoi nonstp właczony a tylko kilka godzinek dziennie no i gdybym miła chociaż te 5KB/s przy ściaganiu czegos to mógłbym pozostawic go an nocke niech pościąga ale przy prędkości rzędu 0.1-0.5KB/S to odpada, co prawda códów sie nei spodziwałem ale myślałem ż odrazu z miejsca ruszy te kilka KB/s a tu wziąłem 8 razy ten sam filmów z róznych źrudeł i w każdym przypadku to samo zółw by go wprzedził :) cóż będe jeszcze patrzył lecz nie sopdziewa sie aby cos uległo zmianie :(
[#20] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@Pawel, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19




pożywiom uwidim
[#21] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@Pawel, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19




Bywa czasem że admini, ograniczają korzystanie z programów P2P.

Może dlatego masz taki transfer (o ile jesteś w sieci lokalnej). :)
[#22] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@Pawel, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19


Nie stoisz za jakimś NAT-em? W jaki sposób uzyskujesz dostęp do sieci?
[#23] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@Pawel, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19


Nie ma się co zrażać. Z P2P poprostu trzeba nauczyć się żyć. Ja nie patrzę jak idzie. Poprostu zapuściłem kilka rzeczy, które mnie interesują i pilnuję żeby to zawsze było odpalone. Czasem zerknę czy leci, ile już poszło. To nie jest cel sam w sobie - to ma sobie lecieć przy okazji. Poprostu żeby się łącze nie marnowało. ;) Kiedyś brakowało mi jednego odcinka "Alternatywy 4". No i na pecetowym Kazaa znalazł mi się ten odcinek. W bólach i po dłuuugim czasie ściągnął się prawie cały. Zostało dosłownie 1.5MB. No i kicha - stanęło tak i stoi już pól roku. :) No ale potem kupiłem Pegasosa i do P2P używam mldonkey.



Ściąganie z torrentów to inna sprawa - tam leci zazwyczaj szybko ale ze ściąganiem trzeba się spieszyć, bo wiecznie dostępne to nie będzie. No ale też trzeba dać mu szansę. Ja na swoim modemie ciągnę tak zwane "typowe pliki 700MB" bez przerwy i naprawdę się ściągają. :) Tylko trzeba być twardym i konsekwentnym. To, że przez 2 dni nic nie idzie to nie znaczy, że trzeciego nie poleci z maxymalną prędkością. Skoro idzie Ci 0.1 kB/s (to też taka chwilowa prędkość na która trzeba patrzeć z przymrużeniem oka) to znaczy, że źródło istnieje i ściągać się będzie (czy całe to nie wiem ale jednak). Daj mu tydzień i zobaczysz co się "urodzi". :) No a przynajmniej zostaw go na noc raz czy dwa...
[#24] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@mailman, post #22

W odpowiedzi na komentarz #22


Jestem podiëty do switcha z neo narazie korzystam tylko ja z niego.
[#25] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@Pawel, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


Nie wiem dlaczego, ale Neostrada zawsze mi się kojarzy z jakimiś blokadami. Może tutaj jest podobnie?
[#26] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@mailman, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25


Czy ja wiem, ogolnie jest OK. Gorsze jest chyba to, ze potrafi "zniknac" na kilka godzin, kiedy jest najbardziej potrzebna...
[#27] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)

@mailman, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25


Wąpie ale jak zrobie net na PegXlin to sprawdze czy tam bedzie dobrze jeśli i na nim będzie tak samo to znaczy że jakaś blokada musi być.
[#28] Re: Bourriquet v0.2.5 (eMule na MorphOS-a)
Buuu nic nie sciąga

A szkoda bo ładny jest

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem