Komentowana treść: Reality Design
[#1] Re: Reality Design


śliczna. Mnie się podoba. Forma oczywiście

[#2] Re: Reality Design

@goramo, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


No przecież forma jest najważniejsza. A właściwie to naklejka z logo. Bebechy mogą być nawet od ZX Spectrum. W końcu to sprzęt do podziwiania a nie użytku, bo jak można używać komputera "w klawiaturze"? Nawet pisać na tym wygodnie się nie da. Że o rozbudowie nie wspomnę.
[#3] Re: Reality Design

@Jacek Rzeuski, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2




Pomysl fajny. Ale zgodze sie z Jackiem, ze taka forma obudowy to przeszlosc. Jesli chca sie tym zajmowac powinni zrobic fjna obudowe desktop albo tower do MiniATX.
[#4] Re: Reality Design

@Sventevith, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


Pomysł bardzo dobry, miejmy nadzieję że ujrzy światło dzienne...

(Amiga NG też wyglądała ładnie szkoda że tylko na zdęciach)

[#5] Re: Reality Design

@Jacek Rzeuski, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


bo jak można używać komputera "w klawiaturze"? Nawet pisać na tym wygodnie się nie da.


Fakt, laptopy to kicha ;)
[#6] Re: Reality Design
Reality Design robi Amigę Fantasy - to musi się udać :)
[#7] Re: Reality Design

@Fei, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


Na szczęście można im podłączyć normalną klawiaturę :)
[#8] Re: Reality Design
Czyste wariactwo.
[#9] Re: Reality Design
Na "skrinszotach" wygląda fajnie, no ale wyrenderować to sobie wszystko można, łącznie z dinozaurami w Jurassic Parku. ;)

No i nazwa też fajna. Ciekawe czy na "fantasy" się skończy. ;)



Ale jakby doszło do skutku - to fajne by to nawet było. Taka A1200. Klimat to może mieć. ;)
[#10] Re: Reality Design
Heh prawdziwa fantazja :) Z odrobina sentymentalizmu :) Ale wlasciwie kupilbym sobie taka Amisie:)
[#11] Re: Reality Design
Zalosne. Jak ja to mam wziac na kolana? Caly komputer mam brac? :) A ta klawiatura przynajmniej moglaby byc w jakims sensownym standardzie. Gdzie sa chocby klawisze PageUp, PageDown, Home, End? Przeciez to oczywiste, ze najwyzej rok po kupnie takiego cuda kazdy kupowalby za gruba kase jakis tower z Elboxu. :) No a co na tych renderingach jest takiego rewolucyjnego? Zmieniono kolor obudowy, ksztalt i umiejscowienie kontrolek. :)

A ten w pelni unikalny i innowacyjny system operacyjny ma miec osmiokolorowe ikony MagicWB? Jezeli tak to rzeczywiscie bylby unikalny wsrod systemow z XXI wieku. :P



Sorry, ze tak troche bryluje ale ten kto to wymyslil nie ma za grosz wyobrazni. Skoro juz sobie fantazjuje to moglby wykombinowac cos innego niz A1200 ze zmienionym kolorem obudowy i kontrolkami. Facet chyba nie uzywa komputera, bo nie wie co jest wygodne a co nie...



Nudzic sie tez trzeba umiec. :P
[#12] Re: Reality Design
ja bym sie czepil jeszcze myszki bez koleczka :P ;)



Obudowa bardzo klimatyczna ale jak ktos wpsomnial pewnie po jakims czasie ludzie by zaczeli stawiac ja na ksiazkach (jak to bywalo przy kartach z 040 i 1200 :) Odpada zas problem z cdromem - nie trzeba kabelka wyciagac :) Pewnie wygody z uzywania takiego czegos za duzo by nie bylo ale taki komputr tez ma swoje zalety - latwo go przetransportowac, praktycznzie od razu gotowy do podlaczenia bez zbednej ilosci okablowania :)
[#13] Re: Reality Design
Pewnie nie znalazł nigdzie w sieci obiektu myszki z kółeczkiem
[#14] Re: Reality Design

@Jacek Rzeuski, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


Oraz monitor i... po co wtedy laptop?
[#15] Re: Reality Design

@Fei, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


Stacjonarny się nie mieści do plecaka



A monitor to jednak wolę ten wbudowany niż zewnętrzny, zwłaszcza gdyby miał być CRT.
[#16] Re: Reality Design

@Jacek Rzeuski, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


Stacjonarny się nie mieści do plecaka


Taki jak ten projekt się zmieści, lub każda inna płyta microATX (lub nawet nano).

zwłaszcza gdyby miał być CRT.


Kwestia gustu. Mnie się nie podoba odwzorowanie kolorów monitorów LCD oraz zupełnie nieadekwatna do zalet cena. Czekam na monitory OLED, może będą ciekawsze. Oczywiście w przypadku notebooka nie ma wyboru.
[#17] Re: Reality Design

@Jacek Rzeuski, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


Przy dobrym monitorze CRT LCDki ciągle jeszcze wymiękają, jeśli chodzi o jakość obrazu.
[#18] Re: Reality Design

@MinisterQ, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17


A o które parametry jakości Ci dokładnie chodzi? Mamy tu parę monitorów CRT (Nokia, Eizo, Sony, jakieś szmaciane Philipsy) i sporo laptopów (HP, Compaq, HP/Compaq, Dell, Toshiba) i widać wyraźnie które LCD może wyraźnie konkurować z którym CRT i pod jakim względem.

[#19] Re: Reality Design

@Jacek Rzeuski, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18


To przecież oczywiste? Kąt patrzenia, czas reakcji, odwzorowanie kolorów, skalowanie obrazu w sytuacji wyświetlania innej rozdzielczości niż "nominalna" dla danej matrycy...

P.S Nokia, eizo, sony - zwykła tuba, czy jakiś trinitron/flatron?
[#20] Re: Reality Design
A ja tam sie zgadzam z MiniQ. Jak nabywałem monit w czerwcu, polazłem do sklepu i gapiłem sie przez pół godziny w różnej masci monity i wzialem CRT IIYAMA VISION MASTER 1404. Dobra cena, swietny obraz. Chociaz w planach mialem LCD Philipsa-fajny fetysz(wygląd!) i nic pozatym:(
[#21] Re: Reality Design
eeeeeee.... a juz myślałem że będzie Amiga Notebook zanim klinąłem.... :/

[#22] Re: Reality Design

@MinisterQ, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19


[#23] Re: Reality Design
Kąt patrzenia olać, bo i tak ustawiam ekran dla siebie a nie dla kogoś zerkającego obok. Zresztą teraz mam matrycę, że prawie pod kątem 90 stopni (góra i bok) widać świetnie. Nawet kolory niewiele wtedy zniekształca. Jak tego producent dokonał? Nie mam pojęcia.



Co do odwzorowania kolorów to ja chyba jakiś daltonista jestem, bo nigdy nie udało mi się zobaczyć różnicy między CRT a LCD (no chyba, że w tym CRT się pokręciło regulacjami RGB



Czas reakcji to pamiętam z pierwszej Toshiby jaką miałem 5 lat temu. Na nowszych jakoś myszka przestała zostawiać ślady na ekranie a animacje nie wyglądają jakby je ktoś przepuścił przez DIVXa z maksymalną kompresją ruchu.



Rozdzielczość? No cóż, nawet na Amidze używałem tylko jednej, więc zupełnie mnie to nie boli.



Ogólnie wydaje mi się, że matryce, które ładują do notebooków z górnej półki, to zupełnie coś innego niż to co jest w monitorach LCD z MediaMarkt czy notebookach na jakichś C(w)eleronach. Jakby ze dwie generacje wstecz.



PS. Nokia to zwykła tuba, Sony - wiadomo, Eizo nie wiem, ale nie trinitron, bo pasków nie miał a nie mam tego jak sprawdzić, bo gdzieś go wcięło (sprzedali czy ktoś wyniósł do domu?).
[#24] Re: Reality Design
A co o tym sądzicie? Acha, mam takich znajomych, co twierdzą, że LCD się nie nadaje do grania (żaden), chodzi o gry FPP, że z celnością nie tak z powodu czasu reakcji. :)
[#25] Re: Reality Design
Dla mnie wygląda jak nowy cud, co do klawiatury i

możliwości rozbudowy się zgodzę, że zbyt rozbudowywalna to nie

jest a klawiatura do pisania długich tekstów się nie nadaje(sam kocham pisać mając klawiaturę na kolanach. Ale primo:

to komputer dla mas, więc powinien być w miarę tani

(pamiętacie ZX-a najtańszy kolorowy komputer, ale za to wyprany

z większości przydatnych rzeczy, które trzeba było osobno dokupić)

secundo: jak chodziłem grać do biblioteki w gry na A 600

to brak odłączanej klawiatury i ciężka rozbudowa mi nie przeszkadzały, zaś zwartość budowy tylko pomagała(więcej miejsca na stole), secundo: ja sam mam A2000HD, lecz gdybym miał kupić A2000 w latach jej świetności to bym nie podołał finansowo(cena minimum dwóch 500,w zamian za łatwiejszą rozbudowę), tak jak teraz nie mogę kupić AmigaOne...
[#26] Re: Reality Design

@weqq tatre, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25


Jedno jest pewne senior. Tańsza od AmigiOne to ona nie będzie na stówe. Z tego co rozumiem to jest w zasadzie tylko obudowa do Terona:)
[#27] Re: Reality Design
moj panel lcd jest raczej z dolnej polki, mam go juz rok. wczesniej mialem crt samsung 757 dfx 17" monitor z wyzszej polki.

I teraz wiem jedno ze nigdy tak duzo miejsca nie mialem na biurku a i oczka nie bola. brak odbijajacego swiatla padajacego prosto w oczka, samsung podobno ma ta warstwe antyrefleksyjna ale albo mam wrazliwe oczka albo ta warstwa nie dziala ;) kolory wiadomo ktory ma lepsze ale wiem jedno ze nigdy juz nie powroce do crt i nastepnym moim moniotrkiem bedzie tez LCD ale tym razem przynajmniej 17" :)
[#28] Re: Reality Design

@SirLEO, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24




Czas reakcji 25ms - do FPS się nie bardzo nadaje ale jesli ci to nie potrzebne to lepszy bedzie ten, Neovo, matryca podobna (z serii MVA: MVA, PVA, WVA, PMVA) ale dodana jest szyba-polaryzator polepszająca kolory.

No i firma raczej z górnej półki a mimo to tańsza - ostatnio jakoś promocyjnie obniżyli ceny.
[#29] Re: Reality Design

@dk75, post #28

W odpowiedzi na komentarz #28




Kurde nie FPS tylko FPP...
[#30] Re: Reality Design
Tak sobie pomyślałem, komputer w klawiaturze... Wiem, że są laptopy, etc. Jednak komputer w klawiaturze, jeśli by te wszystkie karty graficzne, etc. były bardzo małe w przyszłości, podobnie napędy, etc. Przy założeniu, że nie nadejdzie godny zastępca myszki i klawiatury to właśnie tylko one zachowają takie rozmiary jakie mają teraz bo ludzie się nie zmniejszą ;) Może ten komputer w klawiaturze to pomysł, który wyprzedził epokę? ;)

Co prawda są iMaci, komputery w monitorach, ale to nie to
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem