Komentowana treść: Komputer w telewizorze
[#1] Re: Komputer w telewizorze
Wyglada to jak jakis stary IMac.
[#2] Re: Komputer w telewizorze
15" - blee...
[#3] Re: Komputer w telewizorze

@stony, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Dokladnie, ja mam 17 przy swojej Ami, hehe



A telewizory to mi sie zle kojarza - z A500 ;)
[#4] Re: Komputer w telewizorze

@SZAMAN, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


Ja tez mam 17 ale marze o dniu w ktorym w koncu padnie i bede zmuszony do kupna czegos nowego/innego. Na pewno bedzie to 21 cali. Mniejsze nie wchodza w gre. Moze jakims cudem dalbym sie namowic na 19 ale musialby mi sie taki monitor naprawde wyjatkowo spodobac. :)
[#5] Re: Komputer w telewizorze

@MDW, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


ROTFL!! :D Może lepiej kup projektor, bo te 19-21" to marnota straszna. ;) Ile Ty siedzisz od monitora? Ja mam 15" i jak zmierzyli mi odległość od oczu to wyszło aż 1 metr i 27 cm! Szok.

Kombinuje nad jakimś LCD 17".
[#6] Re: Komputer w telewizorze

@SirLEO, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5




Wow, szybko Ci sie oczy nie popsuja... Ja mam od chyba 3 lat 21" i patrze w niego nie dalej, niz z 40cm
[#7] Re: Komputer w telewizorze

@MDW, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


Ja ma 17 LCD PHILIPSA, czyli bedzie to cos kolo normalnej 19. :D
[#8] Re: Komputer w telewizorze
po pierwsze - pomysl malo otkrywczy. mam nawet cos podobnego w domu. :P :P :P

po drugie - brzydkie to jest! :)
[#9] Re: Komputer w telewizorze
Widzę, że wreszcie coś normalnego:) wałśnie o coś takiego mi chodziło 15° w sam raz:D. Tylko ta cena:( za te przestarzałe wnętrznąści odbiegające dzisiejszej technologii. Nie lepiej już zrobić OS4 lub MOS by chodził na iMaczkach i innych gotowych płytach z PowerPC , i po sprawie;)



PS. Po cholerę to logowanie może jeszcze SSL z min. 168 bitów na PPA niedługo będzie
[#10] Re: Komputer w telewizorze

@SirLEO, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5




Coś widzisz z takiej odległości ?? Ja mam 17 i sidze w odległości pewnie 50 cm. Fakt, że i tak juz ślepy jestem :(



Tak apropo zastanawiam się czy nie przejść na monitor LCD, jak myślicie opłaca się ??
[#11] Re: Komputer w telewizorze

@Sventevith, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


A jak mocno cenisz sobie swoje oczy? Bo jeżeli choć trochę to jak
najbardziej. Ja po przesiadce na LCD kładę się spać dlatego, że jestem
śpiący, a nie dlatego, że mi oczy wysiadły, choć na CRT miałem
wszędzie ustawione >= 90Hz.
[#12] Re: Komputer w telewizorze
Czyli można wsadzić każdą płytę microATX to zajebiście i bardziej zajebiście bo tak szybko czytałem, że zajebiście zrozumiałem iż tam w środku już z tą ceną jest płyta Amigi MicroOne , to tym bardziej cena jest z kosmosu ale fajne to :) a jeszcze fajniejsza jest ta obudowa DIABOLIC



A co do logowania to jeśli system PPA automatycznie rozpoznaje IP i nie potrzeba się za każdym razem logować jest OK :D
[#13] Re: Komputer w telewizorze

@Marek Szyprowski, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


Dokladnie, ja tez mam takie same odczucia - przeskoczylem z 14 CRT na 17 LCD. :) LCD na jednak tez wady - z dalsza pod katem sobie nie poogladasz np. demek Encore lub MAVI :D
[#14] Re: Komputer w telewizorze

@SZAMAN, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13




Tak właśnie w celach zdrowotnych chciałem zmienić, ale nie wiedzałem na ile to prawda. Z tym kątem dla mnie to nie problem.



[#15] Re: Komputer w telewizorze

@SZAMAN, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13

Przy dobrych monitorach bedziesz mial najwyzej zmiane jesnosci patrzac pod kontem :))
[#16] Re: Komputer w telewizorze

@Kaczus, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


Nie wspominając o skalowaniu przy zmianie rozdzielczości ze znamionowej dla danego monitora na inną, czy o ciągle jeszcze stosunkowo długim czasem reakcji matrycy (daje się zauważyć przy dużej dynamice ruchu, bądź zmianach jaskrawości).
[#17] Re: Komputer w telewizorze

@MinisterQ, post #16

W odpowiedzi na komentarz #16

z tym tez juz nie jest tak zle, oczywiscie placisz za to :) Jesli

1) Monitor podlaczony jest przez zlacze dvi
2) jest w miare dobrej klasy
to naprawdę ogladajac film nie zalwazysz roznicy (ani w zwiazku ze skalowaniem, ani w zwiazku z czasem reakcji matrycy)
[#18] Re: Komputer w telewizorze
Obudowa ladna zgrabna - mnie sie podoba - co do ceny, biorac pod uwage cene okolo 1000-1300pln za monitor LCD15" do tego tunerTV wuasciwie zewnetrzny. to az tak nie szokuje - zobaczcie ceny obudow ANTEC'a lub CHIEFTECA.
[#19] Re: Komputer w telewizorze

@Kaczus, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17


Tak, ja wiem że są ludzie któzy różnicy nie zauważą.
[#20] Re: Komputer w telewizorze

@MinisterQ, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19


którzy - r jakby nie zadziałało.
[#21] Re: Komputer w telewizorze

@MinisterQ, post #16

W odpowiedzi na komentarz #16


Pytanie, czy krótszy czas reakcji przedkładasz nad swoje oczy? ;)
[#22] Re: Komputer w telewizorze

@Jacek Piszczek, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21


No tak, ten argument ciężko zbić. Ale z drugiej strony - kto by tam chciał żyć wiecznie ? ;)
[#23] Re: Komputer w telewizorze

@MinisterQ, post #22

W odpowiedzi na komentarz #22


Wlasnie - po co zabierac zdrowie do grobu? :)



Ja jakos wslepiam sie w monitor 14 lat i wzrok mam wrecz idealny. I to przez wiekszosc czasu uzywalem monitorow i trybow poprostu tragicznych. Sie czlowiek nasiedzial przy PALowym interlace, a potem (juz za czasow BVision) przy NEC MultiSync3D 14 cali, ktory w 1024x768 mial taka czestotliwosc, ze dziwie sie ze obraz nie wyskoczyl z obudowy. ;) W 800x600 byl duzo lepszy ale ja zawsze chcialem miec jak najwieksza rozdzielczosc. Takie AGAtowe kompleksy. ;) Wymeczylem sie czy tych trybach AtariXL/XE, ECS, AGA, BVision i zalosnych monitorach i jakos mi to wzroku nie zepsulo.



Cienkie kosci graficzne i monitory mi wzroku nie zepsuly ale za to chyba Paula mi sluch zepsula, bo z tym u mnie nie jest za dobrze. Chociaz komisja wojskowa swego czasu stwierdzila, bo jest wszystko OK... :)
[#24] Re: Komputer w telewizorze

@MDW, post #23

W odpowiedzi na komentarz #23


Do LCD trzeba sie przyzwyczaic - po jakims czasie nie mozesz juz patrzec na zwykle monitory, nagle zauwazasz ze wszystkie migaja!



Ja mam teraz BVision podpiete do LCD i wychodzi jej to na dobre, gdyz wystarczy (a nawet WYMAGANE jest!) 60Hz dla mojego PHILIPSA.

Obraz w LCD nie miga, nie odbija tez prawie swiatla - w dzien mozna grac w rozne ciemne gry. :) I to tez jest fajne.
[#25] Re: Komputer w telewizorze

@SZAMAN, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


Mi co prawda CRT w pracy nie migają (wszędzie te 85 Hz jest), ale obraz na jakimkolwiek z nich wydaje się być rozpaczliwie nieostry (a nie są to wcale jakieś rzęchy)...
[#26] Re: Komputer w telewizorze
Czyli obcne LCD do multimediów są juz o.k ?

A jak wygląda sprawa z ta dedykowaną rodzielczością ?
[#27] Re: Komputer w telewizorze

@Sventevith, post #26

W odpowiedzi na komentarz #26


Dedykowana rozdzielczosc dla mojego monitora LCD Philips 17 to 1280x1024 i 60Hz, a ja otwieram ekrany w dowolnych rozdzielczociach i obraz ostry jak brzytwa. Wciskam guziczek AUTO na monitorze i mam obraz w danej rozdzialce idealnie ustawiony, SAVE i zapominam o sprawie.



LCD maja wiele zalet - mam w pokoju o pol metra wiecej miejsca, biala sciane za monitorem i mniejszy rachunek z elektrowni. :)



Ja juz nie wyobrazam sobie powrotu do zwyklego monitora, hehe
[#28] Re: Komputer w telewizorze

@SZAMAN, post #27

W odpowiedzi na komentarz #27




Mnie do LCD przekonuje, zdrowie, aby, mie za czćsto bywał u lekarza od oczu



A dowiaduje sić o psrsmetry aby być pewny, że moge grać oraz oglądać filmy :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem