Komentowana treść: FastATA 1200 MK-III
[#1] Re: FastATA 1200 MK-III
Paweł jak to czytasz możesz dorobić oprócz w ATA3.Prefs jeszcze jakiś utilek by można było wyłączyć hd jak się tego chce, a nie po jakimś określonym czasie. A moze sami sobie wpiszemy po jakim czasie ma się wyłączyć nasz hd - sleep.

Przeważnie to sleep'uję na slave unit 3 i 2.





Wie ktoś czemu po IPrefs nie mogę odpalić tego ATA3.Prefs ?
[#2] Re: FastATA 1200 MK-III
eeeee.... jakby ta nowa Ata miała własne DMA, to by było COŚ
[#3] Re: FastATA 1200 MK-III
Brzmi jak powtórka z przeszłości...
[#4] Re: FastATA 1200 MK-III

@MinisterQ, post #3

Podajcie co zostalo poprawine moze jakas pamiec dolozyli albo cos

takiego moze lepsze procesory sa zastosowane bo narazie przyspiesza dosc wyraznie cena

[#5] Re: FastATA 1200 MK-III
a moze by tak poprawili 4xeide bo jak wiadomo nie widać partycji powyżej 32gb
[#6] Re: FastATA 1200 MK-III
Ciekawe czy będzie tryb "defective mode"? ;)
[#7] Re: FastATA 1200 MK-III
Ciekawe która wersja będzie miała obsługę SerialATA
[#8] Re: FastATA 1200 MK-III

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Wie ktoś czemu po IPrefs nie mogę odpalić tego ATA3.Prefs ?



ATA3.Prefs podmienia pewne funkcje systemowe, IPrefs również. W efekcie ATA3.Prefs nie może zmienić zmienionych funkcji.
[#9] Re: FastATA 1200 MK-III

@Sylwester, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


Oj, słabo Ty się znasz na AmigaOS, słabo...
[#10] Re: FastATA 1200 MK-III
tak na marginesie jeżeli już jesteśmy przy Elboxie.

widziałem gdzieś na ich stronie że robią stery do jakiegos sprzętowego dekodera DVD na Mediatora - pisało "in develpment", znaczy się że może kiedys będzie można na A1200/4000 oglądać filmy DVD.

co o tym sądzicie?

[#11] Re: FastATA 1200 MK-III

@R-Tea, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


Powiedzenie o świstaku chyba znasz?
[#12] Re: FastATA 1200 MK-III

@jrzeuski, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9




Od strony użytkownika tak to widzę, Iprefs łata scsi.device i dlatego ata3.driver nie może podstawić swojego scsi.device. Jestem tylko zwykłym userem i proszę mi wybaczyć że nie widzę świata zero-jedynkowo ala Matrix. :)
[#13] Re: FastATA 1200 MK-III

@Sylwester, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12




Czegos nie rozumiem. Raz pisane jest ata3prefs innym razem ata3.driver. Zdecydujcie sie.

Czy nie chodzi Ci przypadkiem o Setpatch, a nie o IPrefs. (dotyczy podmiany scsi.device)

Z tego co pamietam to powodem nieuruchamiana sie ata3prefs jest niewlasciwa czcionka systemowa lub brak domyslnej czcionki w systemie. Oczywiscie pamiec jest zawodna :)

[#14] Re: FastATA 1200 MK-III

@Norbert, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13




Zapomialem dopisac ze rowniez za niska rozdzialka moze byc powodem nieuruchamiania sie ata3prefs
[#15] Re: FastATA 1200 MK-III

@Norbert, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


Oczywiscie pamiec jest zawodna



Masz 100% racji, wcześniej pisałem o ata3prefs a miałem na myśli ata3.driver, również setpatch vs iprefs - chyba się starzeję. Jak się będzie to częściej zdarzało to mnie dobijcie. :D
[#16] Re: FastATA 1200 MK-III

@Norbert, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14




Sprawdzałem w rozdzielczości 1312x526 nie działa :(, ta wina chyba leży gdzieś dalej w datatypach na powerkę.



Jeśli już o tą podmianę scsi.device to SetPatchem nie updejtuję modułów nowego(starego:)) OS3.9 a BlizKickiem jak i wywalam PowerUPa.



W standardowej rozdziałce 6xx na 2xx jak i bez startup-sequence uruchamiają się prefsy FastAty przed załadowaniem ATA3.driver i po.

[#17] Re: FastATA 1200 MK-III
Jak już ktoś wyżej napisał ważna jest również odpowiednia czcionka. Jak startujesz bez S-S to masz standardową czcionkę i pewnie dlategp Ci się uruchamiają prefsy.
[#18] Re: FastATA 1200 MK-III
Acha zapomniałbym możesz mieć jeszcze bardzo starą wersję oprogramowania do Fast-Aty
[#19] Re: FastATA 1200 MK-III

@TomK, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18


Jestem zarejestrowany w Elbox wieęc dostaje na bieżaco ostatnia to 7.1 z poprawionym błędem na proce wyprodukowane w usa, co się okazało moja 040 na BPPC jest właśnie tej produkcji bo przy tworzeniu iso na MakeCD były zwiochy niemal za każdym razem.
[#20] Re: FastATA 1200 MK-III

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19




Też mam BPPC "defective" i nie miałem zwiech MakeCD z żadną wersją ata3.driver.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem