Komentowana treść: Jak się robi Pegaza...
[#1] Re: Jak się robi Pegaza...
Szkoda, że filmik trwa z dwie minutki a zajmuje tak wiele
[#2] Re: Jak się robi Pegaza...

@Korni, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1




Nie sciagalem, ale o ile to zwykly mpeg (nie msmpeg4), to zamiast tego mogli zrobic Divxa w bitrate 600, rozdzialce 280x210, i dzwiekiem 44,100 w bitrate 64. wszystko bylo by widac, slychac, zajeloby niecale 5 MB i chodziloby plynnie na kazdej Classic Ami z PPC (nawet z AGA) .
[#3] Re: Jak się robi Pegaza...

@Andrzej Drozd, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


A ja tam wolę większą rozdzielczość .

[#4] Re: Jak się robi Pegaza...

@Grzegorz Kraszewski, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3




No ja tez i wcale nie musze ogladac na Ami, ale jednak po co sciagac 16 MB, gdy mozna 5 MB? :)



[#5] Re: Jak się robi Pegaza...
Sliczen marvelki biegna po taśmie.... ale fajnie.......



Teraz wiem dlaczeo trzeba czekac.... na nowe pegazy tyle, zrobienie takiej plyty jednak troche trwa....
[#6] Re: Jak się robi Pegaza...

@Andrzej Drozd, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


Windows Media Player pod XP odmówił mi wyświetlenia tego filmu. Ale MOS-owy MPlayer jak zwykle nie miał problemów
[#7] Re: Jak się robi Pegaza...

@Grzegorz Kraszewski, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6




Aha, nie probowalem na grzybie. Moze brakuje jakiegos codeca. Tu jest ich troche - http://www.elhacker.net/divx.htm

[#8] Re: Jak się robi Pegaza...
Piękny film piękna muza (dźwięki) jeśli się nie mylę autorstwa Jeana Michela Jarra, aż się łezka w oku kręci widząc te wszystkie maszynki w pracy "OPTION bY POTION" tylko szkoda, że na końcu nie botował się MorphOS.



Filmik działa idealnie na Frogger oraz AMP2 w 18bit na AGA i 14bit audio na Paula :D czas filmu 3:34. Jak na możliwości video mpeg1, audio mpeg1layer2 i rozmiar jakość obrazu 4/5, dźwięku 5/5 choć to tylko 128kbits
[#9] Re: Jak się robi Pegaza...

@Grzegorz Kraszewski, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6




Grzegorz, normalka.

Ten filmik ma obraz kodowany przy pomocy MPEG2. Standardowo w win nie ma kodeka MPEG2 w systemie gdyż za dokumantację służącą do napisania czegoś takiego płaci się niezłą kasę - to 1.

M$ pewnie ma umowy licencyjne żeby go nie umieszczać w instalce systemowej - to 2.

Jak chcesz żeby WMP odtwarzał MPEG2 to musisz zainstalować WinDVD/PowerDVD lub inny player DVD który instaluje przy okazji kodek MPEG2 w systemie (a dokładniej mówiąc to tylko filtr DirectShow) - to 3.



MPlayer posiada w sobie bibliotekę libmad która powstała na podstawie ffmpeg który obsługuje kodowania i dekodowanie MPEG2 więc... nie ma sie czemu dziwić.



No i rzeczywiście panowie z "b" "trochę" przesadzili i "zapolowali na muchę przy pomocy armaty".

Może ktoś by ich uświadomił, że do niskich rozdzielczości (typu 1/4PAL, 352x288) i niskich bitratów lepszy jest MPEG1 (do tego został stworzony, do przesyłki internetem a powiększanie bitratu nie polepsza znacząco jakości) natomiast MPEG2 został stoworzny do DVD (720x576 PAL, wysokie bitraty typu 6000-8000kbps) i w niskich rozdzielczościach i małych bitratach zachowuje się gorzej niż MPEG1.

A tak wogóle to lepszy byłby jakiś format pochodny od MPEG4 (przy 1000kbps na video obraz byłby "żyleta", nie to co MPEG2 w którym widać "kwadraty" - ten potrzebuje min. 6000CBR lub 3000VBR, ew. 2500VBR ale już widać lekką stratę ostrości).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem