Komentowana treść: MorphOS 1.5 na CSPPC - film
[#1] Re: MorphOS 1.5 na CSPPC - film
Moim zdaniem takie filmy nie powinny się ukazywać ponieważ pokazują tylko to, że użytkownicy czekają a i tak nigdy tego używać nie będą. Jeśli w przypadku AmigaOS4 to jeszcze jest jakiś sens bo jest w planach wypuszczenie takiej wersji, jest ona betatestowana, etc. to w przypadku MorphOS-a lepiej byłoby gdyby wersji na Amigi klasyczne w ogóle nie było lub chociaż nie pokazywano jej nigdzie i nikomu. Dlaczego? Bo to antypromocja MorphOS-a i kompromitacja MOST-u, który ma w zwyczaju rozwijać system, ale tylko dla siebie.



Dla użytkowników Pegasosów sytuacja jest troche lepsza, bo tu jedyna, ale nadzieja w programistach, którzy wypuszczają software pod inną flagą niż MOST.
[#2] Re: MorphOS 1.5 na CSPPC - film
fajny filmik nie ma co - raczej wszystko wygląda na szybko działające (czyli na mojej blizzppc było by tylko max 2 razy wolniej ;). Tylko czemu kur*a tego nie ma dla ludzi (ja bym nawet łyknął mos1.0 dla classikow). Obecnie amigę włączam jak tylko do słuchania mp3 albo jak coś musze narysować. Nawet programować mi się nie chce bo kompilacja na 68k trwa godziny, SDL jest bez 3d i się wali (trochę lepiej jest na linuxie ale ja linuxa nie lubie). Użytkownicy amigaosu zawsze byli kreatywni właśnie dlatego że było mało gier i trzeba było się czymś zająć na komputerze jak się nudziło ale ileż można. Nie wiem czy MosTeam to rozumie ale jego działanie a raczej jego brak zabija tą część środowiska (przecież wypuszczenie darmowego mosa równa się koncowi os4 dla classików). Nie każdego stać na PII z g4 za 3 tyś bo pieniądze na drzewach nie rosną (a jeszcze do tego obniżyli stypendia ;( a pegasosów z g3 (w ludzkich cenach) nie ma. Dekadencja, nie ma co ;)
[#3] Re: MorphOS 1.5 na CSPPC - film

@rzookol, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Nawet programować mi się nie chce bo kompilacja na 68k trwa godziny



A kompilacja na MOSie na BPPC nie będzie trwała godzin? Intuition przy natywnym gcc na BPPC kompiluje mi się ok 1.5h, na Pegazie poniżej 5 minut :) Tu bardziej o wolną pamięć i ide się sprawa rozbija...
[#4] Re: MorphOS 1.5 na CSPPC - film

@rzookol, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2

A kto teraz kupi PII, jak nawet nie wiadomo czy i kiedy bedzie mos
1.5...
[#5] Re: MorphOS 1.5 na CSPPC - film

@Jacek Piszczek, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


co nie zmienia faktu, ze wersja gcc pod 68k działa jeszcze wolniej (wiem bo pod debianem ppc nie jest aż tak koszmarnie ;) tyle że akceleracja 2d do X dla permedii nie jest cudowna nie mówiąc już o braku wsparcia 3d przez DRI
[#6] Re: MorphOS 1.5 na CSPPC - film
No zgodze sić z tym, MOS na Amigić nigdy nie powstanie w wersji publicznej, wićc pokazywanie filmów jest propagandą.



[#7] Re: MorphOS 1.5 na CSPPC - film
To jest przykład jak łatwo oszukać ludzi, że jakiś nie istniejący system odpalony jest na jakiejś maszynie nie pokazując nawet nfo z ShowConfig/CPU tylko zapodać filmik z Pegaza mówiąc, że z a4000 lub graby jak to w przypadku OS4-Teamu na okrągło sux
[#8] Re: MorphOS 1.5 na CSPPC - film

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


... ups ... nieistniejący ...
[#9] Re: MorphOS 1.5 na CSPPC - film

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7




Taaak. Wlasnie - ja czekalem i czekalem ogladajac ten filmik az kamera zjedzie na te "klasyczna Amige" i pokaze na czym chodzi to co filmuja. Nie doczekalem sie.



A na takiej zasadzie moge odpalic jakies demko pod uae, sfilmowac monitor i powiedziec, ze podkrecilem 060 do 300MHz
[#10] Re: MorphOS 1.5 na CSPPC - film
Gdyby oceniać po samych klipach, zapominając o sprzęcie, należałoby stwierdzić, że tego OS4 to o kant... dużo wolniejszy jakby... Tylko taki to IMO trochę gołotyzm, takie pokazywanie MorphOS na CyberstormPPC (a niech tam, wierzę na słowo - i tylko taka watpliwość: jaka karta GFX?) vs. OS4 na "nieco" wolniejszym BlizzardPPC (wątpliwość jak wyżej); normalnie świnia ze mnie ;). I tak po prawdzie, z takiego filmowego wojowania niewiele wynika: po prostu prostu ja chciałbym wiedzieć, kiedy czy jeden, czy drugi system będzie dostępny dla ludzi (a może oba? - w końcu blaszani też niejednokrotnie instalują u siebie 2 windowsy) bez konieczności kupowania czy Pega, czy AOne. Krótko mówiąc: chłopaki, skończyć z brandzlowaniem powietrza - bardzo chętnie powitam natywny system dla powerki. A takie filmy tylko denerwują, ot co.
[#11] Re: MorphOS 1.5 na CSPPC - film
http://media.putfile.com/AmigaMorphOS15_CSPPC-DivX
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem