Komentowana treść: Dragon - oficjalne FAQ
[#1] Re: Dragon - oficjalne FAQ
No, no :) więc wiadomo dlaczego dopiero teraz ukazuje się Dragon... no i że będzie można go upgradeować do PPC... no i że można na tym odtwarzać divixy (w połączeniu z Radeonem niestety)... chyba po wielu latach zakupię ponownie a1200 :)))
[#2] Re: Dragon - oficjalne FAQ


rozwalilo mnie ostatnie pytanie... no nie moge :D
[#3] Re: Dragon - oficjalne FAQ
Ta niezle jest :D
[#4] Re: Dragon - oficjalne FAQ

@ntx, post #1

A mi tylko szkoda, że nie ma wsparcia dla SCSI. I co ja ze swoim sprzętem SCSI zrobię?

[#5] Re: Dragon - oficjalne FAQ
Dosc ciekawie sie zapowiada nie powiem. Cena tesh nie wydaje mi sie wygorowana jak za takie cacko :D. mozliwosci spore, kompatybilnosc z seria m68k, osobno PPC. Toc to marzenie. gdyby tylko byla mozliwosc podlaczenia SCSI to bylo by calkiem cool. No ale nie ma co narzekac skoro nadal jeszcze ktos chce robic cos dla naszej maszynki. Jesli cena bedzie jak podaja (niestety bez wat) to nie wykluczone ze sie skusze na cosik takiego zamiast karty PPC. poczekam i zobacze co z tego wyjdzie :D
[#6] Re: Dragon - oficjalne FAQ
widzę, że jakieś słabe jest u nas zainteresowanie tą kartą :(

Za to tu jest większe:

http://amigaworld.net/modules/news/article.php?storyid=2020

[#7] Re: Dragon - oficjalne FAQ
Jak to niewiele Amigowcom do szczescia potrzeba. Wystrczy dac cos co pociagnie DivXy bez haczenia i juz jest fajnie. :) A ze podlacza sie to do... nie wolno przeklinac wiec nie powiem do czego i moc tego jest smieszna nie tylko w porownaniu z obecnymi pecetami ale nawet amigami to juz szczegol. :) Juz nie wspomne o tym, ze to cos ma dzialac pod kontrola strego, nierozwijanego systemu (w czasach gdy sa rozwijane rownolegle az dwa nowe systemy). Kolejna slepa uliczka. Powodzenia!



Acha i z niecierpliwoscia czekam na relacje pierwszych uzytkownikow. ;)
[#8] Re: Dragon - oficjalne FAQ

@kmilota, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


I co ja ze swoim sprzętem SCSI zrobię?



To samo co ja zrobilem pare lat temu z malym Atari - odstawilem na strych. Na wszystko przychodzi czas. W swiecie amigowym i tak smierc przychodzi duuuuzo pozniej niz na innych platformach.
[#9] Re: Dragon - oficjalne FAQ

@MDW, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7






Jak to niewiele Amigowcom do szczescia potrzeba. Wystrczy dac cos co pociagnie DivXy bez haczenia i juz jest fajnie. A ze podlacza sie to do... nie wolno przeklinac wiec nie powiem do czego i moc tego jest smieszna nie tylko w porownaniu z obecnymi pecetami ale nawet amigami to juz szczegol.



Tylko, ze niektórzy widzą w Amidze "nostalgię", a nie komputer, który ma im zastępować peceta. Taka karta to faktycznie wtedy zbędny bajer, ale skoro jest kompatybilna ze "starymi procesorami, to dlaczego jej nie wsadzić do takiego komputera...



[#10] Re: Dragon - oficjalne FAQ
a faq już nie jest tylko po angielsku ;)



http://www.amiga.org.ru/article.php?sid=6413&mode=threaded&order=0&thold=0
[#11] Re: Dragon - oficjalne FAQ

@ntx, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


dlaczego jej nie wsadzić do takiego komputera...



Bo do dzisiejszej Amigi nie ma sensu czegos takiego pchac. To jest od niej znacznie wolniejsze, dziala pod kontrola starej wersji systemu, a kompatybilnosc ze starymi procesorami zostala rozwiazana idealnie (emulator z JIT sprawdzil sie wysmienicie w MorphOSie, a pewnie i w AmigaOS4). Slepa uliczka. Przez wiele lat wszyscy modlili sie zeby powstal nowy AmigaOS. Jak powstaly dwa to teraz wymysla sie rozwiazania bazujace na prehistorycznym 3.x i starej plycie glownej. Gdzie tu konsekwencja, gdzie logika? Zreszta... kogo to obchodzi. :) Wyjatkowo musze pochwalic Polakow za male zainteresowanie tym projektem. Nie sadzilem, ze to taki madry narod, hehehe. ;) A nostalgia Amigi juz nie utrzyma za dlugo.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem