Komentowana treść: Shorten 2.3a dla AmigaOS
[#1] Re: Shorten 2.3a dla AmigaOS
No no...potestujemy i zobaczymy :)
[#2] Re: Shorten 2.3a dla AmigaOS
No i dziala "toto" ale do czego to sie moze przydac to nie mam pojecia... Wave o wielkosci 21 MB przerobil na 17 MB. Plik w ten sposob przerobiony nie udalo mi sie niczym odtworzyc. Mozliwe ze taka przerobka przydaje do przenoszenia utworow gdy brakuje miejsca na plycie. Ale czy podobnego efektu nie uzyskamy czasami kompresujc wave do zipa lub lzxa? Chyba ze jednak sa odtwarzarki formatu shn (musze "pomyszkowac na grzybie"). Wtedy to zmienia cala sprawe :)
[#3] Re: Shorten 2.3a dla AmigaOS

@Andrzej Drozd, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Na Amidze to pożytek z tego jest taki, że gdy na sieci znajdziesz taki plik, to będziesz mógł go zdekompresować do WAVE. A na pececie są stosowne pluginy do WinAMP-a pozwalające odtwarzać tak skompresowane pliki.
[#4] Re: Shorten 2.3a dla AmigaOS

@Andrzej Drozd, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


> Ale czy podobnego efektu nie uzyskamy czasami kompresujc wave do zipa lub lzxa?



W ogóle nie uzyskamy kompresji ;)
[#5] Re: Shorten 2.3a dla AmigaOS
Moim zdaniem powinno się napisać do autora AmigaAMPa aby dołączył stosowny plugin do programu. Fajnie by było gdyby odrazu dorobił też wtyczkę dla ogg.
[#6] Re: Shorten 2.3a dla AmigaOS

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4




No prawie racja...uzyskalem tylko okolo 800 kB...LHA pewnie by tylko powiekszyl plik. Sprawdze jeszcze pecetowego ZIPa na poziomie 9 :)



[#7] Re: Shorten 2.3a dla AmigaOS

@pekdar, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5




Racja...albo przynajmniej zeby juz ktos udostepnil to mityczne-muzyczne GUI do Froggera. Oj pewnie duzo ludzi by zrejetrowalo wtedy Froga :)

[#8] Re: Shorten 2.3a dla AmigaOS

@Andrzej Drozd, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


Miliony ;)
[#9] Re: Shorten 2.3a dla AmigaOS

@MinisterQ, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8




Dobra, dobra :) Podaj wreszcie konto aby kazdy mogl sobie dobrowolnie zarejestrowac AmiGG. Stawka wyjsciowa 2 dobre piwa czyli 10 zl. Kto chce da wiecej.

[#10] Re: Shorten 2.3a dla AmigaOS

@Andrzej Drozd, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9




Albo inaczej. Prosze szanowna Redakcje PPA aby posredniczyli w w "dobrowolnej" rejestracji i kase przeslemy na adres PPA.
[#11] Re: Shorten 2.3a dla AmigaOS

@Andrzej Drozd, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


Leszek B. bylby dumny :P
[#12] Re: Shorten 2.3a dla AmigaOS

@Andrzej Drozd, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


Wiesz sorka trochę przesadziłem bo faktycznie około 3% się spakuje a przy słabej jakości dużo więcej.







Do kompresji użyłem pliku start.mp3 który skonwerciłem mpegą na wave.

ftp://de.aminet.net/pub/aminet/mus/play/AmigaAMPstart.lha



bzip2 -v -9 ram:s.wav

ram:s.wav: 2.034:1, 3.933 bits/byte,

50.84% saved, 2142716 in, 1053429 out.



zip -v9 s.wav.zip s.wav

adding: s.wav (in=2142716) (out=1363305) (deflated 36%)

total bytes=2142716, compressed=1363305 -> 36% savings



Na pliku raw będzie jeszcze lepiej i co ciekawe zip -9 jest gorszy od lha -3, a jest jeszcze -4 czyli siódma wersja kompresji nieobecna już w amigowym porcie lha.



Co ciekawe przemielony plik s.wav shorten'em jest mniejszy o jedyne 10kB od bzip2.



Ale ten speed przy encodowaniu w shorten'ie jest nie do przebicia jak na razie ;)



Wiecie o co mam na myśli np. jest xpkBZP2.library, xpkGZIP to czemu nie zrobić tego specjalnie jak xpkSMPL czy xpkSQSH encoderem do modków z samplami 16bit DBM'a czy MOD2 xpkSHTN :D



ftp://de.aminet.net/pub/aminet/util/pack/xpkBZP2.lha
[#13] Re: Shorten 2.3a dla AmigaOS
Użytkownicy systemu MorphOS otrzymali właśnie natywną wersję programu - tutaj.
[#14] Re: Shorten 2.3a dla AmigaOS

@mailman, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


:D , tylko ile jest wersji tego programu bo ta pod MOS to 3.6.0



Może ktoś mi podeśłać na e-mail ixemul.library 49+ działające na klasycznym MOS, albo lepiej MorphOS 1.5 działające na BlizzardPPC ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem