Komentowana treść: Smok przyleci z opóźnieniem
[#1] Re: Smok przyleci z opóźnieniem
Szczególnie te 9500 i 9700 mi się "podoba" - chyba, że chodzi tylko o 2d+overlay ... OS4.0 też "podobno" obsługuje WSZYSTKIE Radeony - pytanie, w jakim stopniu ... (tzn. odpowiedź jest oczywista (< R300, a chyba nawet jeszcze nie), ale na Execu się o tym "szczególe" głośno nie mówi ...) Dragon byłby EXTRA, gdyby nie był skazany na OS3.x (i na towarzystwo A1200) ... Oby tym razem Elbox udostępnił dokumentację - mam nadzieję, że właściwie oceniają potencjał tego wyrobu i stojące przed nim perspektywy. Co do opóźnienia - niech będzie, byle by było warto czekać.
[#2] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@htn, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


5-bit PC, 16-bit PC, 32-bit BGRA, VYUY422, YVYU422, YUV9 and YUV12.
[#3] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@MinisterQ, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Okej, powinienem najpierw kliknąć. Ale kwestii 3d nie poruszono, a o "rulezowe" wnioski nie trudno ...
[#4] Re: Smok przyleci z opóźnieniem
W przeddzień premiery OS4 Smoczek to pomyłka.
[#5] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@Sventevith, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


Też tak do niedawna myśałem. Ale gdyby terytorium Smoczka nie ograniczać do amigowego światka? (general-purpose ColdFire board ... ) Nie tylko my kochamy 68k ...
[#6] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@Sventevith, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


Rzeczą ludzką jest błądzić. ;)
[#7] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@MinisterQ, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


Chyba w tym wypadku bardziej gadzią, niż ludzką.
[#8] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@htn, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


Jak przeczytałem wieści o Dragonie to już do reszty zgłupiałem...

Dlaczego Elbox z uporem maniaka usiłuje podtrzymać przy życiu A1200? Przecież ciągłe kanapkowanie jest naprostszym sposobem na to, żeby się zniechęcić do Amigi - skoki/braki napięcia, cuda na kiju, niekompatybilności itp. itd. Ja już to przeżyłem ze swoim "ukochanym" Apollo 1240/25. Ta karta doprowadziła do tego, że postanowiłem nie inwestować więcej w A1200 i teraz zbieram kasę na Pegaza. To samo dotyczy Mediatora/Prometeusza. Te konstrukcje sa spóźnione o jakieś 5 lat.
[#9] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@OSH, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8




To kup sobie A4000. Tam się nic nie kanapkuje tylko wymienia karty w slotach :)
[#10] Re: Smok przyleci z opóźnieniem
Na Dragona trzeba będzie jeszcze poczekać pewnie ze dwa lata, ale i tak nie oznacza to, ze wyjdzie pozniej niz np. OS4 ;)
[#11] Re: Smok przyleci z opóźnieniem
Ziiieeeeeeewww...
[#12] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@MDW, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


Jaki ziew? ;) Elbox tworzy więcej sterowników do swojego sprzętu niż inni w świecie amigowym :) co sprawia, że ich sprzęt jest bardziej normalny niż jakiś Pegasos czy AmigaOne :)
[#13] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@grxmrx, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12


Ja Amige Classic i AmigaOS3 postawilem juz dawno na honorowej polce obok Atari XL/XE i C64. Oddaje im hold, bo na to zasluzyly po stokroc. Co roku zapalam im swieczke na grobie bo o nich pamietam i pamietal bede do konca zycia. Ale to wszystko. Jakbym mial jeszcze raz otworzyc obudowe klasycznej Amigi albo zastanowic sie nad przyszloscia AmigaOS3 to by mnie juz szlag trafil na miejscu. Dla mnie ta platforma juz nie istnieje chocby miala nawet sterowniki do promu kosmicznego Columbia i ukladu nerwowego Terminatora. ;)
[#14] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@MDW, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


sterowniki do promu kosmicznego Columbia



Jakby na to nie patrząc to ten postulat byłby najtrudniejszy do spełnienia...
[#15] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@htn, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1




Szczególnie te 9500 i 9700 mi się "podoba" - chyba, że chodzi tylko o 2d+overlay ... OS4.0 też "podobno" obsługuje WSZYSTKIE Radeony - pytanie, w jakim stopniu .



Napewno w wiekszym stopniu niz w Dragonie. Frieden juz dawno pisal o ukonczeniu prac nad overlayem, a takze o nowych sterach 3D dla Radeonow. Nikt tego jednak na PPA nie podchwycil, moze i slusznie bo jak czegos nie ma u koncowego usera to tak jakby tego nie bylo. Tyle tylko ze sterow do Dragona tez nie ma u userow, co wiecej nie ma nawet samego Dragona ;)



mam nadzieję, że właściwie oceniają potencjał tego wyrobu i stojące przed nim perspektywy.



Perspektywy sa takie ze smok podzieli i tak niepotrzebnie juz podzielony rynek i nikomu wlacznie z Elboxem nie wyjdzie to na dobre.

Elbox powinien robic plyte glowna na PPC konkurencyjna dla AONE. Moim zdaniem mialby duza szanse te konkurencje wygrac. Niestety zamiast tego wolal stworzyc urzadzenie bedace hamulcem bezpieczenstwa w pociagu do stacji Postep.



Co do opóźnienia - niech będzie



O tak, tu sie z Toba zgadzam. Oby nie bylo krotsze niz w przypadku Sharka
[#16] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@Mufa, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15




Czy talem juz gdzies ze do Smoka mozna podlaczyc G4. Nie wiem czy Smok pogryzl rekina (lub przegryzl go na pol), ale nawet tak "niewsiadomy" Elbox nigdy by chyba nie zapomnial o pudejcie (a owszem za piniazki) do PPC (G4)

[#17] Re: Smok przyleci z opóźnieniem
A mi się wydaje, że za dwa miesiące Elbox ogłosi powstanie jeszcze fajniejszej karty turbo np: meduza a dragon podobnie jak i rekin odejdą w niebyt zapomnienia
[#18] Re: Smok przyleci z opóźnieniem
Ależ Panowie, są już pierwsze zdjęcia Dragona: tutaj
[#19] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@htn, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


Tylko wtedy miało to by sens jakby nie potrzebowało Amigi:D

A to jest niemożliwe :)
[#20] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@grxmrx, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12




Ale to stery 2d a nie 3d :D

Wiec nie jest to nic nowego w porównaniu do OS4.
[#21] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@Mufa, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


Chyba coś nie tak z twoim angielskim ;)



To co ostatnio Hans-Jörg Frieden napisał na temat overlaya do Radeonów w OS4 brzmiało:



"Overlay support for the Radeon driver is in the works."



To nie znaczy, że overlay w OS4 pracuje, tylko, że nad nim pracują
[#22] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@Sventevith, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19


> Tylko wtedy miało to by sens jakby nie potrzebowało Amigi

> A to jest niemożliwe



A to niby dlaczego?
[#23] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@Grzegorz Kraszewski, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18


Gdzie ten Dragon bo ja widzę tylko jakiegoś kota
[#24] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@Grzegorz Kraszewski, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18


Witam.

Cos mi nie chce zaladowac fotek.

Pozdrawiam.

Ted
[#25] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@ted, post #24

[#26] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@Mufa, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


Frieden juz dawno pisal o ukonczeniu prac nad overlayem, a takze o nowych sterach 3D dla Radeonow. Nikt tego jednak na PPA nie podchwycil...



No i dobrze, że nie podchwycił, bo to bujda.



Frieden napisał dzisiaj na Amigaworld, że jak dotąd sterowniki OS4 do Radeonów nie mają overlaya. Nie ma też ustalonego żadnego terminu kiedy będzie zrobiony overlay dla jakiegokolwiek z modeli Radeonów.



Jeśli chodzi o stery 3D do Radeonów, to Frieden napisał, że wydaje mu się, że właśnie skończył sterownik Warp 3D do Radeonów R1x0 i przekaże go wkrótce betatesterom. Do wyższych modeli Radeonów Frieden jeszcze się nie zabrał.



R1x0, to co najwyżej Radeon 7200. 3D tych kart jest na tyle słabe, że Frieden porównał je do 3D w kartach Virge. Ale, jak twierdzi, lepsze takie 3D niż robione software'owo.



Tak nawiasem mówiąc, to kto wymyślił, aby w mikroA1 montować tak słabą kość graficzną...
[#27] Re: Smok przyleci z opóźnieniem

@Azik, post #26

W odpowiedzi na komentarz #26




Fakt to paranoja z tym radeonem w uA1. Ale bez przesady Virge nie byl akceleratorem tylko deakceleratorem



Wiec nie sadze ze 7200 by byl na tym poziome to by oznaczalo ze akceleratory 3d jak Voodoo I, Riva 128 czyli pierwszej generacji sa szybsze od tego co za tym idze niewiele ten radek uciagnie.
[#28] Re: Smok przyleci z opóźnieniem
Teraz mamy karty 9 generacji :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem