Komentowana treść: Ambient 1.41
[#1] Re: Ambient 1.41
Dziala to komus dobrze?

Nie moge pozwolic sobie na to aby wywalic wszystko z WBStartup, aby miec nowego Ambienta, bo tylko tak mi sie ta wersja dobrze uruchami.

[#2] Re: Ambient 1.41


Zainstalowalem, jakby dziala szybciej,ale to moze subiektywna ocena.

Poza tym kilka ciekawych dodatkow - warto zainstalowac Ambienta !!!!!!

!!!
[#3] Re: Ambient 1.41

@Norbert, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Ja sobie poradziłem w ten spoób, że wywaliłem wszystko z WBStartup i umieściłem w innym katalogu np. WBStart. Następnie do WBStartup powrzucałem skrypty o treści np. "wait sec=12
run >NIL: System:WB_Start/pegasosmixer CX_POPUP=NO". Skrypty powinny być z ikonką projekt i wpisaną ścieżką do IconX. Trochę po partyzancku, ale działa. Czas uruchamiania należy sobie dobrać doświadczalnie.
[#4] Re: Ambient 1.41

@Norbert, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Jeżeli programy w WBStartup mają u Ciebie ikony PNG, to spróbuj je podmienić na zwykłe. Nic to pewnego, ale może pomóc...
[#5] Re: Ambient 1.41

@Norbert, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


mi to działa dobrze ;), tyle że rename działa tylko pod mos15, z wbstartup nie mam problemów, ikonki też mają odpowiednią wielkosc (oprócz jednej ;) )
[#6] Re: Ambient 1.41

@rzookol, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5




MAm pytanie do tworców Ambienta 1.41 / redakcja PPA. Czy powstanie na PPA miejsce, gdzie będzie można napisać o bugach ? Proszę o odpowiedź. Bardzo się ucieszyłem, że wreście coś się ruszyło... chciałbym pomóc tworcom Ambienta/MOSa wskazując problemy.
[#7] Re: Ambient 1.41
Ingo Schmitz ale jaja z tym gościem pamiętam jeszcze jak pierwszy raz się wciąglem w odchłan dYNAMITe to pykałem do 6am nad ranem, gościu wymiata
[#8] Re: Ambient 1.41

@noowy, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


Skąd się urwałeś? ;) Autora Ambienta nie interesują bugi, on już się wypiął na MOSa i swoje "dzieło".
[#9] Re: Ambient 1.41

@MinisterQ, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


Chyba nie do końca to prawda , bo zrobił ostatnio poprawki .

A tak na marginesie . Były źródełka , była kompilacyjka , są binarki ! To działa ! :)
[#10] Re: Ambient 1.41
I to nawet fajnie dział i te MIME to jest to juz sie lepisj pracuje
[#11] Re: Ambient 1.41

@Pawel, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10




MIME jest, ale bez mozliwosci konfiguracji jest praktycznie bezuzyteczne. Generalnie ta wersja przez swoje niedokonczenie wydaje mi sie gorsza niz poprzednia (nie zebym uzywal ambienta do czegos wiecej niz paneli z programami i wyswietlania appikon:). Doprowadzenie tego do czegos co mozna bedzie uzywac nieco potrwa. Najpierw trzeba przestudiowac zrodla, zobaczyc jak co dziala itp (kod jest bardzo przyjemny i wszystko jest dobrze zorganizowane, jednak jest duzo zaleznosci i generalnie zrodla sa obszerne). Wiec jak bym sie zbytnio nie cieszyl.



@noowy:



w momencie kiedy wszystko bedzie zalatwione, podam link gdzie kierowac raporty o bledach.

[#12] Re: Ambient 1.41

@kiero, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11




Jeżeli Kiero się za to chwyci, to ja nie mam pytań, w jego rękach wszystko zamienia się w złoto :]

[#13] Re: Ambient 1.41

@baderman, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12




to jest generalnie bardzo przyjemny i wciagajacy projekt:) jezeli moge pomoc to dlaczego nie. moze kiedys da sie tego uzywac:)
[#14] Re: Ambient 1.41

@stony, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3




Czytalem bodajze na MorphZone, ze wystarczy dopisac DONOTWAIT w tooltype'ach, zeby progzy z WBStartup nie zawieszaly wczytywania... Czyli dokladnie tak samo jak w przypadku wiekszosci programow w WBSTARTUP na normalnym Workbenchu....
[#15] Re: Ambient 1.41

@Masta Krishna, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14




U mnie niestety jest bez znaczenia czy jest DONOTWAIT czy nie :(
[#16] Re: Ambient 1.41

@kiero, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


można by stworzyć grupę opracowującą nowe wersję (testerzy/programiści) ale tylko wtedy gdy Zapek ostatecznie przestanie procować nad programem (żeby się praca nie dublowała). co do poprawiania błędów tez trzeba zaczekać bo rename nie działa z mos1.4 ale jak testowałem na Mos15 beta ;) to rename działało, podobnie może być z innymi elementami które musza się doczekać mos15 (tak jak i my ;) )
[#17] Re: Ambient 1.41

@kiero, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


Dzieki, bardzo przyda sie mozliwosc posylania bugow.

[#18] Re: Ambient 1.41
Zainstalował się ładnie działa też ślicznie



A tyle było płaczu że uwolnienie źródeł jest strasznie beee
[#19] Re: Ambient 1.41

@Goramo, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18






W przypadku ambienta uwolnienie zrodel bylo be. Zwykle w swiatku amigowym oznacza to tez koniec rozwoju programu. A i rozwijajacym ambient tez to nie pomoglo.
[#20] Re: Ambient 1.41

@Goramo, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18


Bo dla developerów komercyjnego softu GNU GPL to śmiertelny wróg . Sytuacja nie do zaakceptowania . Stąd tyle płaczu . A tu schemat zadziałał ! Jeden człowiek uwolnił zródła , drugi je skompilował i mamy binarki ! Gotowe do użycia ! Za friko ! Chwała za to Zapkowi ! Ale cóż ,pionierzy zawsze mają przerąbane . U niektórych .



A tak na marginesie , ktoś niedawno tu mówił , że te źródła to psu na budę . Że się nie da skompilować i w ogóle ... :)
[#21] Re: Ambient 1.41

@ems, post #20

W odpowiedzi na komentarz #20

Musisz zauwazyc, ze jest to czesc projektu powiazanego z projektem
komercyjnym, wiec nie powinienes sie dziwic... Jesli ktos wydaje swoj
autonomiczny projekt na GPL-u to nie robi sie zamieszana, problem jest
gdy ktos fragmet innego projektu wydaje na innych zasadach niz reszta.
[#22] Re: Ambient 1.41

@Kaczus, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21


No , w tym fragnencie masz rację . Ale sam wiesz dobrze , że schemat komercyjny działa tylko wtedy kiedy jednocześnie spełnione są trzy warunki : finansowanie , towar , popyt . Jeśli choć jeden z nich nie jest spełniony , schemat nie działa . W przypadku MorphOS-a jeden z tych warunków nie został spełniony . Doszło do sytuacji nadzwyczajnej , trudnej do zaakceptowania przez userów . W tym kontekście oceniam decyzję Zapka pozytywnie . Ciągle mam nadzieję że MorphOS przekształci się stopniowo w projekt na licencji GNU GPL . :)
[#23] Re: Ambient 1.41

@ems, post #22

W odpowiedzi na komentarz #22


No to przeczytaj moje przypuszczenia i teorie odnośnie tej sprawy z Ambientem.



Użytkownik mosa 1.4.2 może sobie teraz zainstalować Ambienta 1.41. Super. Tylko ten Ambient nadal nie jest ukończony, ma wiele niedokończonych funkcji, etc.

Moja teoria jest taka:

- MorphOS Team miał już pomysł na wyjście z patowej sytuacji - mos 1.5 ukaże się, ale ze starym Ambientem 1.29 - uzytkownicy zostaliby o tym poinformowani oficjalnie.

- w miedzyczasie laire dogadal sie ze stuntzim w sprawie MUI wiec kolejny problem zostal rozwiazany,

- na plan wszyscy sie zgodzili poza jedna osoba,

- Zapek wypuścił Ambienta jako GPL...

- przez Ambienta wlasnie na licencji GPL nie mozna wypuscic nowej wersji MorphOS-a



Wnioski dla zwyklego uzytkownika MorphOS-a 1.4.x:

Zamiast nowej wersji systemu operacyjnego (i miec nie nadzieje, ale przekonanie na to, ze system dalej bedzie i jest bez wiekszych problemow rozwijany) może zainstalować sobie ciągle nieukończonego, ubogiego, zabugowanego Ambienta 1.41.



Jesli za to chwalisz Zapka i myslisz, ze laire czy JacaDCaps albo ktokolwiek inny uwolni zrodla tego systemu od tak sobie bo pojdzie w slady Zapka to sie mylisz. To sie nigdy nie stanie. I chocby przyszlo tysiac atletów i kazdy z nich zjadl tysiac kotletów...
[#24] Re: Ambient 1.41

@grxmrx, post #23

W odpowiedzi na komentarz #23


No cóż , teorie możemy sobie snuć różne . Twoja jest całkiem zgrabna . Ale jak to z teoriami bywa , nie do zweryfikowania .Gdyby końcowy fragment twojego komentarza miał się sprawdzić , to musiałbym to tak skomentować .

Nie ma nic smutniejszego od widoku faceta piłującego gałąź na której właśnie wygodnie siedzi .Bo gdyby MosTeam pomyślał bez emocji to mógłby się dobrze urządzić na licencji GPL . Tak jak np. Mandrake Linux . Jak chcę , to mam za darmo . Jak chcę zpłacić 200 PLN to mam Pover Packa z wodotryskami . I wilk syty i owca cała :)
[#25] Re: Ambient 1.41

@grxmrx, post #23

W odpowiedzi na komentarz #23




Może głupio pytam ale czy nie można by było puścić mos'a1.5 bez ambienta.

[#26] Re: Ambient 1.41

@Goramo, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25


Wiesz, może i można by było, ale nie wiemy jakie mogliby mieć założenia twórcy systemu. Bo chyba nie takie żeby pozostawić użytkownika tylko z samym cli...
[#27] Re: Ambient 1.41

@Goramo, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25




Poza tym zapewne wiele cech Mosa jest powiązanych z Ambientem...i wydanie tej lepszej "połówki" mogłoby nie wyjść na zdrowie...
[#28] Re: Ambient 1.41

@ems, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


Twoje teorie sie rowniez calkiem zgrabne, ale GPL nie jest lekarstwem na cale zlo tego swiata. Poza tym - watpie czy ludzie MOSTeamu chcieliby pracowac nad projektem OpenSource. Poprostu inna mentalnosc niz Linuxowcy, ktorych co chwile przywolujesz za przyklad.
[#29] Re: Ambient 1.41

@marcik, post #28

W odpowiedzi na komentarz #28


No to może inaczej . Czy takie rozwiązanie jest niemożliwe ? Mos v1.5 na licencji zamkniętej +Ambient v1.4.2 lub nowszy na licencji GPL + pakiet oprogramowania przekształcony w distro , ładnie opakowany , po przystępnej cenie . Co wy na to ? Czy to nie jest wyjście z sytuacji ? No , ale parę osób musiało by sobie podac rękę . :)
[#30] Re: Ambient 1.41

@ems, post #29

W odpowiedzi na komentarz #29




A ja mysle, ze vogle mogloby nie byc w tym pakiecie Ambienta, ani nawet innego ScalOSa... MOS 1.5 z samym CLI? Czemu nie?? W koncu kazdy sobie moze sciagnac binarki/zrodla Ambienta za darmo... Jedyny problem to linkowanie do bibliotek Ambienta... Ale czy tego jest tak duzo?? Sam Zapek pisze,ze API do workbench.library, icon.library i wbstart.library powstaly przed Ambientem, wiec on ich nie moze objac GPLem.. A chyba glownie do tych bibliotek byloby wszystko linkowane.. Pewnie to tylko moje lamerskie podejscie i sie myle.. Ale moze nie...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem