Komentowana treść: Jak przetaktować procesor G4 w Pegasosie?
[#1] Re: Jak przetaktować procesor G4 w Pegasosie?
Pięknie. Chyba niedługo pojadę do Łodzi. Mono grzej lutownicę :D
[#2] Re: Jak przetaktować procesor G4 w Pegasosie?

@Arbuz, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Cóż, ja mogę to tylko stanowczo odradzić. G4 nie ma absolutnie żadnych zabezpieczeń przed przegrzaniem, a rezultaty mogą być niezbyt przyjemne. Np Altivec bez odpowiedniego chłodzenia może doprowadzić do takich rezultatów w zaledwie kilka sekund.
[#3] Re: Jak przetaktować procesor G4 w Pegasosie?
Ludzie co wam jest G4 mają i jeszcze chcąkrecić a co G5 tezbyscie podkrecili rozumilem to przy 68k lub slabych ppc 603, 604 ale nie nie g4 za wolne Masz Arbuz z czymś Ci procek nie wyrabia ze chesz kecić?? ja mam G3 i jeszcze mi moce nie brakło wiem ze to takie zboczenie amigowe ale sie zastanow nie szkoda Ci Pegaza on taki ladny, cichy i zimny :D a jak sie cos nie uda to wszytko pojdzie w dymem
[#4] Re: Jak przetaktować procesor G4 w Pegasosie?
Jacek - overclocking jest wpisany w kompy jak benzyna w samochody, zawsze sie ktos znajdzie co bedzie chcial cos pozmieniac. od czego sa dzisiaj czujniki temperatury heatpipy chlodzenia wodne itd - ja na swoim G4 nie przekraczam 35stopni - to ZIMA w stosunku do temp w stresie procka.kazda ingerencja w hardware plyty kart czy procesorow jest ryzykowna - ale kto nie ryzykuje ten nie jedzie

[#5] Re: Jak przetaktować procesor G4 w Pegasosie?

@Pawel, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


Może i zboczenie ale ta adrenalina Poza tym miałem okazję kupić ładną chłodnicę od Pięciuma więc się mniej marwię.
[#6] Re: Jak przetaktować procesor G4 w Pegasosie?

@Pawel, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


g3 jest wolne - skompilowałem sobie virtualjaguara i gry wolno działają pod tym ;(
[#7] Re: Jak przetaktować procesor G4 w Pegasosie?

@rzookol, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


A co to jest to "virtualjaguar" bo ja tego nie mam i pewnie dlatego nie wiem ze jest wolne :D naprawde na G3 mozna robic mase rzeczy i mocy nie brakuje podaj co mam zrobic zeby mi mocy braklo tak z punktu zwyklego urzytkownika a nie grafika 3D cz innych takich o korych nie am pojecia?? mi sie wydaje ze zwyklemy uzytkownikowi to takie G3 wystarcza na bardzo duzo
[#8] Re: Jak przetaktować procesor G4 w Pegasosie?

@Pawel, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7




Sabastian to oczywiscie nie do Ciebie za zredagowanie newsa, a wiec:







możliwością uszkodzenia procesora lub całego komputera.



Phi! Buraki. Pecety sie podkreca, nawet stare powerki sie podkreca i jeszcze nigdy nie padly. Co za cholerna ekonomia! ;)

[#9] Re: Jak przetaktować procesor G4 w Pegasosie?
Virtual Jaguar to emulator konsoli Atari Jaguar. Nawet na taktowanym blisko 2GHz Athlonie nie zawsze chodzi z pełną prędkością. Jest jeszcze jeden emulator Project Tempest, który wcale nie jest szyszy. Widać sprzęt jest naprawdę trudny do emulacji.
[#10] Re: Jak przetaktować procesor G4 w Pegasosie?
Overclocking to też hobby. Ja tam podkręcam wszystko co mam w kompie. Tylko dla własnej przyjemności i świadomości, że sprzęt chodzi najszybciej jak tylko może. PS. jeszcze mi nic nie padło od podkręcania, a bawię się w to już z 10 lat :) i czasami przeginam.
[#11] Re: Jak przetaktować procesor G4 w Pegasosie?

@mały, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


bez dzwięku na athlonie 1.2ghz działa w miarę ok. na moim pegu to tylko we flashbacka można zagrać z przyzwoitą szybkością (ale chociaż nie miałem żadnych problemów z kompilacją ;) )
[#12] Re: Jak przetaktować procesor G4 w Pegasosie?


Jak to po co krecic?... a RC5?! ;)
[#13] Re: Jak przetaktować procesor G4 w Pegasosie?

@Jacek Piszczek, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


O, widzieliście go, jak to strasznie o userów się martwi, myślałby kto...
[#14] Re: Jak przetaktować procesor G4 w Pegasosie?

@MinisterQ, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


Nominacja w kategorii "Komentarz roku" ? :)
[#15] Re: Jak przetaktować procesor G4 w Pegasosie?

@Jacek Piszczek, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2




Bez obaw, większość nie korzysta z Altivec'a bo nie ma możliwości.
[#16] Re: Jak przetaktować procesor G4 w Pegasosie?

@mały, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


to kwestia preferencji, ja mam zwyczaj nawet "odtaktowywać" procesory co by chodziło stabilniej i możliwie najciszej. ale każdy ma swoje dziwactwa
[#17] Re: Jak przetaktować procesor G4 w Pegasosie?
A u mnie jest przetaktowane, stabilne i cicho :) Jedno nie wyklucza drugiego. Komp mi się nie zawiesił od 4 lat pewnie albo nawet dłużej, chociaż jest mocno podkręcony. Kwestia dobrych komponentów i wydajnego, ale cichego chłodzenia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem