Komentowana treść: Nowy Ambient
[#31] Re: Nowy Ambient


nie wiem.
[#32] Re: Nowy Ambient

@rzookol, post #30

W odpowiedzi na komentarz #30


AMITCP Zapka nie jest.
[#33] Re: Nowy Ambient
czy wszystkim dziala ten nowy ambient? u mnie nie ruszyla jeszcze zadna wersja nowsza niz ta standardowa z mosa. ciagle zawiesza mi sie przy starcie. mam szary ekran z gorna belka i nie moge nawet ruszyc myszka. wyrzucalem juz wszystko z wbstartup i user-startup i ciagle to samo. mial ktos tak?
[#34] Re: Nowy Ambient
Na 68k nie ma MUI >3.8



Dziwne...a wydawalo mi sie ze jest od 8 lat...
[#35] Re: Nowy Ambient

@quaint, post #33

W odpowiedzi na komentarz #33


Ja tak miałem przy jednej z wersji.
[#36] Re: Nowy Ambient

@Andrzej Drozd, post #34

W odpowiedzi na komentarz #34


Większego niz 3.8
[#37] Re: Nowy Ambient

@quaint, post #33

W odpowiedzi na komentarz #33


U mnie posprzatanie DEVS: pomoglo.
[#38] Re: Nowy Ambient

@mcbarlo, post #37

W odpowiedzi na komentarz #37


A co to znaczy "posprzatanie DEVS"? :) Przeciez nie wyrzuce stamtad potrzebnych rzeczy, a niepotrzebnych tam nie trzymam.



A tak na marginesie - u mnie dziala ten Ambient. Nie mialem wczoraj zupelnie czasu ale mimo to zdazylem zerknac (coz za poswiecenie;)). Szkoda, ze ten panel na gorze okna musi miec ikony. Zajmuje stanowczo za duzo miejsca na ekranie - ja przeciez slepy nie jestem i w male ikony tez bym trafil. Niby jest mozliwosc ustwienia przyciskow tekstowych ale ustawcie sobie takie to zobaczycie co sie dzieje. :) Czekam na mozliwosc zmniejszenia tego palelika albo poprawienie przyciskow tekstowych.



Acha, czy da sie cos zrobic zeby ikony sie nie dopasowywaly do okna podczas skalowania? To ejst fajne ale czasem chcialbym sobie jakos ikonki poukladac i miec je w takim ukladzie nawet podczas skalowania okna.
[#39] Re: Nowy Ambient


Napisalem chyba ze toolbar sie zmieni, prawda? Zrozum, ze to co ten gosc wzial i skompilowal to nie jest wersja gotowa. To jedynie pewien etap rozwoju i niektore funkcje sa albo nie skonczone lub dzialaja zle.



Co do ikon, to tak dziala nowy Ambient. W takiej postaci dostalismy zrodla. Niektorym to odpowiada, innym nie. Jezeli ktos chce zeby bylo jak wczesniej, to zapraszam....
[#40] Re: Nowy Ambient
Jest już nowa wersja datowana na dzień wczorajszy. Odnośnik ten sam.
[#41] Re: Nowy Ambient
Uwolnienie zrodel ambienta to nie eksperyment ale zemsta zapka



Ale z tej "zemsty" zapka paradoksalnie wynikło więcej dobrego dla użytkowników mosa, niż dotychczas wynikało.
[#42] Re: Nowy Ambient
A ja zastanawiam się nad taką kwestią

Jak wyjdzie mos 1.5 i będzie miał własny desktop to czy chłopaki z

mosteam nie wymyślą czegóś takiego coby Ambient pod 1.5 nie działał

[#43] Re: Nowy Ambient

@kiero, post #29

W odpowiedzi na komentarz #29


Troche się nieprecyzyjnie wyraziłem . Miałem oczywiście na myśli eksperyment "sens Open Source w świecie Amigopodobnym". A nie eksperyment Zapka . Ambient okazał się dużym sukcesem . Zorganizowała się grupka dev która opiekuje się tym softem i o to chodzi . To wskazówka dla MosTeam-u co trzeba zrobić żeby cały Morphos się szybko rozwijał . :)
[#44] Re: Nowy Ambient


Z calym szacunkiem, ale to gadanie o "sukcesie" opensource w swiecie amigopodobnym to wielka bzdura. A grupa ktora sie opiekuje ambientem to w wiekszosci ludzie zwiazani z mosteam'em. Jakos nikt z zewnatrz (poza 2 ludzmi, z czego jeden cos robi) nie zainteresowal sie projektem.
[#45] Re: Nowy Ambient

@kiero, post #44

W odpowiedzi na komentarz #44


Z całym szacunkiem , zaraz po uwolnieniu kodu słyszałem opinie na tym portalu , że tego się nie da skompilować . Więc jest pewien sukces . :) Problem leży gdzie indziej . Świat amigopodobny jest ostatnim bastionem komercyjnych OS-ów . Czy dzisiaj ludzie kupią MorphOS lub Amiga OS w takiej skali , żebyśmy mogli mówić o sukcesie ? .
[#46] Re: Nowy Ambient

@ems, post #45

W odpowiedzi na komentarz #45


Świat amigopodobny jest ostatnim bastionem komercyjnych OS-ów.



A Windows czy MacOS nie są komercyjne? :)
[#47] Re: Nowy Ambient

@MDW, post #46

W odpowiedzi na komentarz #46


Owszem :) , ale pod i86 jest olbrzymi wybór wolnych systemów , z których co najmniej jeden :) rozwija się dynamicznie z dużą ilością wolnego oprogramowania . Na Maca pod Power G5 jest co najmniej Linux w kilkunastu odmianach . Powiem szczerze , że nie wiem jak zachowuje się Linux pod Amiga One i Pegasos-em (szczególnie środowiska KDE i Gnome ) .
[#48] Re: Nowy Ambient

@ems, post #47

W odpowiedzi na komentarz #47

Nie wiem jak pod AmigaOne, ale na Pegasosie po prostu dziala...
[#49] Re: Nowy Ambient
Podobno na linuxa jest QuakeIII. Pójdzie na Pegazie z linuxem?
[#50] Re: Nowy Ambient

@Arbuz, post #49

W odpowiedzi na komentarz #49


Na linuksa jest też np. oficjalny plugin do SWFlash, Adobe Acrobat, Nero i inne...tylko że na Linuksa x86.
[#51] Re: Nowy Ambient

@mcbarlo, post #37

W odpowiedzi na komentarz #37


nadal walcze z ambientem i nic. wyrzucilem wszystko z sys:devs i nie pomoglo. ktos ma jakis pomysl?
[#52] Re: Nowy Ambient

@quaint, post #51

W odpowiedzi na komentarz #51


może spróbuj moją wersję kompilacji z cvs (w oparciu o wersje z wczoraj)

http://liza.umcs.lublin.pl/~mzukowski/download/ambient.lha

może ruszy, a jeśli nie to mógłbyś przerobić sekwencję startową zeby snoopdos/snoopium sie uruchamiało i logowało do pliku
[#53] Re: Nowy Ambient

@rzookol, post #52

W odpowiedzi na komentarz #52


rzeczywiscie, snoopdos pomogl. cos bylo nie tak z fontami, ktore mialem ustawione - na nich sie zawieszal. ustawilem inne i poszlo od reki:) nareszcie cos nowego w moim systemie. dzieki za pomoc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem