Komentowana treść: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis
[#1] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis
Suuuuper - zapomnialem o tej konferencji. Zupelnie wylecialo mi z pamieci. :( No nic - i tak nie mialbym o co zapytac wiec wystarczy, ze poczytam sobie loga.
[#2] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis

@MDW, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


I tak bys nie mógł o nic zapytać, więc nic straconego. Należy podejść do tego nie jako "chat z Garrym Hare", lecz wywiad z Garrym Hare przeprowadzony przez DaveyD, który wspierał się pytaniami kolegów z forum AW.net. Później rozmowa nabrała niewielkiej interakcji, gdy Mikey zaczął "trochę ciągnąć dalej" odpowiedzi na niektóre pytania. Ale poza tym to zwykły wywiad, a nie chat...
[#3] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis
Czy jakies szybkie tłumaczenie ktos zrobił ?? Ja nie fersztejen po

angielsku :P

[#4] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis
szybkie tlumaczenie? dawny kmos a obecny amiga inc. interesuje sie tylko amigaanywhere, z amiga jak my ja rozumiemi nie maja nic doczynienia - to jest w kwesti hyperionu i eyetechu. za sdk do AA trzeba placic, poza to co pokazywano kiedys sie nie rozwineli. czyli nic nowego. na pytanie o to kto zajmie sie dalszym rozwojem amigaos gh odpowiedzial dosc enigmatycznie w stylu ze sami sie zajma, ale 4.0 robi hyperion.

w efekcie nie wiadomo czy hyperion robi tylko 4.0 i bedzie to wieczna beta zeby mozna bylo wydawac updejty z nazwa amigaos (hehe a kiedys zarzucano mosowi ze zawsze bedzie betą :D) czy moze jednak beda robic wersje 4.x a kmos/amiga inc będzie kombinowac nad 5.x

ogolnie GH jakos niebardzo mial ochote rozmawiac o amigach i bardziej mu zalezy za wyssaniu developwrow do AA (co kiedys zarzucano BBRV/genesi i mosowi). także amiga kołem się toczy :) classic for ever :)
[#5] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis
TSD: na kanale bylo 350 osób z calego świata. nawet optymistycznie licząc że to tylko 1/10 to znaczy że jest nas 3500 na całym świecie. Ładnie stopnieliśmy...
[#6] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis


czyli 3x NIE dla ainc, popieram i nie wspieram. :)
[#7] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis
a co z classic ppc a dokladnie BlizzardPPC ??

Chyba predzej wyjdzie mos na bppc niz os4
[#8] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis

@Valwit, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


Świetne tłumaczenie (he, he).

Szczególnie mi się podoba fragment (he, he)

o tym że OS 4 zawsze będzie betą (he, he)

i o tym (he, he), że GH zależy na wyssaniu developerów.



Bardzo to twoje "tłumaczenie" jest budujące, niemal tak jak twoja fantazja w ubarwianiu i dodawaniu od siebie.

Przypominam sobie twój tekst pożegnalny na IRC'u "tacy ludzie zabili Amigę". Nic dodać, nic ująć.



[#9] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis

@AmiChris, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


Tego pytania nie udało mi się przeforsować, a próbowałem z całych sił.
[#10] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis

@Piotr Zadora, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


ależ nic nie stoi na przeszkodzie zeby przeczytac sobie tekst samemu. w swojej paranoi zapominasz ze nikt nie dzieli sie tu zadna tajemna wiedza do ktorej potrzeba 32 NDA. wszytsko jest dostepne. a moj tekst pozegnaly brzmial: "garry, tacy jak ty zabili amigę". więc o przekręcaniu i ubarwianiu to ty lepiej nie mów.
[#11] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis

@Valwit, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10




po wstępnym przeczytaniu/przejrzeniu loga, powiem jedno - Valwit - muszę się z Twoim ostatnim zdaniem zgodzić. Wygląda kiepsko. Szkoda by było roboty Hyperionu. Można miec tylko nadzieję, że to co było kiedyś mówione - że dalszy rozwój jest zabezpieczony, nie okaze się równie prawdziwe co "two weeks", "final in 2004", i inne wesołe slogany. Kiepsko. Ciągle wierzę jeszcze w Mosa, ciągle w AOs4, ciągle w Arosa. Kurka, tyle lat a ja dalej naiwny :)
[#12] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis

@Piotr Zadora, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


Rozumiem, że lepiej być optymistą niż pesymistą - ale zobacz jaki jest "entuzjazm" w związku z rewelacjami Garryego/AINC np. na amiga.org i aw.net. Valwit w niczym nie przesadził - interepretacje i wątpliwośći w całym amigowym świecie są takie same. Nie ma co liczyć na AINC (tylko ilu na nich rzeczywiście liczyło?), nic dobrego z tego nie będzie.
[#13] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis
Z wywiadu wynika, że Ainc nie ma planów i nie planuje w jakikolwiek sposób wspierać AOS4 - ani nie będzie się angażować w jakiś software, ani nie planuje żadnej kampanii reklamowej - zostawiając to "AmigaONE Partners" (czyli Hyperion/Eyetech)



5-krotnie zapytany o AOS4.x/5 (czy wogóle będzie i jeżeli tak to czy dalej Hyperion bedzie go robił) wyłgał się od odpowiedzi. Zastanawiające...



A swoją drogą nawet gdyby Hyperion robią "wieczną betę" i ciągle wydawał uaktualnienia to czemu nie? Przecież to będzie oznaczało ciągły rozwój systemu a o to chodzi. Chyba nikomu nie zrobi różnicy czy będzie miał ciągle uaktualniany AOS4 czy AOS6.22 ;)
[#14] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis
Miiiaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!! [s\34
[#15] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis

@amigafan, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


A swoją drogą nawet gdyby Hyperion robią "wieczną betę" i ciągle wydawał uaktualnienia to czemu nie? Przecież to będzie oznaczało ciągły rozwój systemu a o to chodzi.


teoretycznie nie, jak to będzie wyglądac w praktyce - inna sprawa. te 4 literki "beta" w nazwie są dośc dobrym usprawiedliwieniem wszytskiego możliwego. placisz za system ktory nie dziala i w sumie nie masz zadnych praw i mozliwosci wyegzekwowania tego za co zapłaciłes. bo własnie beta i when it's done. a to że ktos kiedyś to samo zarzucał jako wadę komuś innemu to już tylko taka anegdotka na marginesie. znamy sie nie od dziś i wiemy czego po kim można się spodziewać :>
[#16] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis
No moze ja nie znam angielskiego,ale gdzie napisal ze:



AOS4 bedzie zawsze wieczna beta.



Gdzie napisal ze na pewno nie bedzie juz OS4.1, 4.2 5.0 itd.



Gdzie napisał że celam Ainc jest wstrzymanie kontynuacji prac Hyperionu nad rozwojem OS4.



Sorry ale ja nic takiego nie wyczytałem, wiec wszelkie wrozby i interpretacje to moge conajzwyzej spuscic na klopie.

Jeszcze raz napisze to co napisalem w komentarzu do poprzedniego newsa. Wiem od 5 lat ze glowneym celem Ainc jest AmigaDE, wiem od 5 lat kto tam pracuje, wiem tez od 5 lat ze matczyna firma nie specjalnie uczestniczyla we wspomaganiu prac nad nowym systemem.

I wiem tez ze pomimo tego AOS4 przez te lata jakos dobrze sie rozwijal. Teraz w postepowaniu Ainc nic w zasadzie sie nie zmienilo, czyli jest tak jak przez ostatnie 5 lat. Tylko nie wiem czemu nagle kazdy interpretuje to jako smierc Amigi. Naprawde inaczej jak frustracja sympatykow konkurencji, takich interpretacji wytlumaczyc sobie nie moge.
[#17] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis


bo jak sie tej firmie odechce albo jak nie bedzie jak miala splacic

dlugi to siegnie po kieszenie os4 uzytkownikow, zreszta ty bedziesz

placil nie ja wiec sie nie musze martwic.
[#18] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis

@stefkos, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17




Ja bede placil a ty nie, no ciekawe ciekawe. Myslalem ze wlasnie twoim, podobnie jak kazdego mosowca marzeniem jest wlasnie zaplacic za jakikolwiek update systemu. Ale skoro twierdzisz ze nie bedziesz placil to rozumiem ze porzuciles juz zludzenia.

Co do mnie to ja juz swoje zaplacilem, swoja dzialke dostal Garry i spolka, swoja dziale dostal Ben i spolka i swoja dole dostal Alan i spolka. Wiem ze dzieki temu musialem wysluchiwac na portalach roznych docinkow, ze jak to przeciez mozna miec system za darmo z sprzet za pol ceny. Ostatecznie jednak wyszlo ze to ja mialem racje. Jak narazie nikt z Ainc ani Hyperionu nie oswiadczyl ze zalamal sie system finansowania OS4. Jak narazie wszystkie uaktualnienia dostawalem za darmo i nic nie wskazuje na to abym w przyszlosci musial placic. Jakos nie widac aby w OS4Teamie byly podzialy, aby ktos koponenty systemu wypuszczal jako GPL, aby byly jakies przestoje. Wprost przeciwnie, ostatni film pokazuje ze robota idzie jak w zegarku.

[#19] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis

@Mufa, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18


To, że oglądanie filmów jest ulubionym (obok podziwiania naklejek)

zajęciem nowoczesnych amigowców, wiadomo nie od dzisiaj. Ja wolę

bardziej klasyczny reperuar, chodźby Lost in translation, lub w

ostateczności Finding Nemo. A jak mi się znudzi, zawsze mogę

potańczyć, choćby kankana. Coś mi się wydaje że już niedługo razem

zatańczymy, chociaż zapewne jeszcze to do Ciebie nie dotarło :) Jakby

nie patrzył - mnie te tańce sporo mniej kosztują.
[#20] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis

@wali7, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19




Pocieszaj sie pocieszaj. Coz przecietny Polak nie lubi jak innym sie udaje a jemu nie. Tym bardziej jak jest to "wrogie" rozwiazanie z ktorego tyle miesiecy sie szydzilo.

Heh jak sobie sasiad na parkingu postawi nowe auto, to trzeba mu wieczorem lakierek przejechac gwozdziem. Coz mi komputera raczej gwozdziem ni przejedziecie, ale za to mozecie naokraglo pisac o smierci OS4. Podobno plotka powtorzona 1000 razy staje sie prawda. Tak wiec do boju pisac dalej o kankanie, a nuz wam sie uda
[#21] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis


ktocos z calej tej debaty rozumie ja juz sie pogubilem . moze trzeba najpierw tego loga zobaczyc hahahhahahaaha... a tak powaznie to lepiej sie tak mocno nie emocjowac i nadal czekac na rozwoj wydarzen.
[#22] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis
Moja luzna interpretacja (co nieco tez wyczytylem miedzy wierszami:)) biznesowo-dyplomatycznych wypowiedzi Garego jest taka:



1. Nic sie w sumie po przeksztalceniu KMOS Inc. w Amiga Inc. nie zmienilo - Hyperion ma pelna swobode w rozwijaniu AmigaOS, a Amiga Inc. zajmuje sie AmigaAnywhere (na IRCu byl jakis gosc z Tao Group)



2. Jezeli Hyperion bedzie chcial (jezeli bedzie na to gotowy - na razie maja co robic) to dostanie AmigaAnywhere dla AmigaOS 4



3. Eyetech jest silnym partnerem Amiga Inc. odpowiedzialnym za sprzet i niby mozna kupic licencje w Amiga Inc., ale... No wlasnie, mam nadzieje ze to sie zmieni - w pewnym momencie Gary napisal "Amiga needs a laptop":)



mailman - AmigaOS 4 na BPPC bedzie, badz spokojny, codziennie splywaja przeciez do betatesterow majacych taki sprzet nowe pliki, po co by Tych ludzi angazowali, Hyperion to za powazna firma aby robic sobie takie jaja jak inni



os4 wieczna beta - przypomne Wam wszystkim to zdanie za kilka miesiecy jak wersja 4.0 bedzie gotowa i Hyperion bedzie pracowal nad kolejnymi wersjami - 4.1, 4.2 itd. Od razu tez napisze, ze chetnie zaplace za te kolejne wersje, takim ludziom warto placic!
[#23] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis

@jimiche, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21


Ja rozumiem to tak : Za Amiga OS4 odpowiada Hyperion . Za sprzęt niestety Eyetech . Ten duet będzie dalej pracował . Ciekawe jak wygląda to od strony prawnej ? Do czego ma prawo Hyperion a do czego nie ma ?



Czego ja oczekuję ? Amiga OS 4.0 na GNU GPL . Wykopania Eyetechu z interesu . I zamawiania płyt bezpośrednio od MAI LOGIC . Po cholerę pośrednik który nic nie robi ?



Nie wierzę w żaden komercyjny system amigopodobny . Nie uda się zarobić pieniędzy na kilku , może kilkunastu tysiącach userów . To niemożliwe .



Do tego dochodzi cena sprzętu . Horrendalna ! To nie jest towar do masowej sprzedaży . To komputery dla "psycholi" (w dobrym tego słowa znaczeniu) . Ale na tym nikt nie zarobi .



Jedyny ratunek : Darmowy OS ( jeden i drugi ) i tańszy sprzęt . Wszystko to co powiedziałem w równym stopniu dotyczy MorphOS i Amiga OS :)
[#24] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis

@ems, post #23

W odpowiedzi na komentarz #23




Ciekawe kto będzie rozwijał OS zupełnie za darmo dla kilku tysiecy użytkowników.

Uważam, że zrobienie z AOS darmowego systemu byłoby absolutnym błędem i oznaczałoby dla AmigaOS definitywny koniec.



Ja natomiast widzę to tak:

Hyperion niech dalej robi OS (bo robi go bardzo dobrze).

Po wypuszczeniu OS4 wspomagają zrobienie jakiejś przeglądarki (mozilla?) i pakietu biurowego (openoffice?)

Z takim zestawem - OS + przeglądarka + pakiet biurowy => można wyjść poza Amigowy rynek i zacząć promować platformę jako "drugi komputer do domu"i zacząć podpisywac umowy z producentami gier (najlepiej takimi, którze robią też gry na Maca bo mają gotowy kod pod PPC np.Blizzard)

[#25] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis
Ja natomiast widzę to tak:

Hyperion niech dalej robi OS (bo robi go bardzo dobrze).

Po wypuszczeniu OS4 wspomagają zrobienie jakiejś przeglądarki (mozilla?) i pakietu biurowego (openoffice?)

Z takim zestawem - OS + przeglądarka + pakiet biurowy => można wyjść poza Amigowy rynek i zacząć promować platformę jako "drugi komputer do domu"i zacząć podpisywac umowy z producentami gier (najlepiej takimi, którze robią też gry na Maca bo mają gotowy kod pod PPC np.Blizzard)




Ja tez to tak widze, i chyba Hyperion tez to tak widzi. Mysle ze jak skoncza prace nad OS4.0, to wespra projekty Amozilla i Open Office. Pare gierek tez by sie przydalo i jakis RealSoft do tego. Tylko zastanawiam sie czy aby starczy mocy przerobowych, bo Hyperion w obecnym skladzie aby moc to sportowac musialby przerwac na kilkanascie miesiecy prace nad ewentualnym OS4.1, 4.2.

Beda wiec mieli maly orzech do zgryzienia. Jednak musza sobie zdawac sprawe ze nawet tak malo wymagajaca istota jak amigowiec, nie tylko samym systemem zyje.
[#26] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis

@Mufa, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18




he..he.. dowcipami rzucasz.

wiesz co zzera cie chyba ze 054 nie pokazuje nic...

dobra koncze z toba rozmowe bo nie ma sensu, nawet nie jestes dobrze poinformowany.

Milej zabawy i baw sie dobrze robiac gry/programy na x86.
[#27] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis
zapomnialem dorzucic.

Jak tam przesuwanie ikonek, przesunales juz wszystkie?

masz super amigowe glowicons czy moze nie amigowe png....
[#28] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis

@SZAMAN, post #22

W odpowiedzi na komentarz #22


Optymiści wiedzą/widzą swoje, pesymiści swoje, a realiści jeszcze coś innego. Jedni w wypowiedzi Garry'ego nie dostrzegają nic ponadto co już wiedzieliśmy, inni dostrzegają kolejne elementy do tej układanki. Co gorsza, elementy, które nadal są mroczne i ciemne. Wiadomo jedno - Amiga Inc. stawia na AmigaAnywhere i AmigaDE. AmigaOS 4.0 - owszem też, ale bez sprecyzowanych planów, a przynajmniej takowych Garry nie zdradził. Podobnie sprawa się ma z przyszłością AmigaOS 4.0. Garry nie napisał nic o tym, że coś miałoby się zmienić, ale z drugiej strony mało konkretne odpowiedzi nie precyzują jasno czy takie zmiany odnośnie jego przyszłości mogą nie zostać poczynione i nie muszą to być zmiany koniecznie na lepsze. Moim zdaniem teraz ruch należy do Hyperionu, który powinien wydać oświadczenie, które pozwoli rozwiać niektóre niejasności związane z niektórymi wypowiedziami pana Hare oraz określić datę premiery systemu. Powinni także wspomnieć o tym jak widzą AmigaAnywhere w koniunkcji z AmigaOS 4.0.


AmigaOS 4 na BPPC bedzie, badz spokojny, codziennie splywaja przeciez do betatesterow majacych taki sprzet nowe pliki


Tylko czy potrafią zagwarantować, że on będzie w przyszłości rozwijany dla tej "platformy"? Nie twierdzę, że OS4 dla BPPC nie wyjdzie (Garry wspomina o umowie z 2001, która nadal obowiązuje), ale stwierdzenie, że system ma być rozwijany dla platformy AmigaOne oraz kart CSPPC nie napawa optymizmem niektórych posiadaczy. Wiem doskonale, że sprawa BPPC najmniej się tutaj liczy, ale jeżeli ona posiada w sobie taki "kruczek" jaka jest pewność, że podobnych "kruczków" nie ma gdzieś indziej?
[#29] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis

@stefkos, post #27

W odpowiedzi na komentarz #27


Pawel, skad tak gorycz i tyle jadu u Ciebie? Wuluzuj, szkoda zdrowia, chlopie..
[#30] Re: Garry Hare - chat na IRC-u - zapis

@amigafan, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


To prawda . Hyperion odwala kawał dobrej roboty . Duże brawa dla nich .To najjaśniejszy punkt tego tria .

Ale Eyetech ?



No i masz rację OS+przeglądarka + pakiet biurowy to podstawa .



Ale żeby wyjść poza Amigowy świat potrzebny jest dużo tańszy sprzęt . Myślałem że Mikro będzie tym impulsem .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem