Komentowana treść: Pytania do Alana Redhouse'a
[#1] Re: Pytania do Alana Redhouse'a
Jeżeli ktoś ma pytania, które chciałby aby znalazły się w puli tych, spośród których redakcja portalu AmigaWorld wybierze te właściwe, prosimy o wpisywanie ich w komentarzach. Pytania zostaną przetłumaczone i zaproponowane na portalu AmigaWorld.
[#2] Re: Pytania do Alana Redhouse'a

@mailman, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Moje pytanie brzmi: Czy istnieje cień szansy, że AOS4 zostanie przystosowany do platformy o magicznej nazwie Pegasos?
[#3] Re: Pytania do Alana Redhouse'a

@tomek, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


oj sorki pomyliłem Eyetech z Hyperionem :(
[#4] Re: Pytania do Alana Redhouse'a
Moje pytanie to pewnie i tak kilku innych rowniez zada, ale co tam, moge zadac i ja:



1. Czy poprawiona AONE XE trafi jeszcze na rynek. A jesli nie to czy Eyetech ma zamiar sprzedawac tylko male Amigi, czy tez moze szykuje sie do wprowadzenia w ciagu tego roku modelu XC ?



2. Czy Eyetech ma w planach wprowadzenie do sprzedazy kart procesorowych do nowych Amig, opartych na G4 1.3 Ghz lub szybszych, i ile ewentualnie takie cos by kosztowalo ?

[#5] Re: Pytania do Alana Redhouse'a
A moje pytanie będzie dotyczyć komputerów uA1.



O ile w przypadku komputerów AmigaOne SE i XE Eyetech używał słowa "Amiga" w ich nazwie, o tyle w przypadku komputerów µ-A1 Eyetech bardzo skrupulatnie unika użycia tego słowa w ich nazwie. Tak samo zachowują się co bardziej odpowiedzialni dystrybutorzy tych komputerów (np. Vesalia).



Stąd pytanie:

Czy Eyetech uzyskał od firmy KMOS (obecnie Amiga Inc) zgodę na używanie nazwy Amiga w odniesieniu do komputerów µ-A1-I i µ-A1-C, czy nie? Jeśli taką zgodę uzyskał, to czy uiścił (uiszcza) opłaty licencyjne wymagane przez KMOS (Amiga Inc.) za prawo do używania tego słowa w nazwie tych komputerów? Innymi słowy: czy Eyetech wykupił prawa do używania nazwy microAmigaOne, µ-AmigaOne lub µ-Amiga1 (lub jakiejkolwiek podobnej zawierającej słowo "Amiga") dla komputerów nazywanych przez niego µ-A1?
[#6] Re: Pytania do Alana Redhouse'a

@Marcin, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5




Z tego co pisze na ich stronie to wykupil. A w sklad ceny wchodzi pozycja "KMOS name licence". Ale w sumie dobrze by bylo gdyby Alan to potwierdzil, gdyz nie Ty pierwszy o to pytasz.

[#7] Re: Pytania do Alana Redhouse'a

@Mufa, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


Skoro cena tej licencji jest wliczona w cenę jaką płacą kupujący za ten komputer, to tym bardziej ciekawe byłoby dowiedzieć się czy Eyetech faktycznie przekazuje tę opłatę do Amigi Inc., czy nie.



Może Eyetech uznał, że użytkownicy i tak sami siebie przekonują, że µ-A1 to jest "Amiga", więc po co płacić tę licencję? W każdym razie raczej trudno jest uwierzyć w to, że to, iż Eyetech nigdzie (ani na swoich stronach internetowych, ani w reklamach, ani w instrukcji obsługi komputera, ani na naklejce na płycie komputera) nie używa w nazwie tego komputera słowa "Amiga" dzieje się bez żadnego powodu.
[#8] Re: Pytania do Alana Redhouse'a
Pytania do Eyetech:

1) Czy po premierze AOS4 planują obniżkę cen płyt A1?

2) Czy w najbliższym czasie (np z okazji premiery AOS4) wyjdą nowe płyty A1, które będą badziej "up-to-date" technologicznie tzn. w szczególności chodzi mi o USB 2.0 i ATA 133?
[#9] Re: Pytania do Alana Redhouse'a

@amigafan, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


Pierwsza partia pytań już poszła.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem