Komentowana treść: Remote Desktop - ankieta
[#1] Re: Remote Desktop - ankieta
nie dziala ten link do ankiety
[#2] Re: Remote Desktop - ankieta

@ZimA, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Już powinno być lepiej.
[#3] Re: Remote Desktop - ankieta
Dzień dobry... Nazywam się Hieronim. Pracuję w zakładzie przetwórstwa mięsnego. Mam 47 lat, dwójkę dzieci, psa, i żonę. Interesuję się przetwórstwem mięsnym, mięsem, nożami, i zdalną administracją serwerów i systemów opartych o technologię NT, z działającą usługą Terminal Service.



[#4] Re: Remote Desktop - ankieta
ja już wysłałem, a wy? ;)

ciekawe ile osób z Polski jeszcze z tego korzysta, ja korzystam
[#5] Re: Remote Desktop - ankieta

@rzookol, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


Ja też wysłałem choć nie mam grzyba. :P
[#6] Re: Remote Desktop - ankieta

@rzookol, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4




Ja uzywam. Co prawda na Classicu i AmigaOS3.9 chodzi to woooolno, ale czasami mozna sie zabawic :) Swietna sprawa :)





PS. Jak to dziala pod OS4 lub MOSem? Transfery na nowym (A1/mA1/Peg) sprzecie po LANie powinny byc duzo wyzsze od tego co ja mam (160-200kb aktualnie; na A1/Pegu pewnie bedzie ok. 30MB/s albo wiecej??). Jak to jest z odswiezaniem obrazu? Dziala plynnie? Da sie sluchac mp3, ogladnac jakis film w ten sposob? A moze ktos probowal jakas gre powazniejsza uruchomic? Relacjonujcie :)



Pozdrawiam.
[#7] Re: Remote Desktop - ankieta

@ako, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


Jak to dziala pod OS4 lub MOSem?



Tak jak pod pecetem. Znośnie, ale nie jest to realtime.



Da sie sluchac mp3, ogladnac jakis film w ten sposob?



Hyh, mp3 zawsze można włączyć, to się ma nijak do prędkości działania zdalnego pulpitu. A co do oglądania filmów... Zapomnij o overlayu. A bez overlaya może być różnie... I generalnie też realtime i większa dynamika odpada.



A moze ktos probowal jakas gre powazniejsza uruchomic?



Będzie widać, ale w nic poważniejszego, czy bardziej dynamicznego sobie nie pograsz.
[#8] Re: Remote Desktop - ankieta

@ako, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


na A1/Pegu pewnie bedzie ok. 30MB/s albo wiecej??)



W sieci lokalnej między pecetem a Pegasosem mam prędkość do 4MB/s. Jest to odrobinkę szybciej niż między dwoma Macintoshami G4 (niestety MacOS 9.2) w pracy... Jak przerzucam takie "typowe 700MB" z jednego na drugi sprzęt to nawet nie wstaję z fotela, bo to tak krótko trwa. Jak z AmigiClassic coś przerzucałem na peceta to zdążyłem sobie zrobić coś do picia i oglądnąć jeden odcinek "Hotel Zacisze". :) Trwało to ze 40 minut (prędkość 250-350 kB/s).
[#9] Re: Remote Desktop - ankieta

@MDW, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8




Hmm, jak ja sasiadce udostepnialem po LANie z PC film 700MB, to pociegnela go szybciej niz ja bym go skopiowal z partycji 1 na partycje 2, a dysk w piecu wykreca jakies 40-50MB/s (roznie pokazuje). Wiec to albo wszelkie oprogramowanie do ftp'ow zeswirowalo albo na serio taka predkosc wyciegnelo, wiec 4MB/s to masz troszke malo :) Myslalem ze bedzie duzo wiecej.
[#10] Re: Remote Desktop - ankieta

@ako, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


wiec 4MB/s to masz troszke malo



Urok emulowanego stosu TCP/IP.
[#11] Re: Remote Desktop - ankieta

@ako, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


Raczej cos Ci zwariowalo, bo watpie czy masz u siebie siec gigabitowa. Bedacy standardem dzisiaj fastethernet jest w stanie dac niewiele ponad 10MB/s. Albo cos w windowsie masz skopane i filmy kopiuja Ci sie pol godziny miedzy partycjami ;).
[#12] Re: Remote Desktop - ankieta

@rzookol, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


Ja bym chętnie skorzystał ale manual jest dla mnie zbyt dużym wyzwaniem :(

Jak to cudo odpalić?
[#13] Re: Remote Desktop - ankieta

@tomek, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12


ściagasz gui ustawiasz ip peceta, podajesz login (to w zakładce GENERAL), w DISPLAY ustawiesz format ekranu, a w zakładce Experience najlepiej ustawić 56kb/s (nie bedzie podkładu na pulpicie i okna beda przesuwane jako ramki (tak jak na amidze) ale bedzie szybko. Na pececie trzeba stworzyc użytkownika z hasłem (albo dodac hasło do istniejącego) a w System w jednej z zakłądek włączyć Zdalny Pulpit.
[#14] Re: Remote Desktop - ankieta

@rzookol, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


Ło Matko!

Nie mogę się otrząsnąć po uruchomieniu IE na którym piszę ten komentarz na ekranie mojego Pegasosa!!!

Dzięki za pomoc!

Gdyby jeszcze się dało tego PC uruchamiać i wyłączać zdalnie...

[#15] Re: Remote Desktop - ankieta

@rzookol, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


Czy możliwe jest tak karkołomne rozwiązanie jak udostępnienie piecowi drukarki przypiętej do Pega? Wpadłem na dziwaczny pomysł by z Worda (uruchomionego na Pegu via RDesktop) wydrukować cosik na drukarce przypiętej do Pega. Da się?

[#16] Re: Remote Desktop - ankieta

@tomek, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


Da się. Musisz mieć zainstalowaną Sambę na Pegaz i dodatkowo potrzebny jest jakiś skrypt udostępniający drukarkę (jest na Aminecie).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem