Komentowana treść: AHI 6.0 nadchodzi
[#1] Re: AHI 6.0 nadchodzi
czym nowsza wersja tym wolniejsza :(
[#2] Re: AHI 6.0 nadchodzi
Ja przyznam sie szczerze ze nie odczuwam roznicy w predkosci ;)



[#3] Re: AHI 6.0 nadchodzi

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Czas na upgrade.

Nie da się dodawać nowych możliwości, i rozszerzać funkcjonalności, i przy okazji ciągle zachowywać dużą prędkość działania.

Gdyby autor AHI od samego początku nie przejmował się prędkościa działania, to może dziś AHI było by czymś znacznie lepszym, potrafiącym w pełni wykorzystać możliwości nowego sprzętu.

A tak... mieliśmy możliwość oglądania żenady w postaci wzajemnie gryzących się aplikacji korzystających z AHI, typu zawieszanie odgrywajki MP3, bo ktoś zachciał sobie puścic w trakcie jeszcze film...
[#4] Re: AHI 6.0 nadchodzi

@AmiChris, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


A jaki masz procek i w jakiej Amidze?
[#5] Re: AHI 6.0 nadchodzi

@MinisterQ, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


> Czas na upgrade.



Do/czego upgrade? PS3/X-BOX2 ;)



W A1200 mam BlizPPC 240mHz + 040/30mHz system MorphOS0.4ß/AmigaOS3.9



Jakość dźwięku w nowym AHI tryb HiFi14s++c jest taka jak w starym (może i gorsza) AHI 4.180 w trybie 14s++c na Pauli, a w Prayer2 czy DiamondGUI jest jeszcze lepsza jakość dzwięku i to bez użycia AHI. To do czego jest ten AHI do 128ch :twisted



Z nowym AHI wiesza mi się mpega(WOS) grająca w ANR a dokładnie "ANRDECODER.1" :(
[#6] Re: AHI 6.0 nadchodzi

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


To do czego jest ten AHI do 128ch



Chociazby. Żeby wreszcie nie trzeba było się obawiac, że cały system, albo dźwięk padnie, bo chciało się puścić dwie, trzy aplikacje korzystające z dźwięku na raz. Niezależnie od tego, czy to ma sens, czy nie. To po prostu powinno być możliwe.
[#7] Re: AHI 6.0 nadchodzi
W odpowiedzi na komentarz #6


A kto naraz używa w systemie odrębnych 128ch nawet ja przy jednoczesnym odpaleniu trzech mp3 w trzech AmigaAMP na starym AHI 4.180 i je miksując używam tylko dwa kanały, to niech będzie zajętych wirtualnie 6ch. Próbowałem odpalić jednocześnie mp3 + DBM lipa :(



Właśnie podejrzana sprawa AmiGG pada dopiero jak wyłącze dźwięk zaznaczając ikonkę, normalnie jak dźwięk jest włączony w AmiGG jest gitara i ANR sobie gra miodek. Do odgrywania dzwięków w AmiGG 0.43.72 używam Play16 nie przez AHI, ale to już inna sprawa



Ech aż się łeska w oku kręci, stare dobre czasy już nie wrócą niestety. A tu coś na ucho i oko się wie :D czyli filmiki z VirtualDimension
[#8] Re: AHI 6.0 nadchodzi

@AmiChris, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Tzn. zrywanie dźwięku odtwarzając wielokanałowe modki DBM przez AHI co wpływa negatywnie nawet na generowaną animację jest normalne w demach na twoim Pegazie i tego naprawdę szczerze nie odczuwasz, to ja dziękuje za taki upgrade.



Dla przykładu "Fluffy Digital Snowflakes"
[#9] Re: AHI 6.0 nadchodzi

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5




Na Pauli proponuje zostac przy AHI 4.xx. Lepsza dynamika i jakosc w prownaniu z nowymi wersjami. A gdy zabraknie kanalow to ta wersja sie nie wiesza, tylko system poinformuje ze brakuje kanalow i drugi program poprostu sie nie odpali lub np. w przypadku Froggera film pojdzie bez dzwieku. Co do ANR to dla Clssica najlepsza jest wersja 2. V3 sie wiesza, nie potrafi na Classicu zabardzo zapisywac streamu na HD a roznica praktycznie jest tylko taka ze v3 ma dodane decodery OGG itp. dla MOSa, ktore oczywiscie na AOS nie pojda...

[#10] Re: AHI 6.0 nadchodzi

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


Nie wiem nie ogladalem demek z rwacym dzwiekiem

anr + mplayer graja dobrze
[#11] Re: AHI 6.0 nadchodzi
skoro coś ci działa i nie masz z tym problemów to nie zmieniaj na nowsze tylko dlatego że sie pokazało. a jak masz ochote na eksperymenty to nie marudź że coś nie działa.
[#12] Re: AHI 6.0 nadchodzi

@AmiChris, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10




Nawet jest film i link działa



http://ada.planet-d.net/showdemo.php?demoid=374



Tylko mi nie pisz, że demo było odpalone pod WinUAE :P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem