Komentowana treść: Pixel32 1.0 RC3
[#1] Re: Pixel32 1.0 RC3
ten program to jeden wielki błąd ;)

zawiesza sie na czymkolwiek, nie da sie wgrać rysunku i źle działa na 16bitach na voodoo
[#2] Re: Pixel32 1.0 RC3

@rzookol, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


A pamietam jak MDW rozplywal sie w zachwytach nad tym programem zanim jeszcze zostal ukonczony ;) Teraz bedzie musial prezprosic sie z TVPaintem ;););) ... i ciekawe czy wreszcie dostal klucz za ktory zaplacil ?

[#3] Re: Pixel32 1.0 RC3
To ze program jest zabugowany, nawet solidnie, jestem w stanie
zrozumiec, to nie jest wersja dystrybucyjna, ale z drugiej strony
Relase Candidate juz do czegos zobowiazuje...
[#4] Re: Pixel32 1.0 RC3

@Amig_OS, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Sprawa wygląda tak...



Demo nowej wersji jest ale pełna wersja dostępna po zalogowaniu nadal jest ze stycznia. Z tego co sie dowiedziałem na IRCu to demo jest tylko takim "szybkim hackiem" i wali się jak diabli. Dla zarejestrowanych użytkowników będzie normalna wersja... jak ją autor skończy. :) Teraz wypuścił tylko takiego dziada (sam nie wiem po co - chyba po to żeby ludzi zniechęcić).



Klucza do dzisiaj nie dostałem. Chodzi o to, że trzeba odpalić pełną wersję i to co ona wygeneruje trzeba wysłać autorowi. No a dostępna dla zapłaconych użytkowników pełna wersja nie działa. :) Wobec tego nie mogę dostać klucza. Mógłbym wygenerować to wersją dla Windows ale dostępna pełna wersja dla MOSa jest niekompatybilna. Zresztą i tak nie działa. :)



A co do samego programu to rzeczywiście jest niesamowity. Jest najlepszym programem jaki widziały amigowe platformy. Kosi możliwościami wszystko w tej dziedzinie. Nie licząc braku CMYKa program ten niewiele ustępuje Photoshopowi. Zresztą jest z niego zerżnięty równo. Pod względem organizaji funkcji, ilości opcji, możliwości jest wręcz rewelacyjny jak na warunki amigowe. Poprostu rządzi. Hmmm... to znaczy rządziłby gdyby działał. :) To co mamy okazję teraz oglądać jest kompletną pomyłką. Program ma wszystko co trzeba tylko chrzani się niesamowicie. Wersja demo wytrzymała mi najdłużej 3 minuty bez zwisu. :) Jeżeli kiedyś to będzie stabilne to będzie naprawdę coś. Nawet ten śmieszny SDLowy GUI (okna w oknie, hehe) da się przyżyć. Tak więc podsumowując - program byłby REWELACYJNY gdyby działał.



To co autor wypuścił i nazwał wersją demo jest kompletną pomyłką. Jeżeli ktoś nie chce się zniechęcić i zwątpić w Pixel32 niech tego nie ściąga. Acha, narazie wstrzymajcie się z kupnem. To taka przyjacielska rada kogoś kto już kupił. :)
[#5] Re: Pixel32 1.0 RC3
Nie ma watpliwosci ze to potencjalnie najlepszy program na platformy amigowe, to tylko kwestia zlikwidowania bugow, mozliwosciami kosi wszystko :D
[#6] Re: Pixel32 1.0 RC3

@nelson, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


prędkość rysowania jest ok, gui też reaguje szybko, pozostaje czekac na nowe demo
[#7] Re: Pixel32 1.0 RC3
Na razie 3 x super: super dużo opcji, super wolny i super zwiechliwy. To demo to raczej ciekawostka, miejmy nadzieję, że pełna wersja będzie lepsza.
[#8] Re: Pixel32 1.0 RC3
Wyjscie pelnej wersji tego programu, ale na uA1 jest dla mnie podstawowym warunkiem do zakupu nowej Amigi (i tego programu, rzecz jasna).
[#9] Re: Pixel32 1.0 RC3

@uran, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


Autor programu wypowiadal sie, ze nie jest zainteresowany. Choc gdyby dostal darmowy sprzet to kto wie. Ale i tak, trzeba najpierw zaczac od portu Free Pascala na OS4.
[#10] Re: Pixel32 1.0 RC3

@Amig_OS, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Bo tu jest odwrotnie niz u was...

U was wszyscy sie ciesza jak to jest pieknie i jak sie nic nie wiesza.

Tu przynajmniej jest konstryktywna krytyka.

To teraz zmykaj ofco do krainy wiecznej szczesliwosci. wuwuwu.eksec.peel
[#11] Re: Pixel32 1.0 RC3

@stefkos, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


bez komentarza :(
[#12] Re: Pixel32 1.0 RC3
Fajny sofcik z daleka widać że dużo może i dotego

na MOS'a A demo skopane



Już się w kolejce ustawiam

do rejestracji
[#13] Re: Pixel32 1.0 RC3

@Amig_OS, post #11

W odpowiedzi na komentarz #11


jestem jednym wielkim trolem ...

ale dobra juz sie uspokajam pisz co chcesz.

jak cie urazilem przepraszam

[#14] Re: Pixel32 1.0 RC3

@stefkos, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


Nie ma sprawy.
[#15] Re: Pixel32 1.0 RC3

@marcik, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


Autor programu wypowiadal sie, ze nie jest zainteresowany. (wersją dla AmigaOS4)



A co, nazwa "Amiga" mu się źle kojarzy? Może z taką "typową" A500 stojącą koło telewizora na którym widać SuperFroga. :) Ja się czasem cieszę, że nie muszę tej nazwy używać. Chodzi głównie o kontakty z "niekumatymi". Mówię "PegasosG4 działający pod kontrolą MorphOS", pokazuję http://pegasos.pl (a tam same marketingowe, ładnie wyglądające bzdury) i mam gościa z głowy. Jak jeszcze popatrzy na ceny sprzętu to już zupełnie myśli, że to jakaś wypasiona stacja robocza. :)
[#16] Re: Pixel32 1.0 RC3

@MDW, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


A co, nazwa "Amiga" mu się źle kojarzy?




Kontaktowano się z autorem i odpowiedź była prosta. Potrzebuje A1 a następnie trochę czasu, którego nie ma. Ale najpierw FreePascal. A w tym temacie coś rozmawiano (autor FP dla MOSa pojawił się na AW.net) o zakupie lub pożyczaniu A1. Co z tego wyszło nie wiem.
[#17] Re: Pixel32 1.0 RC3
No i wyjasione sa przyczyny zwisow. Pixel nie jest przyzwyczajony do pracy w srodowisku gdzie rozmiar stosu nie jest automatycznie dostosowywany i defaultowo ustawione przez komplilator 256kb jest "troszke" za male. Jak zafixuja to powinna wzrosnac uzywalnosc :).
[#18] Re: Pixel32 1.0 RC3


ja tego softu nie moglem pod win XP zainstalowac wiec nie wiem jak on dziala... tylko jednopytanie czy bedzie obslugiwac tablet graficzny ??
[#19] Re: Pixel32 1.0 RC3

@marcik, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17




nie zmienia to faktu ze pada po minucie. u mnie na pegu1 nie da sie rysowac etc. jedyne co mozna o nim powiedziec to ze probuje sie odpalac. jesli to ma mnie zachecic do zakupu to na razie mowie pass.

[#20] Re: Pixel32 1.0 RC3

@smackme, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19


Oczywiscie ze nie zmienia a jedynie uzasadnia, ze obecna wersja jest nieuzywalna. Ale jak jest znany powod, to kolejna powinna byc lepsza.
[#21] Re: Pixel32 1.0 RC3
bo gorsza chyba faktycznie byc nie moze
[#22] Re: Pixel32 1.0 RC3

@smackme, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19




Rysowac akurat sie da, rysowalem ostatnio godzine w nim i nic sie nie zawiesilo... gorzej z filtrami i efektami, lepiej tego nie tykac.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem