Komentowana treść: AWeb dla AROS-a?
[#1] Re: AWeb dla AROS-a?
Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać... Zamiast ruszyć khtml to robią port trupa na AROSa...
[#2] Re: AWeb dla AROS-a?

@grxmrx, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


I tu sie zgadzam. Jest to poprostu smieszne.
[#3] Re: AWeb dla AROS-a?

@grxmrx, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


AROSa i tak się nie używa jak normalnego komputera więc sensowna przeglądarka i tak nie jest potrzebna. To zabawka dla bardzo zdolnych developerów. AWeb to poprostu kolejne wyzwanie. Nikt nie patrzy na AROSa jak na coś co się kiedyś będzie używało...
[#4] Re: AWeb dla AROS-a?
I tu sie bardzo mylisz, biorąc pod uwagę ogromnie dynamiczny :D rozwój innych systemów amigopodobnych i różne nieoczekiwane zwroty sytuacji, w pespektywie kilku lat to może być jedyny system amiga-like.

Przynajmniej jest GPL, więc nawt jak jakaś firma upadnie to nic sie nie stanie :)
[#5] Re: AWeb dla AROS-a?

@jerry, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


Jesteś pewien, że jest na GPL? Czyżby coś się zmieniło?
[#6] Re: AWeb dla AROS-a?

@jerry, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


Może... za parę lat... Nie interesuje mnie system, który będzie się dało używać za parę lat (albo i nie - pewności zero). Mam już natywny, używalny system na sensownym sprzęcie za nie tak znów strasznie wygórowaną cenę.
[#7] Re: AWeb dla AROS-a?
tak a jak chcesz ruszyc to khtml? przeportowac engine i cieszyc sie ze jest? khtml i tak wyladuje w awebie wiec chyba im go potrzeba w tym calym arosie. ach olać to wszytko i tak, ja mam amige :)
[#8] Re: AWeb dla AROS-a?
Jeżeli cene nowego Pega czy A1 wraz z systemem uważasz za niewygórowaną to gratuluje...Tylko nie wiem czy gratulować poczucia humoru czy zasobności poortfela?Tzeba też wziąść pod uwage koszty zakupu dodatkowego oprogramowania do tych komputerów.Za przykład niech posłuży przeglądarka IBrowse która kosztuje 54,99 euro.Za takie pieniądze kupie używanego pieca z prockiem w granicach 500Mhz i zainstaluje na nim AROS-a.W chwili obecnej nie stać mnie wydać tak niewygórowanej sumy i podejrzewam że szybko nie bćdzie,Clasic niestety "dokonał żywota" wićc pozostaje mi jedynie liczyć na szybki rozwój AROS-a.

PS.AROS jest na licencji APL czyliAROS Public License która jest pochodną MPL-Mozilla Public License
[#9] Re: AWeb dla AROS-a?

@piter144, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


"wiec pozostaje mi jedynie liczyć na szybki rozwój AROS-a" - Aros cechuje sie tym, ze sie stale rozwija, ale wolno. Nagle teraz mialby sie zaczac jego dynamiczny i szybki rozwoj? No nie wiem. Poza tym AROS ma jedna podstawowa wade - brak mozliwosci korzystania z oprogramowania 68k. Kto to wszystko przeportuje i to za darmo? Juz widze te tlumy, ktore wala dzwiami i oknami.
[#10] Re: AWeb dla AROS-a?

@Valwit, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


Jest pomysl, by na amigowe platformy przeportowac qt, ale roboty przy tym bedzie od i ciut ciut dla wielu osob. Pozostaje kwestia checi i dobrej organizacji przedsiewziecia...
[#11] Re: AWeb dla AROS-a?

@SZAMAN, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9




A kto kaze portowac cokolwiek za darmo? Czy to, ze sam AROS jest na otwartej licencji wymusza w jakis sposob darmowosc oprogramowania?



A z oprogramowania dla m68k mozna korzystac - jest UAE :P
[#12] Re: AWeb dla AROS-a?

@SZAMAN, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


Masz EUAE pod OS4 nic innego.
[#13] Re: AWeb dla AROS-a?

@MDW, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


Moja 5letnia córka zdolnym developerem.Prosę,proszę.
[#14] Re: AWeb dla AROS-a?
Zamiast AROSa mogla byc przegladarka WWW, a zamiast MOSa OO mogli przeportowac, gdyby tylko to wszystko inaczej sie potoczylo, gdyby ambicje niektorych byly mniejsze, gdyby w tym srodowisku bylo mniej indywidualnosci, a wiecej zgody i wspolnego dzialania, gdyby... Mozna tak dlugo wymieniac. Amiga byla by teraz w zupelnie innej sytuacji, a tak para idzie w gwizdek niestety.
[#15] Re: AWeb dla AROS-a?

@SZAMAN, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


Zgodzam sie ale nie do konca. :) Zanim by sie zaczelo portowac wieksze rzeczy to najpierw trzeba byloby miec natywny, rozwijany system na sensowny sprzet. W zwiazku z tym, ze Amiga Inc robila przez lata NIC to ludzie kumaci wzieli sie za MorphOSa. Tak wiec to AmigaOS4 jest tym ktorzy sie wladowali tracac niepotrzebnie amigowa energie. MOS byl pierwszy. Uwazam, ze powinno byc tak... Zamiast AROSa - przegladarka WWW, MorphOSa przemianowac na AmigaOS (tylko dla swietego spokoju, bo mi akurat na nazwie nie zalezy zupelnie), a cala energie przeznaczona na AmigaOS4 przeznaczyc na OpenOffice i pare innych spraw. Kolejnosc jest wazna. Kto pierwszy ten lepszy. ;) Trudno zeby nagle zarzucono tak bardzo zaawansowany projekt jak MorphOS tylko z tego powodu, ze Amiga Inc nagle po dziesiatej niespelnionej obietnicy zapragnela sobie zrobic nowa wersja systemu.
[#16] Re: AWeb dla AROS-a?

@MDW, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


Tak gwoli scislosci to AROS byl pierwszy :P.
[#17] Re: AWeb dla AROS-a?

@MDW, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


Oficjalnie o AROSie mowilo sie wczesniej niz o Morphosie... i w sumie Morphos czesc rzeczy zawdziecza arosowi. Ale teraz nie ma co rozpamietywac, co by bylo gdyby, tylko wziasc sie do roboty :) Zeby latwo takiego kofice, czy innego konquerora przeportowac, oraz mase innego pomocniczego oprogramowania, to przydalby sie port qt. a wiec do dziela panowie :)
[#18] Re: AWeb dla AROS-a?

@SZAMAN, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


lol, dobre. Z tym ze to MOS zaczal wczesniej wiec to MOS powinien byc nowym AmigaOS'em, wiec cala praca hyperionu idzie w gwizdek, powinni sie zajac oprogramowaniem mosa a nie sie burzyc. Bylby teraz OO z hyperionu, gry z epica...i nie wychodzilyby jakies terony z naklejkami
[#19] Re: AWeb dla AROS-a?

@stefkos, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18




In the winter of 1995, Aaron Digulla got fed up with this situation and posted an RFC (request for comments) to the AOS mailing list in which I asked what the minimal common ground might be. Several options were given and the conclusion was that almost everyone would like to see an open OS which is compatible to AmigaOS 3.1 (kickstart 40.68) on which further discussions could be based upon to see what is possible and what is not.



So the work began and AROS was born.




Jestes pewien, ze MOS zaczal wczesniej? :)
[#20] Re: AWeb dla AROS-a?
ej ja wiem ze aros byl wczesniej jednak jakos go nie moge uruchomic na swojej amidze klasik a mosa moge, dziwne nie?

aros jak narazie = x86 , mos = ppc

tak wiec o to mi chodzilo
[#21] Re: AWeb dla AROS-a?

@szuler, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19


MOS był wcześniej od OS4, o czym jakby przez przypadek zapomniał Szaman, i wydaje mi się że tylko o to tu chodzi.
[#22] Re: AWeb dla AROS-a?

@MDW, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


AROSa miałem na A1200
[#23] Re: AWeb dla AROS-a?

@stefkos, post #20

W odpowiedzi na komentarz #20


Zsasij z Aminetu jest na klasika działa sprawdzałem.

Nic nie stoi na przeszkodzie by go rozwijać ;)
[#24] Re: AWeb dla AROS-a?

@stefkos, post #20

W odpowiedzi na komentarz #20


Poczytaj newsy na PPA czy AROS-exec,

Jest na PPC.
[#25] Re: AWeb dla AROS-a?

@Dariusz Pietrzak, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


dzieki za info, na pewno sproboje... z tym ze chwilowo "nie mam wolnej chwili" :)
[#26] Re: AWeb dla AROS-a?
Nie no panowie to AmigaOS byl pierwszy, w 1985 roku, a AmigaOS 4 to dalszy ciag, czy sie to komus podoba, czy tez nie. Niektorzy (np. zauwazylem to na ACP) nie pisza AmigaOS 4 tylko OS4, jakby chcieli ukryc przed swiatem, ze AmigaOS nadal sie rozwija. :)
[#27] Re: AWeb dla AROS-a?

@SZAMAN, post #26

W odpowiedzi na komentarz #26


Aon AOS byl pierwszy. Tylko szkoda ze jego wlasciciel od daaaawna mial go w 4 literach (i dalej go ma). Jakby nie patrzec to to, ze Hyperion moze pracowac dzisiaj nad nowa wersja jest mozlwie dzieki Phase5 i MorphOSowi. Ale po co sie sprzeczac - jest dzisiaj co jest i systemy niedlugo sie rozejda, albo umra (raczej to drugie ;) ).



A swoja droga - zauwazylem, ze Freidenowie na aw.net tez uzywaja skrotu OS4. Spisek?
[#28] Re: AWeb dla AROS-a?

@marcik, post #27

W odpowiedzi na komentarz #27


A swoja droga - zauwazylem, ze Freidenowie na aw.net tez uzywaja skrotu OS4. Spisek?
Wstydzą się. Oj Szaman, plączesz się ostatnio. ;)
[#29] Re: AWeb dla AROS-a?

@Dariusz Pietrzak, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


Moglbys podac linka? :) Chetnie potesuje...
[#30] Re: AWeb dla AROS-a?

@piter144, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


Widze masz piekne poczucie humoru IBrowse to nie sprzet a amiga i tak wymiata sam mam jako jedyny komputer w domu. A blaszanke i tak trza rozbudowywac a czy to bedzie amiga czy pecet to jeden kit
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem