Komentowana treść: OGG Vorbis - z czym to się je?
[#1] Re: OGG Vorbis - z czym to się je?
> Dodam że "oggdecWOS", utwór o długości 2.04 min. zdekodował w niecałą minutę, na procku 603/210 MHz, tak więc mocy powinno wystarczyć nawet na najsłabszych powerkach...



Heh to identycznie jak mpega dekoduje mp3, czyli by oggać 1/1 to wystarczy 060/50MHz, a 1/2 040/30+MHz :)
[#2] Re: OGG Vorbis - z czym to się je?
1) "Wiele osób uważa (...)" - na to są dowody. Raczej "wiele osób" nie wie ... "Drobiazgi" w rodzaju pasm przenoszenia, 256 kanałów Vorbisa, czy uniwersalność formatu OGG (tak, nie tylko Vorbis) to wobec tego też tylko "uważanie wielu osób"? Autor najwyraźniej nie odrobił lekcji ...



2) ogg123 jest częścia pakietu VorbisTools. Ale widać osoba kompilująca amigowe binarki postanowiła być "kreatywna" ...



3) Artykuł jest STRASZNIE powierzchowny. Właściwie zawiera jedynie skrótowy opis tego (softu), co Autorowi udało się znaleźć dla systemów amigowych. Nawet wzmianki na temat stopni kompresji, jakości, objętości plików ... ogólnie, brak "praktyki", zachęty do własnych prób.



4) Moja krytyka jest NIEKONSTRUKTYWNA (jestem fanem MPS i stosuję jego definicję krytyki konstruktywnej - "Zrób lepsze, zamiast gadać.") - z Amig mam tylko A1200 z 030, więc nie mogę napisać na temat OGG na Amidze.
[#3] Re: OGG Vorbis - z czym to się je?
omg, wywalcie pierwsza czesc i dajcie linka do wikipedii.
[#4] Re: OGG Vorbis - z czym to się je?

@htn, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2




ad1. Kazdy kto chce dowiedziec sie na temat OGG, uzyje Google. Nie widze sensu przepisywac dokumenacji z internetu.



ad3. Artykul wlasnie jest skrotowym opisem softu dla AmigaOS 3.x (system ten zostal praktycznie pominiety pod tym wzgledem. Chcialem pokazac ze jednak nie jest tak zle), a soft ten jest tak prosty w uzyciu ze nie wymaga instrukcji.



Nawet wzmianki na temat stopni kompresji, jakości, objętości plików



Napisalem ze "wydajnosc" jest podobna do mp3 a jakosc lepsza.





ad4. A1200 z 030



To mozna dzialac :)
[#5] Re: OGG Vorbis - z czym to się je?

@Andrzej Drozd, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


Napisalem ze "wydajnosc" jest podobna do mp3 a jakosc lepsza.




genialne.
[#6] Re: OGG Vorbis - z czym to się je?

@htn, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Możesz zawsze napisać lepszy do czego gorąco namawiam. Krytykować każdy potrafi...
[#7] Re: OGG Vorbis - z czym to się je?

@Valwit, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5




genialne.



Dziękuję.
[#8] Re: OGG Vorbis - z czym to się je?
A z mojej strony wielkie podziękowania dla Andrzeja. Że niby artek jest powierzchowny? Może i tak, ale jak dla mnie wystarczająco treściwy; od pewnego czasu już zastanawiałem się, jak te #?.ogg ugryźć na Ami, bo SongPlayer oczywiście nie dał rady, PlayOGG jeszcze nie przetestowałem, ale np. zupełnie nie wpadło mi do łba, żeby spróbować Froggera - i już choćby z tego powodu uważam, że dobrze, że się ten tekst pojawił.
[#9] Re: OGG Vorbis - z czym to się je?
Ambient ma wbudowana odtwarzarke OGG'ow. Niepotrzebne sa dodatkowe playery by posluchac tego formatu na mosie z Ambientem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem