Komentowana treść: Niktarix dla Pegasosa
[#1] Re: Niktarix dla Pegasosa
Ściągnąłem, wypaliłem, odpaliłem i ... wywala mi się na X-ach. Prawdopodobnie tradycyjnie coś nie tak z kartą graficzną. Mam radeona 9250. Wszystko staje po komunikacie "error: no suitable X-server found for your card". Z ciekawości sprawdziłem na voodoo i jest to samo. Komuś się udało zobaczyć tego knoppixa?
[#2] Re: Niktarix dla Pegasosa
też sciagma to zaraz zobacze u siebie
[#3] Re: Niktarix dla Pegasosa

@rzookol, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


uwielbiam sam sobie odpowiadać ;)

a więc tak, faktycznie nie znajduje żadnego X servera (chyba testowanie jest zwalone - testuje tdfx, vesa i fbdev). startx wypisuje error o braku /dev/tty0. X ruszają dopiero po wpisaniu kdm ;) tyle że potem jest to okienko z wyborem usera i pytanie o hasło na które oczywiscie nie znam odpowiedzi ;). jak zdobede hasło to powiem wiecej.



ps. ten linux zmienia mac addres siecioki wiec nie zdziwcie się (tak jak ja) że wam potem net bedzie nie działać ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem