Komentowana treść: Ile jest AmigaOne? - wyniki ankiety
[#1] Re: Ile jest AmigaOne? - wyniki ankiety
Cóż można powiedzieć... Słabiutko.
[#2] Re: Ile jest AmigaOne? - wyniki ankiety

@MinisterQ, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Osobiście wyniki te trochę mnie zaskoczyły (negatywnie). Nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę, że nie każdy posiadać A1 głosował (co wydaje mi się raczej mało prawdopodobne), należy wziąć jeszcze poprawkę na ewentualne oszustwo. Tak wiem, zaraz wyjdzie na to, że szukam teorii spisku, ale prawda jest taka, że nikt nie jest w stanie stwierdzić, że ktoś tam specjalnie nie zaznaczył, że posiada A1 (co prawda to też jest według mnie mało prawdopodobne, ale nie można tego wykluczyć). W efekcie liczba ta jest całkiem niewielka, gdy się weźmie jeszcze pod uwagę liczbę osób jaka wzięła udział w ankiecie. A jeszcze kilka miesięcy temu krążyła informacja, że jest ich ponad 1000. Nawet sam Alan Redhouse przed rokiem mówił, że ich tyle jest. Niestety raport z imprezy w Newcastle, gdzie to powiedział, nie jest już dostępny na sieci Warto też zaznaczyć, że tekst o ponad 1000 sprzedanych egzemplarzy pojawił się na długo przed tym jak na rynku istniała MicroA1 i dotyczył tylko AmigaOne
[#3] Re: Ile jest AmigaOne? - wyniki ankiety

@mailman, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2




No chyba nie przypuszczasz, że wszyscy głosowali?

Zbierając różne informacje do tzw. "kupy" będzie tego ok. 1500 szt.(1000 A1, 500 MA1). Istotne raczej jest to, że planuje zakup drugie tyle. Czy to będzie zachęcające dla producentów? To już inna sprawa.
[#4] Re: Ile jest AmigaOne? - wyniki ankiety

@pini, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


No chyba nie przypuszczasz, że wszyscy głosowali?


Zakładam, że większość (ok. 60%) tych zsieciowanych.


Istotne raczej jest to, że planuje zakup drugie tyle.


I tutaj się zgadzamy. :D
[#5] Re: Ile jest AmigaOne? - wyniki ankiety

@pini, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


I jeszcze jedna rzecz w świetle tego co napisałeś:


Zbierając różne informacje do tzw. "kupy" będzie tego ok. 1500 szt.(1000 A1, 500 MA1).


Jeżeli tak naprawdę jest, to sądzisz, że raptem 43% z nich oddałoby głosy? Należy wziąć pod uwagę, że AmigaOne to nie jest komputer ze sklepu za rogiem dla byle Kowalskiego. Ludzie bez stałego dostępu do sieci raczej nie są potencjalnymi klientami. Na samym AW przyznano, że osoby z MicroA1 jest bardzo trudno znaleźć nawet teraz, więc te dane nie do końca mogą być tak optymistyczne. Podejrzewam, że głosy w 80-90% raczej były oddane przez posiadaczy AmigaOne (pomimo tego, że twierdzisz, że MicroA1 jest trzy razy mniej).


Wiadomo jednak, że jak każda ankieta tak również i ta, daje tylko wyobrażenie całości. Czasami może i mylne. Szkoda jednak, że nikt nie chce podać oficjalnej liczby. Dla mnie jej wyniki, odnośnie posiadania AmigaOne/MicroA1 są słabe. I nie dlatego, że liczba jest niewielka, ale dlatego, że od ponad roku chodzą "plotki" o liczbie duuużo większej.


A może od trochę innej strony warto ruszyć ten temat - orientuje się ktoś ile zostało wytłoczonych i rozesłanych płyt z Developer Pre-Release? Konkretnie mam na myśli to.
[#6] Re: Ile jest AmigaOne? - wyniki ankiety

@mailman, post #5

Nie wiem o jakich plotkach mówisz ale najwięksi optymiści obstawiają raczej 2000-3000 szt. Większość wspomina raczej 1000-2000 szt.

Ale nie są to opinie ludzi dobrze poinformowanych.

Ilość płyt CD PreRelease zna Hyperion i też trzyma w tajemnicy.

Ogólnie jednak, gdyby sprzedaż była bardzo dobra Eyetech na pewno pochwaliłby się.
[#7] Re: Ile jest AmigaOne? - wyniki ankiety

@mailman, post #2

Zaraz, zaraz. Mówił, że jest 1000 czy że liczba zbliża się do tysiąca (czyli, że było ich jednak mniej)?



Natomiast wyników ankiety, tak jak innych internetowych ankiet, nie należy traktować poważnie.
[#8] Re: Ile jest AmigaOne? - wyniki ankiety
To oczywiste, gdyby slepo wierzyc ankiecie wyszloby np. ze Szaman ma numer seryjny plyty wyzszy niz ilosc wszystkich wyprodukowanych MicroAONE.

Moim zdaniem wyniki nalezy pomnozyc przez 2 - wersja pesymistyczna, badz przez 3 - wersja optymistyczna.

Nie zgodze sie z Mailmanem ze glosowala absolutna wiekszosc posiadaczy A1. Po pierwsze nie bylo zadnych banerow przypominajacych ze trzeba bylo zaglosowac. Byl tylko krotki news ktory mozna bylo przeoczyc, badz o nim szybko zapomniec. Nie wiadomo tez czy ukazal sie on na wszystkich "narodowych" Amiportalach.

Po drugie chocby nasz polski przyklad 5-osobowej (choc podobno jednak 6-osobowej)spolecznosci "amigaonowej" pokazuje ze okolo 50% ludzi wogole nie angazuje sie w "zycie publiczne". Nie udzielaja sie na forach, nie dyskutuja na grupach dyskusyjnych i jestem niemal pewien ze nie glosuja tez w ankietach.

[#9] Re: Ile jest AmigaOne? - wyniki ankiety

@Mufa, post #8



Autor ankiety pisze:



"Eyetech has stated that the numbers from the survey are in-line with their own numbers..."



link

Wiec dodac mozesz 10-20%.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem