Komentowana treść: Majowe spotkanie GGUA tydzień później
[#1] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później
Prosze o zamieszczenie newsa w oryginalnej wersji jaka zostala przeslana przez GGUA lub usuniecie calkowicie newsa.



Amig_OS^GGUA

[#2] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później
Wystawcie A1 do turnieju Queja :)
[#3] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Amig_OS, post #1

Czyli w wersji bez kropki po "20"? Bo innych różnic nie widze.
[#4] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Amig_OS, post #1

Czy zechciałbyś nam wyjaśnić o co Ci konkretnie chodzi? Mamy wstawiać tekst z błędami jak głupie barany?? To nie był jeden błąd. Czy w tym tekście informacja została przekręcona? Coś zostało pominięte, lub uchowajcie wszyscy święci, może ocenzurowane?
[#5] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@SirLEO, post #4

Nie wiem dlaczego boicie sie napisac "micro Amiga", dla nas z GGUA te komputery sa kolejnymi modelami Amigi po CD32 i Walkerze.
[#6] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@SirLEO, post #4

Oryginal wygladal tak:



Z przyczyn od nas niezależnych musimy przesunąć majowe spotkanie Gliwickiej Grupy Użytkowników Amigi o tydzień. W kawiarence internetowej Uninet odbywa się bowiem w tę sobotę turniej gry Quake (start o godzinie 9:00, bilety po 5 zł, dostepna sala z telewizorami dla widzów).



Najbliższe spotkanie GGUA odbędzie się więc 21 maja. Zostanie zaprezentowana na nim micro Amiga, podlączona do sieci, z zainstalowanymi trzema systemami operacyjnymi - AmigaOS, Debian i MacOS oraz emulatorem konsoli Playstation. Będzie się można także zapoznać z najnowszym, 20 numerem magazynu Total Amiga. Serdecznie zapraszamy!



[GGUA]



PS.

Komus naprawde sie chcialo aby zmienic tylko: micro Amiga na MicroA1.

[#7] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Valwit, post #2

Tez o tym myslelismy ale niestety Quake 3 Arena :(
[#8] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później
Boze, jaka piekna integracja... Klotnia o jedno slowo (notabene tak wlasnie jest reklamowany ten komputer w wiekszosci sklepow i jest to ogolnie przyjeta nazwa).
[#9] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później
o to jakis nowy model jest? ta micro amiga? a moze eyetech w koncu oplacil licencje i zminil nazwe kompa z microA1 na micro Amiga 1? to już samo w sobie warte by było newsa, ale jakos na żadnym portalu nie widze wzmianki o tym fakcie...
[#10] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@marcik, post #8

to nie jest przyjeta nazwa - to jest faktyczna nazwa. przyjete jest czytanie liter A1 jako "amiga one". a co do integracji: jak ośmieliłem się wspomniec że tak własnie wygląda integracja w polskim srodowisku a1 i wzkazalem osoby ktore wlasnie w ten sposob sie zachowuja to prawie mnie ukamieniowano. a znowu wyszlo na moje.
[#11] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@marcik, post #8

Widzisz gdyby przeredagowano calego newsa to moze bym na to machnal reka. Jak pisalem wczesniej "komus sie naprawde chcialo" by zmienic akurat jeden maly szczegol.

[#12] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Amig_OS, post #11

IMO to komus sie naprawde chce szukac teorii spiskowych...
[#13] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Amig_OS, post #6

Kolego, czy Ty się dobrze czujesz? Twierdzisz, że wiesz lepiej od producenta jak się nazywa ta Amiga?? Napisz zatem zażalenie do nich, jak oni zmienią jej nazwę, to i my będziemy tak pisać.

Ileż to my się od Was nasłuchali, że nie nazywamy rzeczy po imieniu, a Ty teraz takie teksty... Możesz sobie ją nazywać jak chcesz, ale jak publicznie jakieś newsy dajesz, to trzymaj sie realiów.

[#14] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Amig_OS, post #11

A weź tak jeszcze dokładniej poczytaj obie treści, może niech Valwit Ci pokaże błędy, jeśli nam nie wierzysz. W temacie był błąd, w treści był błąd, jedno słowo stylistycznie zbędne.

Zaczynamy wojnę?
[#15] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później
nie ma co sie klucic jak i tak w wiekszosci tu sa pegazmaniaki.

Aha nie linczujcie mnie ;)
[#16] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@SirLEO, post #13

Hmm, faktycznie na stronie Eyetechu jest tylko mowa o µ-A1, no chyba że na spotkaniu GGUA będzie inny model Amigi niż sprzęt sprzedawany przez Eyetech. Tak czy siak ja uważam, że to całe te zamieszanie jest pozbawione sensu. Z jednej strony nie ma czegoś takiego jak Micro Amiga (przez google znalazłem np. Micro Amiga 2000 czy Micro Amiga 3000), a z drugiej jakość kontaktu z autorem newsa czy osobami, które mogą poprawić jeśli jest coś źle zamieszczone (czyli np. ze mną) jest kiepska. Od razu wyskakuje się z wykasowaniem newsa, wywołuje to niepotrzebne zamieszanie i wywoływanie atmosfery szukania teorii spisku. Szukanie dziury w całym i tyle. Zamiast siać zamęt i panikę od razu podaje się konkretne informacje, uzasadnia co i dlaczego zamiast zachęcać do produkowania komentarzy z pytaniami.



Ja jestem zdania, że niech by była nawet "Micro Amiga", nie sądze żeby redaktor wstawiający newsa chciał źle, wręcz przeciwnie, myśle że chciał dobrze a wmawia się mu złą wole na siłe z nieznanych mi powodów.

Co prawda nie wiem tego bo z nim nie rozmawiałem, ale jeśli informacja ma być prawidłowa (zgodna z prawdą) to taką się podaje zamiast razić ludzi błędami i dezinformacją.
[#17] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Denver, post #15

A nasz niebieski kolor dobitnie o tym świadczy. Zwłaszcza, że mamy go od 2000 roku - zanim jeszcze bPlan śnił o Pegasosach, a Eyetech marzył o AmigaOne i jej następcach...
[#18] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@grxmrx, post #16

po przeczytaniu tego newsa doszedłem do wniosku, że będzie tam pokazana ta mała płyta nowej Amigi z G3 800 MHz. co takiego zostało tutaj zmienione, co sieje zamęt i dezinformację?

czy powinienem się samobiczować, ilekroć napiszę Pegaz zamiast Pegasos (albo nie daj Boże z małej litery, co mi się często zdarza). Genesi wybacz...
[#19] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@SZAMAN, post #5

a dla mnie kolejnym modelem amigi jest pegasos i prosze go nazywac tez amiga.
[#20] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@wali7, post #18

a skoro już zająłem się w ten zimny majowy wieczór trollowaniem, to pragnę zwrócić uwagę, że mamy tu też kryptoreklamę (z ceną!!!!) ;)
[#21] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@mailman, post #17

chodzi mi o wasza strone to jest wasz interes a mnie moj jak bedzie wygladal ale chodzi mi po podejscie ludzi do tego zeby kupic microAmigeOne z tego co wiem i widzialem jest dobrze zrobiona a pegaza bym nie nazwal nigdy amiga i do niektorych jakie maja odzywki i dodadywanie ale to mostim (czy jak sie to zwie ta wasza firma kogucik) i robia smieszne uaktoalnienia narazie amigaos sie rozwija a to o czyms swiadczy.
[#22] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Denver, post #21

sorry nie chodzi mialo byc na poczadku
[#23] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@grxmrx, post #16

Tak system wykrywa microAmigaOne:



System information:

CPU

Model: IBM PowerPC 750 GX V1.1

CPU speed: 800 MHz

FSB speed: 133 MHz

Extensions: performancemonitor

Machine

Machine Machine name: AmigaOne

Memory: 262144 KB

Extensions: bus.pci bus.
[#24] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@SirLEO, post #14

Poprosze o ustosunkowanie sie do mojej prosby.

O poprawe lub usuniecie newsa.

[#25] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Amig_OS, post #23

Search na amigaworld.net "micro Amiga" - 2 hity. "MicroA1" - niezliczone. Aha, nie zapomnij zarzadac od Hyperionu usuniecia badz zmiany np. tego newsa.



Naprawde znajdzie sobie lepsze zajecie niz sanie zametu w srodowisku.
[#26] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@marcik, post #25

Zrozum, na GGUA może być (tego nie wiemy!) inna Amiga niż ta, którą sprzedaje Eyetech czy ma na myśli Hyperion czy wreszcie inna niż podaje się na AmigaWorld.net. Wszystko zależy od tego jaka to ma być Amiga na spotkaniu. Jeśli faktycznie inna to proszę o odpowiedź (jeśli już wybraliśmy taką formę komunikacji).
[#27] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@marcik, post #25

EOT

[#28] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później
PPA jako jedyne dzieli nasze srodowisko nie na dwie, a na trzy grupy. Jest przeciez Stowarzyszenie Uzytkownikow Komputerow Amiga i Pegasos, organizuje sie AmigaMeeting/PegasosShow. Malo tego PPA ma zamiar nas podzieli na cztery grupy - jeszcze zostana wyodrebnieni Ci, ktorzy emuluja Amige. Po co tak dokladnie to wszystko rozdrapywac i segregowac?
[#29] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@grxmrx, post #26

Tak, na spotkaniu bedzie micro Amiga - dlatego jeszcze raz prosze o poprawienie newsa
[#30] Re: Majowe spotkanie GGUA tydzień później

@Denver, post #21

a jakby A1 nazywała sie kogucik i os4 nasywal się jajeczko (oczywsice z naklejką) to co byś wybrał - dla samej nazwy chesz wydac tyle kasy co kosztują 2 pegazosy g3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem