Komentowana treść: 20 odpowiedzi na 20 pytań
[#1] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań
20 odpowiedzi, które wstrząsneły światem.
[#2] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@grxmrx, post #1



[#3] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań
Stawiam piwo dla kogoś kto znajdzie w tych odpowiedziach choć jedną optymistyczną nowinkę... poza usprawnieniem płyty za 3 funciaki, oczywiście
[#4] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@Dopuser, post #3

Trzy funciaki to parę dobych piw, lub wspaniała kawa. szeroki uśmiech
[#5] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań
Ja czekam jak do tego ustosunkuje się portal Prawdziwych Amigowców.

[#6] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań
Ja bym zadał pytanie dlaczego w microA1 zastosowano stare zlacze monitorowe VGA Dsub-15 zamiast cyfrowego DVI ? Do DVI mozna dokupic przejsciowke na stare zlacze vga a odwrotnie juz nie :(,

Taki miniMac posiada DVI . I drugie pytanie czy planuja nastepna wersje microamigi z DVI ?
[#7] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@Pawelek, post #6

I drugie pytanie czy planuja nastepna wersje microamigi z DVI ?




Eyetech: No new board designs will be made (by us at any rate) specifically for the 'Amiga Enthusiast' market.
[#8] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@Pawelek, post #6

Ja bym zadał pytanie dlaczego w microA1 zastosowano stare zlacze monitorowe



Trzeba było zadawać pytania 3 miesiące temu, był nawet odpowiedni news na PPA. Wtedy jakoś wielu chętnych do zadawania pyatań nie było, a teraz jest dużo głosów że zadano za mało pytań, lub nie te pytania co trzeba.

Cóż akurat moje dwa, upgrade modułów procesorowych i AmigeONE XC, zostały zadane.

[#9] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@Mufa, post #8

Eee, kto twierdzi, ze pytan za malo lub nie te co trzeba. IMO po tych pytaniach wszystko wiadomo na temat A1 i ich przyszlosci.
[#10] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań
Czy ktoś mógłby przetłumaczyć chociaż wstęp?
[#11] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@Prince, post #10

Będzie tłumaczenie, ale musicie zaopatrzyć się w odrobinę cierpliwości...
[#12] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@Prince, post #10

tak w skrocie, zadnych "nowych amig" dla amiowiec.

sprzet jest sprawny ale ma drobne niedorobki.

sprzet jest pod os4 wiec zadnych linuxow.

nie wychodza na zaden inny rynek jak poniektorzy twierdzili.
[#13] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@stefkos, post #12

Jeśli tak, to żadnych newsów! Wszystko było wiadome. Brak złych wieści, to dobre wieści :P
[#14] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@opi, post #5

Czyli PPA? ;) Tłumaczenie w drodze.
[#15] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@Pawelek, post #6

A ja bym zadał pytanie czemu w microA1 brak złącza RGB, może być nawet okrojone jak w PSX i z identycznym gniazdkiem bo prościej kupić (i za grosze) przelotke na zwykłe S-VIDEO/COMP oraz Euro złącze by można było nagrać sobie co kolwiek na stacjonarnm DVD bez straty na jakości, czy choćby podpiąć do zwykłego telewizora i mieć obraz jak żyleta
[#16] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #15

Patrze wlasnie teraz na moja micro Amige i widze zlacze S-VIDEO, no ale moze mi sie tylko wydaje, ze go widze.
[#17] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@SZAMAN, post #16

Ja widziałem jak jeszcze nie miałeś mircoA1 ;). Napisałem jak komuś będzie takie złącze potrzebne to sobie dokupi przelotkę na S-VIDEO i podepnie, wystarczy np. takie złącze RGB jak jest w monitorze Philips ma 9-pin identyczne jak w joy/mouse C= Amig lub w PSX, a z niego idzie kabel na EURO/SCARTa lub COMP, S-VIDEO, czy nawet modulator na zwykłe złącze antenowe . Mam przelotkę z EURO na S-VIDEO + COMP (CVBS/L) + AUDIO L/P, której narazie i tak nie używam, może się przyda do BVizji :P

[#18] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #15

A co zadowala Cie zwykle analogowe?, wiekszosc paneli LCD ma DVI i moj tez ma wiec chce to wykorzystac tymbardziej ze analogowe zlacze jest zajete amiga classic a przelacznik mam jednym przyciskiem na obudowie monitora. Dlatego brak DVI to dla mnie duzy minus , a karty graficznej tez nie zmienie bo brak AGP w microa1, chyba ze znajde karte radeon7000 DVI na PCI.
[#19] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@Pawelek, post #18

Oczywiście złącze DVI to podstawa, bo jak pisałeś DVI to VGA i jak ja pisałem RGB to S-VIDEO można puścić z przelotki obraz bez utraty na jakości.



Dziwi mnie podejście projektantów nowych płyt microA1 z VGA jak jest DVI, S-VIDEO i złączem COMP jak jest lepsze RGB w obecnych czasach zaznaczam, jakby to miała być konsola do gier z początku lat 90-tych
[#20] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@Pawelek, post #18

taak i cofniesz sie do epoki kamienia lupanego. Wspanmialy radeon 7000 da ci niesamowitego kopa. Poza tym kto wpadl na pomysl wsadzenia tak slabej karty graficznej do mA1? Nawet slabo rozwiniety OS4 jest w stanie udusić takiego radka. No i brak DVI jest utrudnieniem. Mozna bez niego żyć, no ale panele LCD tanieja a podwójna konwersja sygnału wpływa na jakość.
[#21] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #15

S-Video daje bardzo dobrą jakość obrazu (dużo lepszą niż chinch ze względu na rozdzielenie składowych obrazu)- już w PicassoIV było zastosowane właśnie to złącze do przesyłania sygnału do TV jako profesjonalne roziwązanie. A jak nie chcesz S-VIDEO to w prawie każdym sklepie elektornicznym kupisz sobie przelotkę S-VIDEO=>CHINCH i po kłopocie.
[#22] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@amigafan, post #21

No fakt, PicassoIV to była profesjonalna karta, lol. Byle Trident na PCI do klona miał wtedy S-Video - tak się wtedy robiło. WTEDY. Teraz mamy rok 2005, każdy chłam z supermarketu ma DVI.
[#23] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@amigafan, post #21

Ja chcę złącze RGB np. do nagrywania na stacjonarnym DVD i podłączenia do mojego monitora Philips CM8833-II np. by pograć w stare gierki pod UAE w PAL/NTSC z obrazem jak żyleta. Mam złącze S-VIDEO w Amidze CD32 to wiem jaki jest obraz. Nie pisałem, że ja chce CHINCH(COMP) i mam taką przelotkę poczytaj moje wcześniejsze posty

[#24] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@htn, post #22

PicassoIV to była profesjonalna karta, lol

Akurat PIV jest najbardziej profesjonalną (i zdecydowanie najlepszą) kartą gfx pod Zorro więc nie ma się z czego śmiać.



każdy chłam z supermarketu ma DVI

Zarówno Amigi jak i jakichkolwiek innych komputerów poza "jedynie słusznymi" nie kupisz w żadnym supermarkecie więc o czym ty mówisz.
[#25] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@amigafan, post #24

Niedługo w ogóle "nową" Amigę ciężko będzie kupić jakkolwiek...
[#26] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@amigafan, post #24

Profesjonalna karta to było np. ImpactVision (a i to jedynie pół-). Mówię o panelach LCD. No, ale widać one są za mało profesjonalne dla rowiązań typu gniazdko S-Video.
[#27] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@htn, post #26

ImpactVision to bardziej framegrabber niż karta graficzna.

Jeżeli porównasz wszystkie karty gfx pod Zorro to PIV jest bezapelacyjnie najlepsza. "gniazdko s-video" jest do TV a nie do LCD.
[#28] Re: 20 odpowiedzi na 20 pytań

@amigafan, post #27

Będę uparty i nie dam się sprowokować ... ;)

Rozmawiamy o antykach (sorry - nie jestem ignorantem - po prostu karty Zorro nie są juz produkowane ...) z roku 1997, czy o AmigaOne i dodatkach do niej ze sklepu pecetowego wroku 2005???

1) PicassoIV może sobie być jedną z najlepszych kart graficznych do slotów Zorro, co nie czyni jej kartą profesjonalną - obecność mixerka audio świadczy o czymś zgoła przeciwnym. Amen.

2) Gniazdo S-Video jest w dzisiejszych czasach (prawie) nikomu niepotrzebnym, ale miłym dodatkiem - mój 9200SE w klonie też je ma. Dawano je na kartach pecetowych gdzieś od roku 1995 - głównie dlatego, że w wielu krajach (nie w Polsce) większość telewizorów/magnetowidów posiada takie złącza (z góry uprzedzam: WIEM że w 1993 było w CD32 - ale rozmawiamy o AmigaOne i kartach pecetowych ;). Zaś DVI to obecnie KONIECZNOŚĆ. Jakby ktoś pomyślał, mogłoby nie być nawet VGA - najwyżej wrzucliby do kompletu przejściówkę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem