Komentowana treść: Alan Redhouse wyjaśnia
[#1] Re: Alan Redhouse wyjaśnia
Posrednikow nam jeszcze brakuje

[#2] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@Pawelek, post #1

Echhh... czemu jest tak mało firm produkujących "pałerki"..

Tera trza żevrać o procki... z drugiej strony dziwię się że IBM-owi nie zależy na detalu - podejrzewam że istnieje wiele firm które produkują różne sprzęty z prockami PowerPC. A tak zabiją mały rynek i dupa. A potem zaczną tracić klientów i wszystko przejmie INTEL. I znowu d...a. Echh...
[#3] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@TJindy, post #2

Myslisz, ze firma ktorej obroty ida w conajmniej setki milionow jest zainteresowana sprzedarza 50 sztuk procesorow? Od tego sa firmy posredniczace.
[#4] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@marcik, post #3

Wiec Eyetech zamiast bezposrednio od IBM kupowac chyba musi poszukac firmy ktora bierze od IBM wieksze ilosci i od nich probowac odkupic te kilkaset sztuk :)
[#5] Re: Alan Redhouse wyjaśnia
Ja się tylko zastanawiam, czy pan Redhouse jest kiepskim biznesmenem, czy kiepskim łgarzem?
[#6] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@Pawelek, post #4

Takie firmy zwa sie poprostu posrednikami i dzialaja na rynku elektronicznym, tak samo jak posrednicy dzialaja na innych rynkach. A najlepszym przykladem takiego modelu sprzedarzy jest sam Eyetech - od nich bezposrednio uzytkownik nie kupi plyt, tylko musi robic to przez posrednikow (co prawda oni juz nie maja plyt na stanie, ale to inna historia ;)).

[#7] Re: Alan Redhouse wyjaśnia
No to kto w koncu produkuje te G4? Freescale czy IBM? IBM to chyba od G5 jest?
[#8] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@Brodek, post #7

Oni czekają na procesoru 750GX.
[#9] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@pini, post #8

Dokladnie, system wykrywa mi procesor jako "IBM 750 GX", pokazywalem to zreszta na Amimajowce ostatnio.
[#10] Re: Alan Redhouse wyjaśnia
To ile w koncu naklepali mA1 ze juz wszystkie pogonili, wie kto?
[#11] Re: Alan Redhouse wyjaśnia
A mnie wygląda na to , że Eyetech-owi brakuje determinacji . Płaczą że mała sprzedaż , mało zamówień . No , ale jak ma być większa sprzedaż skoro nie mają procków ?



A może po prostu strategia sprzedaży jest do d*** .



A może niech zrobią jakiś ruch w kierunku Linuksa . Poszerzą sobie rynek sprzedaży , a przy okazji amigowce też zyskają .



Reasumują jest tak :



Nie ma sprzedaży , bo nie ma produkcji . Nie ma produkcji , bo nie ma sprzedazy .
[#12] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@Brodek, post #7

G4, czyli MPC 7441 do Pegasosa i MPC 7447 do A1 robi Freescale, dawniej część Motoroli,

a G3, czyli 750CXe z Pega1 i 750FX oraz 750GX z MicoA1 robi IBM.



[#13] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@ems, post #11

ruch w kierunku Linuksa? Trzeba by bylo jakos zalatac bledy w dma... ale nie ma kto ich napisac. :/
[#14] Re: Alan Redhouse wyjaśnia
oczekiwana jest dostawa dużej partii gotowych płyt głównych, za którą wpłacono już kilka miesięcy temu zaliczkę (reszta pieniędzy zostanie zapłacona po dostarczeniu sprzętu)



Jakoś dziwnie mi to zabrzmiało. :) Ubzdurałem sobie w tej swojej śmiesznej główce, że Eyetech jest producentem sprzętu i przy takim tekście się zupełnie gubię. Jak to dostają partię gotowych płyt głównych? To znaczy, że oni ich nie robią? Czyli zwyczajnie dostają Treony, wrzucają jakiś BIOS (czy jak tam się to nazywa), naklejają naklejkę, mnożą cenę przez 2, może 3 i do klienta? Tak wygląda produkcja Amig? Ja nie mam nic przeciwko ale jak na tle czegoś takiego wyglądają gadki o "oryginalności sprzętu z naklejką Amiga", o wyższości (od strony sprzętowej) Amigi nad zupełnie "nieamigowym" Pegasosem. :) Ech...



Tak swoją drogą to dziwnie nam się poukładało w tym naszym światku. Z jednej strony platforma na której jest świetny, dopracowany, tani (i jeszcze taniejący - patrz wcześniejszy news) sprzęt i lekko "zastany" ostatnio system operacyjny. Z drugiej strony drogi, trochę niedopracowany, teraz niedostępny sprzęt z dosyć prężnie rozwijającym się systemem operacyjnym. Szkoda, że nie można tego połączyć.



Wiele ludzi narzeka na linuxowość Pegasosa. Ja choiciaż jestem wielkim przeciwnikiem tego systemu i w życiu go nie dotknę to jestem jak najbardziej za tym żeby Pegasos był robiony głównie z myślą o Linuxie. Jak byłby robiony tylko dla MorphOS (czy teoretycznie AmigaOS) to już by nie istniał albo miał takie problemy jak ma MicroA1. Środowisko amigowe nie jest w stanie utrzymać produkcji komputera. To dzięki linuxowej rodzinie Pegasos tak się świetnie (jak na warunki amigowe) trzyma. Linuxowość tego sprzętu zupełnie nie przeszkadza dzielnie służyć MorphOSowi. Na szczęście mamy wolność i każdy może sobie wybrać jaki chce używać system operacyjny. :)

[#15] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@MDW, post #14

Jak zrozumiałem, to Eyetech dostaje od MAI dizajn płyty takiego Terona [tudziez już A1 z uboot'em itd.] i Articę, następnie wędruje do 1 z tysiąca dalekowschodnich firm z tym schematem i "custom" chipami, następnie ci (zapewne) skośnoocy przyjaciele w pocie czoła lutują amigowe płyty głowne :) Ciekawym tylko, kto kupuje wszystkie na-płytowe chipy, a w szczególności PPC.

Także, jak mniemam, gdyby zmienić nazwę firmy np. Chinon, czy inny Xiang Woo ;) na bPlan [i nazwy firm od Articii i Marvela] to z A1 wyszedłby Pegaz (lub odwrotnie) ;)

[choć jak mi się (dobrze?) wydaje -dizajn płyty Pegaza opracowuje bPlan (?)]

Zakładam, że jeżeli ktoś chce kupić jakąś partię Teronów od MAI -ta firma robi dokładnie to samo co Eyetech -gdzieś w tym "wywiadzie" Alan podkreślał, że MAI zajmuje się tylko dizajnem, nie produkcją [nie chce mi się tego szukać w texcie, ale coś takiego było]

BTW: ciekaw jestem niezmiernie, czy kiedykolwiek na Peg'u odpalony zostanie legalnie OS4 ?
[#16] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@rolpho / D6, post #15

Tu jest pewna nieścisłość. Pegasosy nie są (póki co przynajmniej) montowane na Tajwanie, montaż jest prowadzony w Niemczech.



ciekaw jestem niezmiernie, czy kiedykolwiek na Peg'u odpalony zostanie legalnie OS4?



Trzebaby najpierw z tego równania usunąć KMOS i Eyetech. Wtedy może będzie jakaś szansa. Nie to, że odczuwam to jako stratę...
[#17] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@Grzegorz Kraszewski, post #16

KMOS juz dawno nie istnieje, chyba przespales newsa.:)
[#18] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@SZAMAN, post #17

No cóż. niektórzy może mają ciekawsze zajęcia niż śledzenie wątku kto jest aktualnie właścicielem praw do nazwy "Amiga" oraz jak się ta firma obecnie nazywa...
[#19] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@SZAMAN, post #17

To co sie stalo z KMOS'em??
[#20] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@_arti, post #19

Zmienil nazwe na Amiga Inc.
[#21] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@MaaG^dA, post #18

Poszukalem w archiwum PPA i newsa o zmianie nazwy KMOS na Amiga Inc. zamiescil... Krashan, no ale czy to ma znaczenie, jak my przeciez lubimy sie ciagle atakowac.
[#22] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@SZAMAN, post #21

No pewnie.. i dzięki temu mamy już 22 komenty..
[#23] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@SZAMAN, post #20

No worries, I'm glad you've sorted that out



No to teraz przynajmniej wizytówki "Pana KMOSa" są prawdziwe. ;)
[#24] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@MDW, post #23

I see your progress in english is going quite well :D
[#25] Re: Alan Redhouse wyjaśnia
Nie żebym siał panikę, ale mogą się nigdy nie doczekać na procki od IBMa. Nawet Apple ma z nimmi problemy bo IBM pakuje prawie całą produkcję w XBox'a i w porównaniu z M$ nawet Apple jest dla niego detalistą. Ostatnio w sieci pojawiły nawet się newsy że Apple szykuje się do przejścia na x86.
[#26] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@dzejkob, post #25





Pojawily sie pogloski..

A to dobre....

Widac, ze tu rzadko zagladasz, bo nawet tutaj jest news, ze Apple przesiadl sie na Intela i to oficjalnie oswiadczyl...
[#27] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@Masta Krishna, post #26

Bardzo zadko...Sporadycznie.....Z sentymentu do Ami i tego co sie wokoło niej (złego i dobrego) dzieje. Taki to już cięzki los. Ale żebyśmie mnie zaraz nie wyzwali to powiem że mam amigę...A500 (na strychu, ale zawsze :) )
[#28] Re: Alan Redhouse wyjaśnia

@dzejkob, post #27

Doprawdy? ;)

Sentymentalny, następny ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem