Komentowana treść: Jak QNX pogrążyło Amigę
[#1] Re: Jak QNX pogrążyło Amigę
Hmmm a szkoda, szkoda... bazujący na Neutrino system amigowy 5 lat temu to było by coś... tylko ciekawe gdzie podziały sie te prototypy maszyn 1,2 i 4 procesorowych hmmm
[#2] Re: Jak QNX pogrążyło Amigę

@Dorrr, post #1

zapraszam na http://marcin.wanat.promontel.net.pl/

hehe włączyć głośniki w komputerach!
[#3] Re: Jak QNX pogrążyło Amigę

@krismiszcz, post #2

dose2
[#4] Re: Jak QNX pogrążyło Amigę

@krismiszcz, post #2

Mój angielski nie jest dobry to fakt, mozesz więc objaśnić znaczenie zdania:

"Gateway had readied single, dual, and quad processor machines using Motorola's PowerPC G3 and G4 chips, processors QNX had supported for years already."

Coś musiało istnieć jeśli były jakieś alfa-testy.
[#5] Re: Jak QNX pogrążyło Amigę

@Dorrr, post #4

Może tylko jakieś seryjne evaluation boards? Ogólnie, tekst w paru sprawach nie trzyma się kupy. A pamiętacie Amirage K2 z phase5??? Przecież to niby miało chodzić pod QNX Neutrino - że niby "my, ofiary zmowy Amiga Inc. i Haage&Partner ..."
[#6] Re: Jak QNX pogrążyło Amigę

@krismiszcz, post #2

Ś W I E T N E ! SZ. P. KRISZCZMISZCZ - więcej takich linkuff :D
[#7] Re: Jak QNX pogrążyło Amigę

@TJindy, post #6

no wiem wiem, fajnie brzmi język włosko-angielski
[#8] Re: Jak QNX pogrążyło Amigę
Przykro mi, że popsuję zabawę, ale według mnie niczego się z tej opowieści nie dowiemy, bo ona nie trzyma się zupełnie kupy...



Skąd ten gościu się wziął nagle z takimi informacjami? On ma nawet problemy z powszechnie znanymi faktami, żeby wymienić tylko: nie wie, że OS4 (prznajmniej dla niektórych) wyszedł poza fazę screenshotów; wypisuje w kontekście 1998r. o "procesorach PowerPC, tej samej architekturze którą *od lat* wykorzystywały *firmy* trzecie w amigowych akceleratorach" - ciekawe o jakich "latach" i o jakim tłumie *firm* trzecich myślał, gdy wiadomo, że PowerUP był jeden i dopiero co wyszedł w 1997r, więc co najwyżej jest to jeden rok. Jednocześnie człowiek ten wypowiada się w swym artykule jako specjalista posiadający więdzę jak to było naprawdę. Tylko skąd on tę wiedzę niby posiada, niestety nie pochwalił się?



To są wymysły autora artykułu, a nie historia, z faktami nie ma to nic wspólnego.
[#9] Re: Jak QNX pogrążyło Amigę

@APair, post #8

Co więcej, nie są to tylko wymysły. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nawet autor jest zmyślony. Google nie ujawnia jego aktywności na sieci. Jak to możliwe, że facet z takimi informacjami nigdy nic wcześniej nie napisał na forum czy liście dyskusyjnej?



IMHO próba wybielenia historii.
[#10] Re: Jak QNX pogrążyło Amigę

@krismiszcz, post #2

Jaki to ma związek z bajką o QNX-ie?



Całe szczęście, że mój flash nie puszcza dzwięku. Brakowałby jeszcze, żeby kreatywni inaczej kretyni zabierali mi moje głośniki.
[#11] Re: Jak QNX pogrążyło Amigę

@opi, post #9

Charakterystyczny jest też w tym artykule brak odnośników do jakichkolwiek materiałów źródłowych. Autor nie jest dla mnie wiarygodny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem