Komentowana treść: Pegasosy znowu tańsze
[#1] Re: Pegasosy znowu tańsze
Wow! Ciekawym co na to eFunzine ?
[#2] Re: Pegasosy znowu tańsze
Znaczy sie cena Pegasosa z G4 zostala obnizona na stale, a model z G3 zostanie wysprzedany i wiecej z G3 nie bedzie?



Ciekawi mnie co jest powodem takich obnizek. Zwijanie interesu czy zaczyna dzialac duza (?) skala produkcji tych plyt.
[#3] Re: Pegasosy znowu tańsze
Teraz to już naprawdę bez przesady i z czystym sumieniem można powiedzieć, że Pegasosy są rozdawane za darmo. Jak ktoś go nie ma to znaczy, że nie chce mieć (co oczywiście jestem w stanie zrozumieć i nikogo do kupna tej maszyny nie namawiam).
[#4] Re: Pegasosy znowu tańsze

@mcbarlo, post #2

Ja slyszalem (ale to tylko plotki) ze chca wyprzedac to co maja przed wprowadzeniem pegazow z nowymi prockami (chodzi chyba o 7447A).
[#5] Re: Pegasosy znowu tańsze
Mam nadzieję że i w Polsce ceny spadną :)

Praktycznie za darwo...Pegasos I za około 900zł - pamiętacie ile kosztowała kiedyś pożądna dopałka do Amigi?
[#6] Re: Pegasosy znowu tańsze

@krismiszcz, post #5

Na początku (jak kupił np. TheGenerat) to CyberStormPPC 604/233 + 060/50 kosztował chyba 4300 zł. Do tego CyberVisinPPC jakoś ponad 1000 zł. Dwa SIMMy po 64MB każdy to też była fortuna. A Delfina? Ufff... kolejne dwie ówczesne pensje. Taka Amiga potrafiła być droższa niż mieszkanie w którym stała. :D
[#7] Re: Pegasosy znowu tańsze
Kuwa...Dziewięć paczek za Pega1.Czemu w takim okresie...ehh..

[#8] Re: Pegasosy znowu tańsze

@waldiamiga, post #7

Za Pegasosa 2 jeno z G3. :)
[#9] Re: Pegasosy znowu tańsze

@mcbarlo, post #2

Zwijanie interesu czy zaczyna dzialac duza (?) skala produkcji tych plyt.

Też się nad tym zastanawiam...

Czy ktoś wie ile dotąd wyprodukowano Pegasosów? Z tego co pamiętam nie była to produkcja ciągła.. Jak jest teraz?

[#10] Re: Pegasosy znowu tańsze

@waldiamiga, post #7

Za Peg2 z G3. Tylko ze pewnie w ostatecznym rozrachunku bedzie to troche drozej (przesylka, podatki jakies czy cla jak bedzie to wysylane z USA). Ale i tak smiesznie tanio :)
[#11] Re: Pegasosy znowu tańsze

@tomek, post #9

Ile wyprodukowano, nie wiem, ale w pl po tych "wymianach" bedzie ok
100 pegazosów...
[#12] Re: Pegasosy znowu tańsze
299 za g3? o kurcze - chyba zaczynam sie cieszyc ze swojego sprzedalem.. choc z drugiej strony 900pln to tyle ile dopalona 1200. wiec moze warto kupic?
[#13] Re: Pegasosy znowu tańsze

@mcbarlo, post #8

Nio tak....Zawsze mi się myli,że G3 to Pegasos 1 ,a G4 to Peg2
[#14] Re: Pegasosy znowu tańsze
a co na to Elbox? urzeczywistnia tego Dragona czy nie?

[#15] Re: Pegasosy znowu tańsze

@virago, post #14

Urzeczywistnia - zgodnie z obietnicami firmy jest od lutego dostępny .
[#16] Re: Pegasosy znowu tańsze

@Kwiatki, post #12

Wniosek rasowego gracza gieldowego ;). Kupuj Kwiatek, kupuj!!!
[#17] Re: Pegasosy znowu tańsze

@virago, post #14

A po co?
[#18] Re: Pegasosy znowu tańsze

@virago, post #14

Elbox to mógłby raczyć zauważyć istnienie Pegasosa i na ten przykład wypuścić mosowy driver do Spidera...
[#19] Re: Pegasosy znowu tańsze

@MinisterQ, post #17

A po to ze amiga to fajna zabaw(k)a !! no nie ? :D



[#20] Re: Pegasosy znowu tańsze

@tomek, post #18

A co Elbox by z tego miał? Kto kupi Spidera jeżeli Pegasos na płycie głównej ma już USB? :)
[#21] Re: Pegasosy znowu tańsze
Prawde mówiąc w dzsiejszych czasach 900zł to jest sporo kasy, ale myśle że grono Polskich Urzytkowników powiększy się.

Napewno sporo Pegazów znajdzie się na Allegro czy w innych mediach.



A ja tylko czekam na dobrą okazję....
[#22] Re: Pegasosy znowu tańsze

@krismiszcz, post #21

myśle że grono Polskich Urzytkowników powiększy się.



Ja bym wolał, żeby powiększało się grono polskich użytkowników .

[#23] Re: Pegasosy znowu tańsze

@krismiszcz, post #21

Prawde mówiąc w dzsiejszych czasach 900zł to jest sporo kasy



Sporo kasy?? To ile powinien kosztować żeby cena była akceptowalna przez wiecznie niezadowolonych Polaków? 200 zł? 150 zł? A może 16 zł (z VAT)? Nie bądźmy śmieszni - 900 zł to jest niemal za darmo i na pewno poniżej kosztów produkcji.

[#24] Re: Pegasosy znowu tańsze

@MDW, post #23

Myśle, że powinien kosztować mniej niż najtańszy fryzjer a odrobine więcej niż para nowych chińskich skarpetek, wtedy będzie OK
[#25] Re: Pegasosy znowu tańsze

@MDW, post #20

Ja bym kupił (gdybym go już nie miał), bo transfer USB 1.1 mnie jakoś nie satysfakcjonuje.
[#26] Re: Pegasosy znowu tańsze

@krismiszcz, post #21

Nie przesadzaj! 900 zł za nową płytę + procesor to cena NORMALNA. Szkoda, że nie dla Polaków... U nas OCZYWIŚCIE będzie wyższa...
[#27] Re: Pegasosy znowu tańsze

@tomek, post #25

Jaka ta pamięć jest krótka ;)

USB 1.1 jest na płycie, a 2.0 - można podłączyć kartę na PCI. Nie mam nic przeciwko żeby to był też Spider, ale jeśli można mieć wybór?



http://www.ppa.pl/index.php?p=2859&c=1



Swoją drogą to testował to ktoś (może nawet pełną wersję) z Pegasosem? Jak działa?
[#28] Re: Pegasosy znowu tańsze

@tomek, post #26

bez przesady - dla mnie 900zł to naprawde sporo,

jeśli jesteście tacy "bogaci" to kto mi dołoży do Pegasosa?
[#29] Re: Pegasosy znowu tańsze

@krismiszcz, post #28

900 zł to nie jest sporo - to np 1.5 miesiąca pracy dorywczej w trakcie wakacji
[#30] Re: Pegasosy znowu tańsze
Ciekawe jak będą się sprzedawały mA1 po finale OS4?

Jesli ta sprzedaz nie będzie zadowalająca to może nastąpą jakieś przetasowania, nowe rozdania na rynku amigowych graczy i zaczna portować OS4 na Pegasosa?

To byłoby rozsądne posunięcie biorąc pod uwagę trudności ze prodykcją/sprzedażą mA1.

Ahh... to by było coś dla na, Polaków. Tani, dobry sprzęt + regularnie rozwijany system.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem