Komentowana treść: Aladdin 4D - cena za źródła
[#1] Re: Aladdin 4D - cena za źródła
OK, ja moge dac koncowke tej sumy... tj. 3 $ ;)
[#2] Re: Aladdin 4D - cena za źródła
Obecna wersja liczy rendering na PPC, czy tylko 68k?
[#3] Re: Aladdin 4D - cena za źródła
Na jakiej licencji ?
[#4] Re: Aladdin 4D - cena za źródła

@Prince, post #2

A właściwie jakie to ma znaczenie? Przecież ten program to prehistoria. Lepiej wreszcie skończyć Blendera, bo on jest jeszcze w miarę dzisiejszy. Podobno jest już baaardzo zaawansowany (chyba od dwóch lat, hehe). NovaDesign może sobie źródła tego Aladdina spakować razem ze źródłami ImageFXa i wrzucić do wszystko NIL:. :) Jakby się z taką propozycją wyłonili 6-7 lat temu to może byłoby to warte zainteresowania, a teraz to niech go sobie wsadzą... do zimnej wody. ;) Patrząc na ImageFXa można sobie wyobrazić jak wyglądają źródła. Przecież autor zupełnie przestał panować nad tym programem jak przeszedł na tryb systemowych okienek. Ten program działa przypadkiem. Przez ImageFXa jestem uprzedzony do wszystkiego ze stajni NovaDesign. Uważam, że nie warto nawet za darmo grzebać się w tym śmietniku i lepiej zająć się jakimś programem sprzed jednej a nie sprzed pięciu epok. :)
[#5] Re: Aladdin 4D - cena za źródła
Troche mnie smieszy ten news... nie wiem nawet dokladnie dlaczego. :D

[#6] Re: Aladdin 4D - cena za źródła

@Mario, post #5

Śmiech to zdrowie
[#7] Re: Aladdin 4D - cena za źródła

@Mario, post #5

Jak to dlaczego? Po prostu cena zabija śmiechem. Tak jak pisał MDW, tyle to oni mogli chcieć 6-7 lat temu.
[#8] Re: Aladdin 4D - cena za źródła

@mailman, post #7

Pomijam już wysokość ceny, bo to trzeba byłoby rozpatrywać w odniesieniu do warunków panujących w konkretnym kraju (chociaż na każdy kraj to nie jest mało jak za coś takiego). Jednak mnie cena dziwi z jeszcze jednego powodu. Dlaczego ta suma jest tak "nieokrągła"? :) Na jakiej podstawie ustalono cenę na 37579,83 a nie na przykład 37579,84 albo poprostu 37000 czy 38000 dolarów? :D Skąd takie dokładne wyliczenie?

[#9] Re: Aladdin 4D - cena za źródła

@MDW, post #8

No wlasnie chyba o to mi glownie chodzilo. :D
[#10] Re: Aladdin 4D - cena za źródła

@MDW, post #8

Podobno Nova Design posiada jakieś stare, nieopłacone właśnie w tej wysokości rachunki.
[#11] Re: Aladdin 4D - cena za źródła

@MDW, post #4

To chyba ze względu na swoja "prehistoryczność" -czytaj:nieużywalność jest mi on obcy. Ale co IFX to mam odmienne zdanie: lubię ten program i mam mu niewiele do zarzucenia. Nie wyciskam z niego ostatnich potów, czasem tylko jakiś mały retusz lub przeskalowanie. To co mu "zlecę" to wykona i na pewno nie powiedziałbym że działa przypadkiem.
[#12] Re: Aladdin 4D - cena za źródła

@Prince, post #11

ja moge mu zarzucic tylko dosc dziwny interfejs uzytkownika. NIe trudny ale jesli sie przesiadziesz na inny soft... to bardzo trudno usunac stare nawyki....
[#13] Re: Aladdin 4D - cena za źródła
Pytanko. A co z kray-em? Rozwija się toto jeszcze? Jak pamiętam był to świetny enginek do rayowania.. tylko od tyłka strony :D
[#14] Re: Aladdin 4D - cena za źródła

@TJindy, post #13

Krayek się rozwija całkiem, całkiem! Znalazł sobie nawet piękne GUI, uniera się w szatki samego maestro: LightWave :) Kontaktowałem się z autorem sprawie Kraya na Amigę:

Nie będzie dalej rozwijany, dopóty, dopóki nie będzie LW na Amigę przynajmniej w wersji którejśtam (teraz nie pamiętam, ale wiem że ostatniej amigowej wersji niewiele brakowało).

Chodzi o to że nowsze wersje LW zapisują w obiektach wszystkie atrybuty, a takich oficjalnie używa KRAY.
[#15] Re: Aladdin 4D - cena za źródła

@Prince, post #14

uniera=ubiera
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem