Komentowana treść: AmiGBG 2005 - raz jeszcze
[#1] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze
Jak można przeczytać szykuje się ciekawy temat do dyskusji. Za kilka tygodni mamy szansę poznać nowy sprzęt, na którym bedzie pracował AmigaOS 4.0? Pospekulujemy co to może być?
[#2] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze
Nowy sprzet nadciaga
[#3] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@Sventevith, post #2

PS3
[#4] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@mailman, post #1

No chyba Pegasos, jedynie słuszny wybór ;)
[#5] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@grxmrx, post #4

Może być . Z kartą proc 7448 :)



[#6] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@mailman, post #1

Znajac genialne posuniecia firmy AInc. co do sprzetu to pewnie jakis potworek typu uA1-I z wlutowanym na stale prockiem,pamiecia i karta graficzna z epoki kamienia lupanego ;)
[#7] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@Masta Krishna, post #6

Aha - zapomnialem dodac - z jednym(albo moze pół )zlaczem PCI, jednym USB, bez slotow na RAM i AGP :D
[#8] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@mailman, post #1

Jeśli to ma być za kilka tygodni (czyli za jakieś pół roku ;) ) to musiałby to być sprzęt przygotowany "na szybciora". Wg. mnie to będzie lekko zmodyfikowana uA1: lepszy procek, więcej slotów, inna pamięć... Czyli rzeczy które są mniej lub bardziej drażniące.
[#9] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze
Wszyskie powyższe odpowiedzi są błędne. Przecież to oczywistwe, że chodzi o Sharka
[#10] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@LeMan, post #9

LeMan tu chodzi o dragona...
[#11] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@jimiche, post #10

tak przy okazji na takim pewnym portalu na ktorym jest taki konik ze skrzydelkami i taka chmureczka-dymkiem z napisem ... wiadomym. ludzie tak spekuluja o nowej platformie i tak nie daja nawet wypowiedziec slowa-nazwy na literke P, ze przypomina to tam totalna komedie :)
[#12] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze
Na sieci znalazłem taką stronę - tutaj. To są producenci płyt głównych opartych na PowerPC. Nie jestem specem w tym temacie, ale co o tym sądzicie?
[#13] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@mailman, post #12

Nie ma Genesi. Ale to płyty embedded więc może dlatego...
[#14] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@mailman, post #12

windows2000 przy jednym z komputerow - hohoho
[#15] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@jimiche, post #11

tak spekuluja o nowej platformie i tak nie daja nawet wypowiedziec slowa-nazwy na literke P



Coś jest na rzeczy. Niektórych chyba przeraża możliwość, że nowy sprzęt mógłby pochodzić z bPlanu. Zupełnie jakby paru ludziom świat miał się z tego powodu zawalić.
[#16] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@LeMan, post #15

No bo chiba troche glupio by bylo gdyby sie okazalo ze os4 chodzi na fajnym sprzecie za polowe ceny ich badziewnego cuda z naklejka
[#17] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@jimiche, post #11

Stary po co siejesz takie farmazony? Jeśli masz problemy z czytaniem to wybaczam, ale w przeciwnym razie żadna inna myśl nie przychodzi mi do głowy jak ta, że podnieca Cię podjudzanie innych i czytanie tasiemców pełnych walk i obelg. Jako, że niektórzy tutaj w ogóle na exec nie wchodzą, pozwolę sobie na wklejenie kilku komentarzy, żeby nie być gołosłownym:



Szymon Tomzik/ odpowiada na komentarz #40 2005-07-29 10:48





Zdaje sie, ze szef MOST ma udzialy w Genesi lub w bPlanie i na pewno nie bylby ucieszony z 4-ki na Pegasosie, gdyz to oznaczalo by praktycznie koniec MOSa. A ten system sie jeszcze troche rozwija (paru deweloperow tam jeszcze siedzi), tylko dlatego, ze dziala na w miare tanim (czesto rozdawanym nawet za darmo) i nowoczesniejszym sprzecie niz sprzet konkurencji. Z tego samego powodu uzywa go tez jeszcze spora grupa ludzi. Genesi olalo jakis czas temu MOSTeam, a teraz by go po prostu dobilo posunieciem z AmigaOS 4. Tylko czy po tych wszystkich procesach z Amiga Inc. realna jest umowa, na mocy ktorej na Pegasosy sprzedawane z 4-ka naklejana jest naklejka Amiga, doliczane jest 100 euro za system, a na plycie Pegasos umieszcza sie UBoota? Ja chcialbym aby tak sie stalo, bo znowu wszyscy bylibysmy po tej samej stronie barykady i rozwoj oprogramowania by zdecydowanie przyspieszyl.





Konrad Bielski odpowiada na komentarz #42 2005-07-29 11:37





trzeba by bylo przygotowac uboota dla pegaza2 (glupi pomysl)



To nie jest głupi pomysł, w dodatku nie powinno to stanowić problemu dla Hyperionu, który ma kod źródłowy UBoota.



Zaleta jest taka, że przygotowując UBoota dla Pegaza 2 zabezpieczają się (nie w 100%, ale zawsze) przed tym, że obecni właściciele tych komputerów ukradną system operacyjny.



Co nie znaczy, że im nie będzie można sprzedawać systemu z odpowiednim programem do przeprogramowania BIOSu.

------------------------------------------

Czy to nazywasz "nie dawaniem wypowiedziec slowa-nazwy na literke P" ????
[#18] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@stOOsh, post #17

Nie zebym sie czepial, ale spojrzales moze chociaz przez sekunde na date i godzine wypowiedzi jimiche i wypowiedzi redaktorow execa, ktore przytoczyles?? Nie?? To spojrz jeszcze raz i pojdz po rozum do glwy



BTW to tez jestem przeciwnikiem bredniowojenek poprzez bredniokomentarze...
[#19] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@Masta Krishna, post #18

Nie zebym sie czepial, ale spojrzales moze chociaz przez sekunde na date i godzine wypowiedzi jimiche i wypowiedzi redaktorow execa, ktore przytoczyles?? Nie?? To spojrz jeszcze raz i pojdz po rozum do glwy



Nie zebym sie czepial, ale spojrzales moze chociaz przez sekunde na date i godzine wypowiedzi Lemana i Faziora (którzy natychmiast podchwycili temat w celu siania zamętu) i wypowiedzi redaktorow execa, ktore przytoczyles?? Nie?? To spojrz jeszcze raz i pojdz po rozum do glwy



BTW to tez jestem przeciwnikiem bredniowojenek poprzez bredniokomentarze...
[#20] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@Masta Krishna, post #18

Aha... czyli oni tak specjalnie, żeby nie wyjść na czerwony beton...

Siedzą prawie cały czas na PPA śledząc przebieg dyskusji i gdy tylko nadarza się okazja próbują mydlić oczy...

Dzięki za uświadomienie, teraz już wszystko jasne...



Sherlocku Holmesie, gratuluję rozwikłania kolejnej teorii spiskowej...
[#21] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@jimiche, post #11

Ale gnioty sadzisz. Nikt o Pegazie nie wspomina nie dlatego, że go nie lubi, tylko dlatego, że to nierealne. Eyetech niestety na razie ma wyłączność, więc wprowadzenie tego typu płyty jest raczej niemożliwe. Pozostaje więc jakieś coś na classiki lub embedded, niestety. A tak przy okazji ja fan OS4 (i komentujący na execu w wymienionym wątku) twierdzę, że Peg2 jest nowocześniejszy i tańszy od A1. Wystarczy?



PS. Chyba, że Eyetech wycofa się z desktopów.

[#22] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@Mufa, post #19

Chodzilo mi o wypowiedz jimiche.. O godzinie, ktorej pisal swojego posta wszystko co napisal bylo zgodne z prawda



A w dopisku(zaczynajacym sie od BTW,ktory ironicznie zacytowales) chodzilo wlasnie o to, ze niepotrzebnie(choc mial troche racji) sial zamet, co inni niepotrzebnie podchwycili...
[#23] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@pini, post #21

Nie sądzę aby umowa na wyłączność przewidywała nie dostarczanie płyt przez Eyetech . Widać wyraźnie , że ww. firma nie wywiązuje się z umowy więc konsekwencje prawne są jasne ...



Zgoda , Peg 2 jest nowocześniejszy od A1 . :)

[#24] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@ems, post #23

Nie ukrywam że dla mnie i paru znajomych nie uczestniczących w tych durnych wojenkach połączenie marzeń to AOS4 na pegu... nie tylko ze względu na cenę co oczywiście też jest bardzo ważne ale po prostu sprzęt budzi więcej zaufania
[#25] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@Mufa, post #19

Witam. To ja, wichrzyciel :)... Ale narozrabiałem... i to całkiem niechcący. Bo tak naprawdę, jeśli chodzi o mnie, to wyszło niejakie nieporozumienie. Możesz wierzyć lub nie, ale ja nie miałem zamiaru, jak to ładnie ująłeś, "siać zamętu". Może chronologicznie: najpierw Szaman na EXECu - "Kto produkuje sprzet z PPC poza AHT i bPlanem (obie firmy raczej odpadaja)?". Mój koment na PPA, o który jest ten cały hałas, odnosił się właśnie do tej wypowiedzi. Mea culpa, że jej zwyczajnie nie zacytowałem - nie byłoby sprawy, bo po prostu chciałem się dowiedzieć, dlaczegóż to jego zdaniem nie może to być sprzęt żadnej z tych firm. Gdybym był zarejestrowany na EXECu, to po prostu zadałbym mu takie pytanie; podobnie zresztą byłoby, gdyby Szaman napisał to w komentarzu na PPA. A tak... postawił tezę, której nawet nie spróbował uzasadnić, dlatego zwyczajnie dziwią mnie pretensje, że tak to - być może opacznie - odczytałem. Zeby było wszystko jasne - odpowiadam za swoje słowa, ale absolutnie nie czuję się odpowiedzialny za to, w jaki sposób zostaną one obebrane; zresztą, chyba działa to w obie strony :D I jeszcze jedna uwaga: mam taki parszywy charakter, że jeżeli chcę komuś "dowalić" (werbalnie oczywiście), to po prostu to robię... i nie bawię się w żadne subtelności (a jestem naprawdę dobry w denerwowaniu bliźnich - ot, taki dar od boga ;)). Ok, kończmy tę nikomu niepotrzebą kłótnię.
[#26] Re: AmiGBG 2005 - raz jeszcze

@Masta Krishna, post #18

dzienki Masta Krishna ze to zauwazyles gdy weszlem na exec'a wtedy jeszcze nie bylo tych wypowiedzi i dlatego wydawalo mi sie wtedy to komiczne, ja takze nie jestem zarejestrowany na exec'u zreszta widze ze to nie moj plac zabaw :). a co do umowy z Eyetech'em i wogule to w gospodarce wolno rynkowej jes zwykle tak ze jak sie nie dotrzymuje umowy to wpewnym momencie sie ja zrywa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem