Komentowana treść: Bounty numer 35
[#1] Re: Bounty numer 35
Są bounties trafione, są bounties trochę mniej trafione...
[#2] Re: Bounty numer 35

@MinisterQ, post #1

Lepiej jeden bounty duzy na cos sensownego niz 20 kazdy po 35 $.
[#3] Re: Bounty numer 35

@Sventevith, post #2

Zalezy - dzieki rozbiciu zajac sie moze tym kilka osob jednoczesnie,
wiec jest zysk czasowy... Trzeba oczywiscie rozsadnie to rozbic....
[#4] Re: Bounty numer 35

@Sventevith, post #2

Dokładnie, zważywszy na to, że ten caly port arosa na cygwina jest tak potrzebny, jak kolejny emulator amigi klasycznej.
[#5] Re: Bounty numer 35

@MinisterQ, post #4

Też tak myśle.Jak ktoś chce mieć AROSa pod win to są od tego choćby qemu czy bochs.
[#6] Re: Bounty numer 35

@MinisterQ, post #1

a do jakich byś zaliczył bounty na stworzenie klienta gg dla arosa, gdyby takie powstało?
[#7] Re: Bounty numer 35

@piter144, post #5

Portowanie AROSa na Cygwine'a nie ma na celu stworzenia mozliwosci urchomienia tego pierwszego tak... dla zabawy.



Ulatwi to zycie programistom, ktorzy niekoniecznie maja Linuksa a chcieli by portowac inne programy dla AROSa. Kiedy taki port powstanie beda oni mogli swobodnie programowac pod niego korzystajac wlasnie z Cygwine.



[#8] Re: Bounty numer 35

@tomek, post #6

A próbowałeś skompilować na AROS-ie ekg? :) Może wystarczy prosta kompilacja by poszło...
[#9] Re: Bounty numer 35

@tomek, post #6

To pytanie jest tendencyjne. ;)
[#10] Re: Bounty numer 35

@grxmrx, post #8

Może wystarczy ale dla mnie to czarna magia, szczególnie na arosie :(. A z drugiej strony przydałby się polski akcent w tym systemie. Pierwszy komunikator obsługujący protokół GG to by mogło być to coś :).

Jak to mówią "mleko się rozlało..." wysłałem dziś parę groszy do Team AROS i mam nadzieję zapoczątkować Bounty pt. Klient GG dla AROSa. Gdyby ktoś zechciał pomóc mi określić wymagania dla tego Bounty to byłoby mi bardzo miło. Może na priva a może tu...

Jeśli mój angielski zostanie prawidłowo odczytany ( a może być różnie ;) ) to sformułowałem 3 wymagania: możliwość rejestracji na serwerze, możliwość wyszukiwania znajomych i zapisywania ich na liście, możliwość rozmowy tekstowej z jedną osobą.

Coś istotnego pominąłem???
[#11] Re: Bounty numer 35
Team AROS now has a new corporate sponsor, Raquel V. and Bill B. (Genesi) $100 has been added to the OS-X Hosted Bounty (#15).



To cytat ze strony na której są wyszczególnione arosowe bounties.

Nieźle. BBRV sponsorują arosa w jakiś tam sposób, szkoda że nie sponsorują ju mosa chociaż w taki. ;)
[#12] Re: Bounty numer 35

@MinisterQ, post #11

100$ zapka nie zadowoli...
[#13] Re: Bounty numer 35

@tomek, post #12

Zapka nie, ale zapek już w most przecież nie jest...
[#14] Re: Bounty numer 35

@MinisterQ, post #11

Hmmmm, nie?? A kto jest jednym z glownych(jesli nie glownym-nie chce mi sie teraz sprawdzac) "donorem" na MZ Bounties??
[#15] Re: Bounty numer 35

@Masta Krishna, post #14

A szczerze mowiac nie wiem. ;) No, ale skoro tak, to "zwracam honor" ;)
[#16] Re: Bounty numer 35

@MinisterQ, post #11

BBRV sponsorują arosa w jakiś tam sposób, szkoda że nie sponsorują ju mosa chociaż w taki




No to szkoda, że nie czytasz MorphZone chociażby, jednym z pierwszych którzy zrzucili się na tamtejsze bounty było właśnie Genesi (czyli bbrv).



Link:



http://www.morphzone.org/modules/bounty/?1122660593



Poszukaj w tabelce "Leading Donors (Bounty)" oraz "Leading Donors (POP3 Maintenance)". To są fakty, a co do innych informacji to w jednej wypowiedzi (jak chcesz to znajde tego linka z forum MZ) też wypowiadali się, że cierpliwi dostaną swoje pieniądze (więc zapek na przykład nie dostanie). No ale to już inna sprawa (bo nie należy do faktów a raczej obietnic o ile jeszcze nie zrealizowali tego;).

[#17] Re: Bounty numer 35

@grxmrx, post #16

Jesli chodzi o BBRV i ich ostatnie (mozliwe?) posuniecia to warto przeczytac wypowiedzi z morphos-news w komentarzach do OpenSolarisa na Pega...





http://www.morphos-news.de/comments.php?lg=en&page=2&cpp=10&nid=994&cdir=2
[#18] Re: Bounty numer 35

@Masta Krishna, post #17

Ech.. Ale starociem zarzucilem.. A to niby ja na daty patrze:/

Jakis odgrzany watek czytalem na MZ i tak to pozniej wychodzi..



Ech.. wszyscy sie starzejemy-co sie dzieje z moja glowa
[#19] Re: Bounty numer 35

@Masta Krishna, post #18

Może to przez te upały, a jeśli upały to na pewno też i "klimat"
[#20] Re: Bounty numer 35

@arti040, post #7

Portowanie AROSa na Cygwine'a nie ma na celu stworzenia mozliwosci urchomienia tego pierwszego tak... dla zabawy.Ulatwi to zycie programistom


Jeśli to ma pomoc w rozwoju AROSa to jestem ZA.

Myślałem że do portowania programów wystarczy jakiś "wirtualny pecet" pod winde(oczywiście z zainstalowanym AROSem)

[#21] Re: Bounty numer 35
a ja już myślałem, że będę musiał sobie zakupić Windowsa, żeby działać pod Arosem... :P

...Bo przecież nie zaleca się instalowania systemu na HDD (przynajmniej nie ma installera i najbezpieczniej jest odpalać Arosa z płytki - tak jest w dokumentacji).

Oczywiście teraz wszystko rozumiem jak też i wiem, że mimo wszystko są osoby, które mają Arosa starującego z HDD :)



[#22] Re: Bounty numer 35

@Jarek, post #21

Moze po prostu chodzi o to, ze moga programowac w przerwach przy
innych pracach, zapuscza cosnadluzsze obliczenia pod windowsem i moga
zajac sie programowaniem dla arosa... To jest tylko jeden przyklad...
[#23] Re: Bounty numer 35

@tomek, post #10

Sprawa nieaktualna :( Team AROS nie przyjmuje płatności paypal wysyłanych z kart kredytowych i nie przyjęli mojej wpłaty. Tym razem się poddaję... Nie będzie polskiego Bounty. Szkoda.
[#24] Re: Bounty numer 35

@Jarek, post #21

a ja już myślałem, że będę musiał sobie zakupić Windowsa, żeby działać pod Arosem...


Są porty AROSa działające pod pod linuxem jak i free bsd.Port pod cygwina jest właśnie dla posiadaczy windy.

Oczywiście teraz wszystko rozumiem jak też i wiem, że mimo wszystko są osoby, które mają Arosa starującego z HDD


Mam zainstalowanego natywnie i wszystko chodzi bardzo ładnie,łącznie z TCP.Zobacz

TU i TU .To są zrzuty ekranu z mojego systemu.

Ps.Jeśli przebrniesz przez partycjonowanie i formatowanie to sama instalacja jest bajecznie prosta.Sprowadza sie do wpisania jednej komendy.



Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem