Komentowana treść: Sterownik EXT2 także z zapisem
[#1] Re: Sterownik EXT2 także z zapisem
wow, fajnie ale ;)

filemaster nie chce kasowac pełnego katalogu twierdząc ze "ExNext() failed object nor found", poza tym jak na razie wszystko działa.

jeszcze mam pytania co z z momentem jak filesystem ma błędy (ext2/ext3) - są jakies zabezpieczenia zeby calkowicie się nie rozwalił np. podczas zapisu?
[#2] Re: Sterownik EXT2 także z zapisem
Ehmmmm...chłopaki, może trochę głupie pytanie, ale jak czegoś nie wiem, to pytam. Co to jest to "EXT2" ? Z czym to się je, i skoro to zwykły plik (chyba), to dlaczego Rzookol ma z problem z tym i filemasterem?
[#3] Re: Sterownik EXT2 także z zapisem

@Prince, post #2

EXT2 to system plików (stosowany głównie pod Linuksem). My mamy FFS, SFS, PFS, a oni m.in. EXT, EXT2, EXT3...
[#4] Re: Sterownik EXT2 także z zapisem

@rzookol, post #1

Po pierwsze z takimi rzeczami to zapraszam na maila. Nie jestem bowiem w stanie śledzić wszystkich stron z newsami i przeglądać komentarzy... A odpowiadając: sprawdzę co takiego wyczynia FileMaster (która wersja??). Jeżeli partycja nie została poprawnie odmontowana pod Linuxem to mój sterownik zamontuje ją tylko jako read-only.

[#5] Re: Sterownik EXT2 także z zapisem

@mailman, post #3

EXT (czyli Extended FileSystem) jest wymarły i obecnie nieużywany. Został zastąpiony właśnie przez EXT2. A EXT3 to tylko pewien wariant EXT2 i również jest obsługiwany przez mój sterownik.
[#6] Re: Sterownik EXT2 także z zapisem

@Marek Szyprowski, post #5

Jak rozumiem, Linuksa nie można zainstalować pod np.:FFS, tylko musi to być EXT(x). A mając ten sterownik mogę taką "linuksową" partycję odczytywać/zapisywać w amigowym systemie.

Jeśli tak, to rzecz bardzo przydatna dla wszystkich linuks-owiec, do których mam nadzieję wkrótce dołączyć :)

Czy EXT(x) jest używany tylko przez amigowe dystrybucje pingwinka?
[#7] Re: Sterownik EXT2 także z zapisem

@Prince, post #6

nie tylko przez amigowe, to format ogólnopingwinkowy
[#8] Re: Sterownik EXT2 także z zapisem

@Prince, post #6

Czy EXT(x) jest używany tylko przez amigowe dystrybucje pingwinka?



To filesystem(y) używane przez wszystkie dystrybucje linuxa na wszystkich platformach.
[#9] Re: Sterownik EXT2 także z zapisem

@rzookol, post #1

Problem udało się obejść. Na stronie jest nowa wersja (0.13). Zapraszam do testowania.
[#10] Re: Sterownik EXT2 także z zapisem

@MinisterQ, post #8

Tak gwoli scislosci to jeden z filesystemow :) Mamy tez XFSa (moj ulubiony) czy Reisera.
[#11] Re: Sterownik EXT2 także z zapisem
Nowa wersja powoduje mi reset przy probie podmontowania dysku EXT3 (na AOS 3.9). W 0.5 problem nie wystepuje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem