1.4", więc na 1.4.5 chyba zadziała... ja..."> Komentarze do: Blender

Komentowana treść: Blender
[#1] Re: Blender
No bajer! I do tego wymaga MOSa w wersji "> 1.4", więc na 1.4.5 chyba zadziała... jak tylko się dociągnie...



A tak poza tym, to news jest niepełny, bo nie zawiera istotnych informacji! ;)
[#2] Re: Blender
Ładnie...Najpierw MorphOS dla Klasików i zapowiedz portu KHTML oraz drivery 3D,potem port Quake 3 i teraz Blender...Uff..Brakuje tylko..Kasy na Pegasosa
[#3] Re: Blender
Jak ktoś gdzieś napisał. MOS-owce mają gwiazdkę co drugi dzień.
[#4] Re: Blender
u mnie działa, teraz tylko muszę się nauczyć obsługi
[#5] Re: Blender

@opi, post #3

Czyzby wreszcie uplynely 2 tygodnie? :P
[#6] Re: Blender
A w ciagu tygodnia zapowiedz AbiWorda, Gimpa i Inkscape'a?... ;)
[#7] Re: Blender

@arti040, post #6

Wątpie, chyba więcej już niczego nie ma...

No chyba, że ten klient DC++, który jest przez niektóre osoby testowany. Przydałby się w końcu stos tcp/ip, bo np. o nowszym kernelu i choćby włączeniu altiveca dla takiej "głupoty" jak dnetc to chyba nie ma co nawet myśleć...

W samym mosie przydałoby się pare drobnych (w porównaniu z innymi, większymi zadaniami) poprawek. Np. w obsłudze czcionek TTF. Wprowadzenie obsługi unicode w systemie oraz polepszenie antialiasingu bo ten co jest aktualnie jest do niczego moim zdaniem (widać to zwłaszcza przy czcionkach z antialiasingiem na czarnym lub ciemnym tle - rozmazują się).
[#8] Re: Blender
Nonono... nieźle. Jak tylko go uruchomię to od razu zamawiam w Helionie książkę "Blender 2.3". To jest podobno ten jego oficjalny podręcznik, który akurat niedawno się ukazał w polskojęzycznej wersji.
[#9] Re: Blender
Kurcze... on działa. :) Nie sądziłem, że dożyję tego dnia. Wypasiony program na bardzo sensownym poziomie uruchomiony na Pegasosie z MorphOSem... Świat się kończy. Zupełnie nie znam obsługi Blendera ale tak trochę "poklikałem" i muszę powiedzieć, że mi się podoba. Sprawia wrażenie jakby działał tak bardzo sprawnie i niezawodnie (w przeciwieństwie na przykład do Pixel32). Chylę czoła przed wszystkimi, którzy się przyczynili do wypuszczenia morphosowej wersji Blendera.

[#10] Re: Blender

@grxmrx, post #7

...i obslugi nieszczesnego firewire ktore jak narazie sluzy do pokazywania ze jest na plycie...



co do blendera - nie przesadzalbym z ta jego najlepszoscia :>
[#11] Re: Blender

@smackme, post #10

Na platformy amigowe to jest zdecydowanie najlepszy program. To jedyny progam 3D, który jest w miarę dzisiejszy. Cała reszta amigowego softu tego typu jest trzy, czerty epoki wcześniej, nie rozwija się i rozwijała nie będzie.
[#12] Re: Blender
Po tych kilku shotach uważam, że Kray generuje o wiele lepiej. Tak, czy siak na pewno "prześpię się" z tym kawałkiem softu. Pytanko do tych co już go testują: Jak szybko generuje w porównaniu do innych tracerów? Oczywiście ocena subiektywna :) Duże wymagania co do pamięci? (Mam "tylko" 96mb na swoim klasyku)

Jakie typy obiektów 3D importuje/exportuje?

Osobiście bardzo żałuję, że nie jest rozwijany LightWave pod Amigę/Pegasosa :( Ale kto wie, zdaje się że obecnie mamy "tłuste lata" dla naszych maszynek. A jak wszyscy wiemy czeka nas wkrótce jeszcze jedna duża "spodziewanka"... :)



Dopisek: Uruchomię to na klasyku?
[#13] Re: Blender

@Prince, post #12

no ale kray jest tylko rendererem :) zreszta pewnie daloby sie go podpiac pod blendera
[#14] Re: Blender

@nelson, post #13

Tak, Kray to tylko renderer (który nie ma się czego wstydzić nawet wśród produktów z "najwyższej półki")! Obecna jego wersja funkcjonuje jako podpinana pod LW, niestety nie w wersji amigowej. Ostatnia werja LW na Amy nie zapisuje parametrów obiektów w scenie, czy coś w tym stylu...
[#15] Re: Blender
Pol nocy przesiedzialem nad blenderem, co moge powiedziec..jest po prostu wypasiony. Przejrzalem wszystkie przyklady, niektore po prostu powalaja, jestem zachwycony ze mamy tak dobry i wspolczesny program do 3d na morphosa. Dzieki!
[#16] Re: Blender


Blender ma bezposrednie wsparcie dla renderera o nazwie YafRay (http://www.yafray.org/). mysle ze bije kraya a przynajmniej oferuje to samo.
[#17] Re: Blender
fiu fiu, jeszcze troche i juz bedzie mozna pece odstawic jako konsole do gier hehh : )
[#18] Re: Blender
Talki lekko trolujacy komentarz:



Hmm. To teraz tylko wypatrywac wersji dla OS4. Bo przeciesz Blender jest dostepny na licencji GPL, prawda? :)
[#19] Re: Blender

@szuler, post #18

s/przeciesz/przeciez/....



Co sie ze mna dzieje?
[#20] Re: Blender
Warto zajrzeć:

http://www.blender3d.pl/

http://www.blender.pl/

http://helion.pl/ksiazki/blendo.htm

[#21] Re: Blender
Właśnie zamówiłem książkę do Blendera. :)
[#22] Re: Blender

@MDW, post #21

Tez o tym mysle. Choc czytalem ze jest to tlumaczenie manuala z oficjalnej strony. No ale po polsku, a po drugie ksiazka to ksiazka. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem