Komentowana treść: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha
[#1] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha
dns taki trudny do napisania nie jest wiec mam nadzieje ze sonic go szybko dopisze ;)
[#2] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha
No i chyba nici ze stosu ;)
[#3] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@rzookol, post #1

Wrednie podkradacie zrodla AROSOWI
[#4] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@Sventevith, post #3

A jak można podkraść otwarte źródła?
[#5] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@Grzegorz Kraszewski, post #4

przykladu mozna daleko nie szukac, oboz 054 w tym przoduje
[#6] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@Sventevith, post #3

Przeinaczasz :P



Można conajwyżej powiedzieć że po raz kolejny AROS uratował MorphOSa.

Przeciwnikom MOSa znów kończą się argumenta. Ile to razy można było usłyszeć z przeciwnej strony "co to za system nie posiadający natywnego stosu TCP/IP"... Teraz ten jakże koronny argument upadnie.

[#7] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@MinisterQ, post #6

za to "najlepszy stos na swiecie" jednak nie jest chyba najlepszy : http://amigaworld.net/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=5255&forum=14
[#8] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@MinisterQ, post #6

Argument będzie dalej aktualny bowiem to nie był skrajny argument o braku stosu TCP/IP, a raczej o jego braku w samym systemie. Załóżmy, że ktoś ma płytę CD z systemem MorphOS, w jaki sposób połączy się z internetem? W żaden jeśli nie ma dodatkowego oprogramowania (czyli trzeba użyć innego komputera, który takie połączenie ma i tam ściągnąć stos tcp/ip by później to zainstalować jako dodatkowe oprogramowanie).
[#9] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@MinisterQ, post #6

Nie jestem przeciwnikiem MOSA, nie jestem poprostu jego zwolennikiem.



Co do konczenia sie argumentow to normalne ze argumenty sie koncza skoro dwa systemu sie rozwijaja i niedlugo beda na tym samym poziomie. :D



Zreszta jeden argument zawsze pozostanie MOS jest be bo ma w logo niebieska cmie
[#10] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@Sventevith, post #9

Zreszta jeden argument zawsze pozostanie MOS jest be bo ma w logo niebieska cmie


A zwłaszcza że niebieską...
[#11] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@Sventevith, post #9

skoro dwa systemu sie rozwijaja i niedlugo beda na tym samym poziomie



Heh, pogratulować wiary w szybkość rozwoju OS4.
[#12] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@stefkos, post #5

Oczywiście wszystko co najgorsze to AmigaOS4. Nie ma to jak "bezstronne" stwierdzanie faktów

Tak poza tym to się zastanawiam czy AmigaOS4 jest dla Ciebie synonimem szatana, że nie użyjesz tej nazwy tylko używasz jakiegoś dziwnego szyfru 054?
[#13] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@stefkos, post #5

Oczywiście wszystko co najgorsze to AmigaOS4. Nie ma to jak "bezstronne" stwierdzanie faktów

Tak poza tym to się zastanawiam czy AmigaOS4 jest dla Ciebie synonimem szatana, że nie użyjesz tej nazwy tylko używasz jakiegoś dziwnego szyfru 054?
[#14] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@amigafan, post #13

Niechcący poszło 2 razy.
[#15] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@Grzegorz Kraszewski, post #11

pogratulować wiary w szybkość rozwoju OS4



Raczej miał na myśli rozwój MOSa
[#16] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@MinisterQ, post #6

Można conajwyżej powiedzieć że po raz kolejny AROS uratował MorphOSa.


Jako zwolennika AROS'a cieszy mnie to bardzo.

[#17] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@piter144, post #16

A nie wolałbyś by czasem to AROS zyskał coś od MorphOSa?
[#18] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@tomek, post #17

A nie zyskal? Z tego co wiem to komponenty z ktorych zrodel skorzystal MOSTeam zostaly "zwrocne" pozniej AROSowi, ze wszystkim poprawkami/ficzerami dodanymi w mosowej wersji.
[#19] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@amigafan, post #12

czy to nie ty przypadkiem napisales super tekst ze mos jest ble? czy widziales bym pisal gdzies newsa gdzie szydzilem z innych rozwiazan? o co ci chodzi? wiem ze 054 jest super i wogole cacy a masa softu powoduje ze garna tam miliony uzytkownikow. czy nie mozesz sie uspokoic i zobaczyc ze swiat nie jest tak kolorowy? ze te i te rozwiazanie jest dobre?

co do 054, to taka moja zabawa w lamiglowke taka sama jaka stosuja na portalu e**c.
[#20] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@stefkos, post #19

dobre podchwytuje te 054... ale kompletnie niewiem co to ma wspolnego z os4 :).



a juz zupelnie powaznie to cieszy ze sama idea aros'a nie idzie na marne. naprawde bedzie cieszyc jak i ten system bedzie sie coraz szybciej rozwijac.
[#21] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@stefkos, post #19

I po co się irytować? Niech by i OS4 był nawet lepszy od Windows...

Co mu to da skoro jest dedykowany maszynie o lekko szokującej cenie... Ilu jest użytkowników OS4 w Polsce? Ilu przybędzie w ciągu najbliższego roku? Czy warto z kimkolwiek polemizować na temat jego wyższości nad MOS?
[#22] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@jimiche, post #20

Ja też się cieszę, że jest amigowy system opensource i choć jestem na codzień użytkownikiem pegasosa, ostatnio pozytywnie zaskoczonym, że coś się w świecie MOS dzieje to i tak kibicuję AROSowi :)
[#23] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@piter144, post #16

jako zwolennik Donalda Tuska też się cieszę :D
[#24] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@Davka, post #23

Preferencje polityczne proszę zachować dla siebie. To nie jest portal o wyborach. Ta sama uwaga dotyczy również innych. Nie mieszajmy nazwisk polityków i w ogóle polityki z tematyką strony (chodzi o ew. polemikę w komentarzach, etc.).

Mam nadzieję, że moja uwaga będzie skuteczna...
[#25] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha
Jak wy to robicie, ze z informacji dot. stosu tcp/ip dla MOSa potraficie zrobic kolejny brednioserial, kolejna awanture? Tym razem MOSowa strona zaczela. O co wam chodzi?



I tak jak Grx pisze - system bez wbudowanego stosu w 2005 roku, to porazka.
[#26] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@stefkos, post #19

a masa softu powoduje ze garna tam miliony uzytkownikow



Mniej-więcej taka sama "masa softu" jak na Twego cudownego MOSa, do którego (zapewne wg Ciebie) garną się miliony użytkowników.



a masa softu powoduje ze garna tam miliony uzytkownikow



Niby które są dobre?

MOS jest cacy a AOS4 ble i to ma być prawda ostateczna?



Moim zdaniem takie wypowiedzi nie różnią się niczym od tak wyśmiewanych tutaj wypowiedzi KB z Execa.
[#27] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@stefkos, post #19

Miało być:



ze te i te rozwiazanie jest dobre?



Niby które są dobre?

MOS jest cacy a AOS4 ble i to ma być prawda ostateczna?



czy nie mozesz sie uspokoic i zobaczyc ze swiat nie jest tak kolorowy?



Dla mnie jest on bardzo kolorowy - a dla Ciebie nie?



Moim zdaniem takie wypowiedzi nie różnią się niczym od tak wyśmiewanych tutaj wypowiedzi KB z Execa.

[#28] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@grxmrx, post #24

To był żart :D
[#29] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@KAM_, post #25

Jak wy to robicie, ze z informacji dot. stosu tcp/ip dla MOSa potraficie zrobic kolejny brednioserial,



Taaakie to niesamowite? ;)
[#30] Re: Natywny Stos TCP/IP dla MorphOS-a - pierwsza alpha

@Grzegorz Kraszewski, post #11

Szybkosc rozwoju OS4 nie podlega dyskusji. Niechcesz jak widac tego przyjac do wiadomosci, trudno. Ostatnio wyminiles liste przewag Mosa nad OS4 i byla minimalna - kwesta kilku miesiecy.



Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem