Komentowana treść: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0
[#1] Re: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0
No i znowu muszę się przyczepić do newsa. UHexen obsługuje poprawnie tylko jeden plik wad. Przy drugim są problemy, prawdopodobnie chodzi o ten słynny problem w drugim levelu który przy starszym wadzie udało się już wyeliminować. Poza tym możnaby napisać, choć jak się nie ma sprzętu to jest ciężko że bardzo mocno wzrosła prędkość działania. Już stare wersje działały oczywiście znacznie szybciej niż na classiku, jednak dopiero teraz naprawdę czuć że gramy na G4.

[#2] Re: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0

@Mufa, post #1

UHexen obsługuje poprawnie tylko jeden plik wad.


Wiem o tym, ale wolałem się nie rozpisywać na ten temat. Stąd furtka bezpieczeństwa Więcej szczegółów znajdziemy w dokumentacjach z archiwami. Po co mam się wypowiadać skoro nie mam sprzętu i systemu?


P.S. Ale jak chcesz, to dopiszę tę informację.
[#3] Re: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0

@mailman, post #2

Po co mam się wypowiadać skoro nie mam sprzętu i systemu?



Tak pisać newsy których w żaden sposób nie można zweryfikować, to musi być bardzo frustrujące. Sam nie wyobrazam sobie takiej sytuacji. Dobre pytanie sobie postawiłeś, ja jednak bym je trochę zmienił. Czy pisac newsy obarczone sporym ryzykiem błędu i tym samym wprowadzać czytelnika w błąd, czy też nie pisać ich wogóle ?



Ale jak chcesz, to dopiszę tę informację.



O teraz news wygląda już lepiej, cieszę się że choć ktoś w sposób normalny reaguje na słowa krytyki. Niestety Twoi koledzy wolą naśmiewać się z bylejakości zamiast pracować nad tym aby PPA było coraz lepsze.
[#4] Re: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0

@Mufa, post #1

choć jak się nie ma sprzętu to jest ciężko



Zwłaszcza jeżeli żaden z posiadaczy sprzętu nie ma ochoty na współpracę, po co się przemęczać, lepiej pokrytykować w komentarzach. Tym bardziej mógłbyś docenić pracę Mailmana, gdyby nie on, byłbyś skazany na newsy na eXecu, ewentualnie portalach zagranicznych.

[#5] Re: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0

@Mufa, post #3

Czy pisac newsy obarczone sporym ryzykiem błędu i tym samym wprowadzać czytelnika w błąd



Wyhamuj może trochę, gdzie w tym newsie czytelnik jest wprowadzany w błąd?



czy też nie pisać ich w ogóle?



Chciałbyś, żeby na PPA nie było newsów związanych z AmigaOS 4?
[#6] Re: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Wyhamuj może trochę, gdzie w tym newsie czytelnik jest wprowadzany w błąd?



Teraz już nigdzie, jednak wcześniej pisało tylko że UHexen obsługuje 2 różne pliki WAD. Równie dobrze mógłbym napisać, sprzedam samochód który jeździ na wielu możliwych rodzajach paliwa. Zapominając przym dodać, że poprawnie działa tylko na Pb 95, gdyż po zatankowaniu np. lotniczego staje już po 2 KM.

[#7] Re: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0
Ja tam już się przyzwyczaiłem. Najpierw było stękanie, że "PPA jest MOS-owe" i AmigaOS 4.0 jest dyskryminowany małą ilością newsów (tak na marginesie, nie było newsów, bo ich ogólnie nie było - jakoś nie przypominam sobie, aby na PPA nie pojawił się jakiś, nazwijmy to, ważny news; to jednak już przeszłość), a gdy są newsy o AmigaOS 4.0, to są złe, błędne i nie powinno się ich pisać. I tak źle, i tak niedobrze... Puenta z tego: róbmy swoje. Gdybym miał być złośliwy wytknąłbym kilka innych nieścisłości z innych miejsc, ale po co komu kolejny brednioserial?
[#8] Re: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0

@Mufa, post #6

sprzedam samochód



Tyle że w przypadku samochodu skutki to kilka lub kilkadziesiąt tysięcy złotych, w przypadku tego newsa to najwyżej czas stracony na ściąganie gry. Jak to kiedyś mawiano "znaj proporcyą mocium panie" :)
[#9] Re: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Chciałbyś, żeby na PPA nie było newsów związanych z AmigaOS 4?



Ja pisząc newsa o jakimś na eXecu nie ograniczam się tylko do przeczytania dokumentacji. Zawsze choć na krótko staram się odpalić program sprawdzić jak działa i co sobą prezentuje. Uważam że jest to uczciwe wobec czytelnika. Myśle że do póki OS4 nie wyjdzie na classiki, spokojnie możnaby newsy o OS4 na PPA zawiesić. Ja wiecznie tu komencił nie będe, poza tym nie zawsze chce mi się prostować pewne nieścisłości, gdyż wiadomo jak to jest odbierane. Myślę że tak czy owak będziecie zgodnie z kreaownym przez Was image, pisać także o OS4, lecz nie poleciłbym znajomemu zainteresowanemu tematyką OS4, czerpania wiedzy z PPA jako najwiarygodniejszego źródła.
[#10] Re: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0

@Mufa, post #9

nie poleciłbym znajomemu zainteresowanemu tematyką OS4, czerpania wiedzy z PPA jako najwiarygodniejszego źródła.



Nie szkodzi. Zawsze jest lepiej jeżeli jest więcej niż jedno niezależne źródło, można sobie lepszy własny pogląd na sprawę wyrobić. Tym bardziej, że krąg fanów nie zawsze jest źródłem najbardziej obiektywnym.
[#11] Re: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0

@Mufa, post #9

Myśle że do póki OS4 nie wyjdzie na classiki, spokojnie możnaby newsy o OS4 na PPA zawiesić.


Aby była pożywka na teksty, że PPA jako Polski Portal Amigowy nie informuje o Amidze?


P.S. A dlaczego na classiki?
[#12] Re: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0

@Mufa, post #9

Tak, Twoje komentarze są wyjątkowo wartościowe. Nawet na execu. Zwłaszcza gdy wypowiadasz się o sprawach, o których nie masz pojęcia (vide natywność Perfect Painta na OS4, czy tzw. słowacka podróba Photoshopa, wymiatająca wszystko co w temacie grafiki na OS4 i MOSa dotychczas łącznie wyszło).

A jak już piszesz o platwormach, tudzież o zalewie informacji o przeglądarkach, to już w ogóle można boki zrywać.



I kto tu mówi o tzw. "pewnych nieścisłościach"...



Ja wiem że byś chętnie widział brak informacji o swoim ukochanym systemie tutaj, ale nie bój się - to się nie stanie. Nie w sytuacji totalnego braku obiektywizmu i samokrytyki ze strony execa.
[#13] Re: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0

@Mufa, post #3

Niestety Twoi koledzy wolą naśmiewać się z bylejakości zamiast pracować nad tym aby PPA było coraz lepsze.




Jako kolega Mailmana będę śmiał się nadal z tego co śmieszne :) Tak chyba będzie lepiej.



Co do słowa "zamiast" to nie wydaje mi się żeby jedno wykluczało drugie. Tyle ile mogę poświęcić życia dla rozwijania strony tyle poświęcam. Zajmuje się skryptami, jeśli zauważyłeś jakiś błąd w działaniu strony to chętnie dowiem się jaki to błąd i spróbuje go naprawić (czyli usunąć błąd). Jest bugtracker, mój e-mail, GG. Zapraszam.
[#14] Re: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0

@mailman, post #11

Mufa zapewne zakłada iż w redakcji PPA nie ma, i nigdy nie będzie nowej, prawdziwej Amigi.
[#15] Re: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0

@MinisterQ, post #12

Tak, Twoje komentarze są wyjątkowo wartościowe



Dobrze że zaznaczyłeś komentarze bo rzeczywiście czasem nie przywiązuję uwagi do luźnych komentów które puszczam. Od tego jest dyskusja że ktoś może mnie poprawić czy wyprowadzić z błędu. Tak było z PerfectPaintem i przyznasz że nie szedłem w zaparte. Co innego newsy, tutaj nie można sobie pozwolić na odrobnę nonszalancji, trzeba wszystko dokładnie weryfikować i tak też odpowiedzilni redaktorzy czynią.
[#16] Re: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0

@Mufa, post #15

Alez Ty jestes twardki...
[#17] Re: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0

@Mufa, post #9

Myśle że do póki OS4 nie wyjdzie na classiki, spokojnie możnaby newsy o OS4 na PPA zawiesić.





Dobry zart ;)

Mozna go odebrac jako jawny atak w kierunku zwyklych czytelnikow PPA. Mysle ze nie warto bylo tak sie rozpisywac. Wystarczylo napisac cos takiego



"Przetestowalem porty (poniewaz posiadam odpowiedni sprzet) i chcialem zwrocic uwage iz tylko jeden plik wad nadaje sie do uzytku. W zwiazku z powyzszym prosze poprawic tego newsa."



I tyle ;)
[#18] Re: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0

@Andrzej Drozd, post #17

Takim komentarzem udowodniłeś, że na pewno jesteś paskudną mosowcą! :P
[#19] Re: Heretic i Hexen dla AmigaOS 4.0 - wersje 1.0

@Kaczus, post #18

Hehe, to byla jedna z tych odpowiedzi na ktore odpowiada sie nie patrzac zupelnie na autora postu. Poprostu wydalo mi sie to niedorzeczne.



A czy jestem mosowca? Ja...ja protestuje. To ich wina. Powiedzili:

- masz i uzywaj.

Dali zadarmo, ja nie chcialem, prosilem aby nie dawali. A oni nic. Dali i juz. No to odplilem MOSa Classic. Przeciez trzeba sprawdzic to jak juz jest...czy jeszcze komus krzywdy nie zrobi albo cos. No, a jak juz odpalilem to zal bylo z dysku kasowac. Ano patrzalo to tak smutno..a, a i pare programow odplilo...ale to wszystko ich wina, ich... :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem