Komentowana treść: Komputerowa Encyklopedia
[#1] Re: Komputerowa Encyklopedia
Jednym z opisywanych komputerów jest oczywiście Amiga, niestety w spisie ujęta jedynie raz, jako komputer 16 bitowy.



To do bani taka encyklopedia.
[#2] Re: Komputerowa Encyklopedia

@R-Tea, post #1

Ale w indeksie pojawiają się strony z odnośnikami do wszystkich wyprodukowanych przez C Amig.

Ja wiem czy do bani ta Encyklopedia? W końcu A nie była jedynym na świecie produkowanym komputerem. Gdyby chcieć poświęcić Ami powiedzmy ze 100 stron, to z tej ogólnokomputerowej encyklopedii powstało dzieło przewyższające objętością Enc. Britannica
[#3] Re: Komputerowa Encyklopedia

@R-Tea, post #1

Napisalem do nich i wytlumaczyli mi dlaczego tak a nie inaczej. Ogolnie jako platforma do gier, najpopularniejsza byla a500/a600 czyli de facto komputery 16-bitowe.
[#4] Re: Komputerowa Encyklopedia

@_arti, post #3

Bo w sumie w newsie nie pisze że encyklopedia jest o "Game Machines" a nie wszystkich komputerach.

A do gier to faktycznie A500 była najpopularniejsza.
[#5] Re: Komputerowa Encyklopedia

@_arti, post #3

To ja dziekuje za taka amatorszczyzne. Rozumiem ze PC jest u niach 16 biotowy bo skupili sie na 386, a co pozniej to juz wlasciwie niezbyt wazne.
[#6] Re: Komputerowa Encyklopedia

@Poke, post #5

Chodzilo o platformy stricte do gier. To nie jest encyklopedia komputerowa a o maszych przeznaczonych do domu/rozrywki.
[#7] Re: Komputerowa Encyklopedia

@_arti, post #6

Wielu osobom stwierdzenie stricte do gier raczej nie przypadnie do gustu :) Nikt mi tego nie wmówi, że któryś z modeli Amigi XX00 był tylko do gier. Przecież nawet do konsoli CD32 można było podłączyć drukarkę czy klawiaturę?? Chyba nie tylko do gier??



[#8] Re: Komputerowa Encyklopedia

@Poke, post #5

Procesory 386 byly juz 32 bitowe.

Pozdrawiam
[#9] Re: Komputerowa Encyklopedia

@BuLa, post #8

Wszystko zależy jak liczyć bitowość, bo np w 386SX jedna szyna była
okrojona do 16 bit...
[#10] Re: Komputerowa Encyklopedia

@Kaczus, post #9

bitowosc systemu to najmniejsza szerokosc szyny danych/adresowej/itp. a i tak khtml roXXors:)

[#11] Re: Komputerowa Encyklopedia

@kiero, post #10

Pewnie, że khtml roxx, w końcu k jak Kaczy, a jak kaczy to musi być
roxx :))
[#12] Re: Komputerowa Encyklopedia

@Kaczus, post #9

Szyna pamieci owszem byla okrojona do 16 bit. Jednakze sama jednosktka procesora byla w pelni 32 bitowa nawet w 386SX.
[#13] Re: Komputerowa Encyklopedia

@BuLa, post #12

Czyli Amiga 500 też była 32 bitowa? ;)
[#14] Re: Komputerowa Encyklopedia

@MinisterQ, post #13

Według niektórych definicji była, tylko system miała 16-sto bitowy.
Podobnie jak pc z ms-dosem...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem