Komentowana treść: Marathon
[#1] Re: Marathon
Kolejny konkretny port na OS4 :)
[#2] Re: Marathon
A gdzie port dla OS3.x? Przeciz gra dosc dobrze dziala w niskich detalach i w siatce pod ShapeShifterem na 040/40.

Gra rzeczywiscie jest dobra jak na "dooma". Jest od niego lepsza.

[#3] Re: Marathon

@Sventevith, post #1

tak przyznaje gierka fajna ale nadal troche plaska jak na 3d

[#4] Re: Marathon

@AmiChris, post #3

Bo to klon Dooma a nie pelne 3d.
[#5] Re: Marathon
Jak kogoś zainteresował Marathon to polecam uwadze serię Halo na Xboxa.

Microsoft wykorzystał popularność serii Marathon w Stanach i wykupił w 2000 roku studio Bungie (twórców gry), zlecając im przygotowanie kontynuacji tytułu na powstającą wówczas konsolę - MS Xbox. Tak narodziło się Halo (premiera 2001 razem z debiutem konsoli), które ostatecznie nie było czwartą częścią Marathon'a ale początkiem nowej serii. Wydane w listopadzie ubiegłego roku na Xboxa "Halo 2" pobiło wszystkie możliwe rekordy sprzedaży, przynosząc 125 milionów dolarów dochodu w samym dniu premiery, a do końca 2004 nabywców znalazło 6,4 miliona sztuk gry.



http://xbox.ign.com/articles/557/557509p1.html

http://www.1up.com/do/media?cId=2005815
[#6] Re: Marathon
heh..takie pseudo3d gry...a niedawno uzytkownicy o54 smiali sie ze uzytkownicy mosa nie maja sterownikow do radeonow.A przeciez o54 wykorzystuje je na maksa.no nic, niektorzy musza czekac na "whens it's done".
[#7] Re: Marathon

@stefkos, post #6

Za to MOS wukorzystuje moc w grach typu bierki, bo tylko takie porty gier pojawiaja sie na MOSA.
[#8] Re: Marathon

@Sventevith, post #7



mozesz rozwinac? foobillard, rrottage, neverball/putt, quake3. w kolejce kilka nastepnych. zadnej z nich nie ma na konkurencyjny system.
[#9] Re: Marathon

@stefkos, post #6

Jeśli maksymalnym wykorzystaniem Sprzętowej akceleracji 3D nazywasz Radeona 7500 na AGPx2 to cofnij się do pare lat wstecz
[#10] Re: Marathon

@Malin, post #9

Zdaje sie ze kolega uzywa AGA i "obelguje" strasznie r7500 na agpx2 hmmmmm ciekawe :)
[#11] Re: Marathon

@Malin, post #9

Aaaa, i wszystko jasne, przetłumaczyłem sobie skrót i wyszło mi Zaawansowana Architektura Graficzna, to pewnie dlatego ta zbijawa z Twojej strony A jak u Ciebie smiga akceleracja ?
[#12] Re: Marathon

@Malin, post #9

Jezeli cos wykorzystuje na maxa Voodoo3 to jest maksymalnym wykorzystaniem akceleracji sprzetowej oferowanej przez te karte. :) Na kartach obslugiwanych dzisiaj przez NOWE amiplatformy naprawde mozna troche poszalec. Oczywiscie to sie ma nijak do obecnego rynku MOCNYCH pecetow i konsol typu Playstation3, XBox360. No ale czy ktos mysli, ze na amiplatformach bedzie cos dzisiejszego? Przeciez to oczywiste, ze nie. To jest sprzet i system rozwijamy przez hobbystow dla hobbystow. Rewelacji tu nie bedzie, zawsze bedziemy o epoke do tylu i kazdy dobrze o tym wie. No moze nie kazdy, bo sa firmy, ktore w 2005/2006 roku beda probowaly wcisnac amigowcom maszyne duzo gorsza (i bez AGP) od tego co jest juz dostepne prawie 3 lata. To dopiero jest zalosne. :) Ja uwazam, ze nie jest tak zle jak na ten ryneczek ("ryneczek" to i tak za duze slowo).

[#13] Re: Marathon

@kiero, post #8

- rrottage

- neverball/putt



Nie sa to zbyt skomplikowane gry.



[#14] Re: Marathon

@Sventevith, post #13

A wg. Ciebie Marathon jest skomplikowaną grą?
[#15] Re: Marathon

@Sventevith, post #13



zalezy co rozumiesz pod wzgledem skomplikowane. zadna z nich nie zadziala pod os4 bo brakuje funkcjonalnosci. sa tez na pewno bardziej skomplikowane niz bierki.



> bo tylko takie porty gier pojawiaja sie na MOSA.



jak ci udowodnilem nie tylko takie.
[#16] Re: Marathon

@kiero, post #15

Masz racje uogolnilem. Ale ostanio byl spory wysyp malych gierek a na OS4 wyszly porty czegos wiekszego. Zreszta nie wazne i fakt narazie jak widac cos z tym 3d nie tak pod os4 zreszta ktos cos o tym pisal na AW.NET.
[#17] Re: Marathon
No i znowu drą koty...

A jak ktos podejdzie do mojej piaskownicy to dostanie piachem po oczach, a lopatka po glowie ;)

[#18] Re: Marathon

@Andrzej Drozd, post #17

"zbudujemy zamki z piasku foremkami z blachy, przedostając się przez

warstwy betonowej masy..."



btw. od dzis mos ma natywny stos tcp/ip który już działa z większością

(wszystkimi programami), ja już całkowicie zrezygnowałem z miami



[#19] Re: Marathon

@rzookol, post #18

O! Dziala juz DHCP?



PS. Czy mozesz podac link do tego stosu i do MUI4?
[#20] Re: Marathon

@Andrzej Drozd, post #19

niestety (ale nie dla mnie bo ja mam static łącze) dhcp nie działa



http://www.sasg.com/mui/mui4alpha_mos_20050714.lha



a linki do stosu znajdziesz na morphos-news.de (trzeba sciagnąć też

usergroup.library)
[#21] Re: Marathon

@Fazior, post #10

Co z tego ze mam AGA i w grzybie jakąś smieszną Tnt2Ultra ale przynajmniej nie podniecam sie widokiem r7500 w A1 skoro pegazy mają radki 9250 i 8500 ;)
[#22] Re: Marathon

@Malin, post #21

sluchaj takie pc to ja zostawiam w spokoju.

wiesz mam tutaj tez przy piecu nvidie quadro fx go 1400 i co z tego, dziala, i tyle z niej korzystam.

za to lubie mosa uzywac i tyle, i ciesze sie ze wsparcia 3d dla mojego radeona w pegu.
[#23] Re: Marathon

@Malin, post #21

Hmmm tez się nie podniecam, ani mnie to ziębi ani grzeje. Jedyne co mnie cieszy to moje Voodoo3 ktore Mam wpiete do medka i jakos tam dziala. A co do r7500 to wydaje mi sie ze jak na ami sprzet nie jest zle i tyle.
[#24] Re: Marathon

@Fazior, post #23

Ups, to sory myślałem że jakiś fanatyk A1 chce mnie troszku zbluzgac ;)
[#25] Re: Marathon

@stefkos, post #6

Jak to ująłeś "pseudo gra" jest już także dostępna dla MorphOS-a, do pobrania z Aminetu:

http://aminet.net/package.php?package=game/shoot/AlephOne-MorphOS.lha
[#26] Re: Marathon

@grxmrx, post #25

ale grxmrx - stefkos napisał "pseudo3d gra", a nie "pseudo gra" - to zasadnicza różnica. Wolfenstein czy Doom i im podobne to rzeczywiście "pseudo3d"... a gry - całkiem fajne - któż z Amigowców nie wzdychał za Doomem, gdy był on Numero Uno ;) na PC. Niejeden wtedy PC kupił.....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem