Komentowana treść: Amy'05 - konkurs
[#1] Re: Amy'05 - konkurs
Pamietam, ze kiedys w ACS zamieszczone byly projekty amigowych obudow (wraz z monitorami) w ktorych plyty glowne istnialy tylko w wyobrazni projektanta oraz ogladajacego te obrazki;) To chyba bylo za czasow, gdy wlascicielem Amigi byla amerykanska firma Gateway 2000...
[#2] Re: Amy'05 - konkurs
Se jaja z owiec robia... ale niektorzy poleca... ;)
[#3] Re: Amy'05 - konkurs

@_arti, post #2

Jaja czy nie, ale i tak chętnie popatrzę na te projekty obudów.
[#4] Re: Amy'05 - konkurs

@luk, post #1

Teraz jest tak samo, Amy05 też istnieje wyłącznie w wyobraźni projektanta, oglądacza, no może jeszcze panów z Trojki.
[#5] Re: Amy'05 - konkurs
Aha, czyli co: klon amigi, nie nazywający się Amiga, który ma mieć bardziej charakterystyczny i niepowtarzalny wygląd niż Amiga? ;)

Czy może chodzi o zbudowanie nowej marki, na "podbudowie obudowy"? ;) Bo przecież nie na podbudowie parametrów technicznych...
[#6] Re: Amy'05 - konkurs
Rozumeim ze do plyty dodaja kubeczek, aby byl komplet: i kubek i podstawka?
[#7] Re: Amy'05 - konkurs
Oczywiście każdy pomysł związany z Amigą zaraz zostanie wyśmiany.

Ja uważam, że to dobry pomysł aby komputer sprzedawać nieodłącznie z obudową (tak jak to robi apple) żeby ludzie kojarzyli dany produkt z charakterystycznym wyglądem.

Lepiej mieć jakąś fajną, charakterystyczną obudowę niż kupioną na allegro pecetową atx.

[#8] Re: Amy'05 - konkurs

@amigafan, post #7

Zwroc tylko uwage na to, ze Amy05 miala byc sprzetem tanim, dla mas. Sprzedawanie jej nieodlacznie z obudowa podbilo by tylko niepotrzebnie i tak juz zbyt wysoka cene.



No, chyba ze dokonaja cudu i przy niemalze detalicznej produkcji obudowa bedzie kosztowac malutko. Ale patrzac na "tanie" amigowe obudowy firmy Elbox smiem watpic. Przy malej produkcji nawet sam przedni panel obudowy moze calkiem sporo kosztowac.
[#9] Re: Amy'05 - konkurs

@szuler, post #8

Hmm... zaprojektowanie formy i wdrozenie do produkcji... przy tej, spodziewanej ilosci to, strzelam - ok. 50.000$?
[#10] Re: Amy'05 - konkurs

@Grzegorz Kraszewski, post #4

Wlasnie dlatego podalem ten przyklad:)
[#11] Re: Amy'05 - konkurs

@amigafan, post #7

Z jaka Amiga?!
[#12] Re: Amy'05 - konkurs

@luk, post #11

Przemawia przez Ciebie czysta i niepohamowana złośliwość! :P Nie dość jednego bana?! ;)

[#13] Re: Amy'05 - konkurs

@gucio, post #12

A niby nie ma racji?? Amy05 to tylko sprzęt, na którym ma działać AmigaOS, a to z niego Amigi nie czyni, choćbyś nie wiem jak chciał.
[#14] Re: Amy'05 - konkurs

@amigafan, post #7

Oczywiście każdy pomysł związany z Amigą zaraz zostanie wyśmiany.



Nie z pomysłu się śmiejemy, tylko z tego, że komputer jeszcze nie istnieje a już się projektuje mu wystrój obudowy. Amiga Inc. też zaczynała od pięknych obrazków z designami...
[#15] Re: Amy'05 - konkurs

@amigafan, post #7

Jakakolwiek krytyka jest niedozwolona?
[#16] Re: Amy'05 - konkurs
Jak ktos sluszenie zauwazyl na aw.net to chyba najwyzszy czas aby ujawnic czy maja licencje od Amiga Inc, bo bez takich informacji troche trudno zrobic projekt.
[#17] Re: Amy'05 - konkurs

@marcik, post #16

Oczywiście, że nie mają. Gdyby takowy posiadali, to trąbiliby o tym na lewo i prawo. Czekają na ruch Amiga INC. Będą próbować coś zrobić z firmą, która chce odpalać OS4 przy pomocy Hyperionu na nielicencjonowanej płycie, czy nie? Jeśli nie, to zaczną coś myśleć. Teraz tylko badają teren.
[#18] Re: Amy'05 - konkurs

@luk, post #11

kto by nie mówił i co by nie mówił, to A1, mA1, Amy'05, Peg1 i Peg2 są dla mnie płytami amigowymi. Tylko, że różnymi drogami potoczyły się losy tych płyt.
[#19] Re: Amy'05 - konkurs

@SirLEO, post #13

Niedługo napiszesz, że P****** (za reklamę nikt mi nie płaci) jest "bardziej amigowy" niż komputery, na których działa AmigaOS.
[#20] Re: Amy'05 - konkurs

@amigafan, post #19

No tak na PC np moze działać amigaOS, dzięki amithlonowi ew uae (np
sprzedawanemu w zestawie Amiga Forever)
[#21] Re: Amy'05 - konkurs

@amigafan, post #19

(za reklamę nikt mi nie płaci)



No dobra, a za reklamę którego słowa w komentarzach ktoś Ci płaci (lub za które komentarze)? W innym przypadku stwierdzenie jest wg mnie nonsensem.
[#22] Re: Amy'05 - konkurs

@Kaczus, post #20

No tak na PC np moze działać amigaOS


Dokładnie.Jakoś jednak nikt tego Amigą klasyczną nie nazywa

Są dwa wyjścia:



-albo nazywamy Amigą komputery które posiadają licencje na taką nazwe (w tym przypadku Amy nie jest Amigą)



-albo Amigą jest wszystko na czym da sie uruchomic amigowe oprogramowanie(w tym przypadku Amy jest Amigą podobnie jak Pagasos [za reklame mi wprawdzie też nie płacą ale te słowo mnie w język nie szczypie jak niektórych]).





[#23] Re: Amy'05 - konkurs

@grxmrx, post #21

Zgadzm sie, paranoja Ojca Prowadzacego jest chyba zarazliwa.
[#24] Re: Amy'05 - konkurs

@piter144, post #22

Udajecie, że nie dostrzegacie jeszcze jednego (najsensowniejszego wg mnie) wyjścia:

Otórz Amigą nazywam te komputery, na których NATYWNIE działa AmigaOS.
[#25] Re: Amy'05 - konkurs

@amigafan, post #24

Otórz Amigą nazywam



"Otóż" chyba...
[#26] Re: Amy'05 - konkurs

@amigafan, post #24

To by bylo bez sensu, bo z chwila, gdy w ten czy inny spodob (natywnie) udaloby sie opdalic AOS4 na Macu, ten stalby sie Amiga.
[#27] Re: Amy'05 - konkurs

@amigafan, post #24

Otórz Amigą nazywam te komputery, na których NATYWNIE działa AmigaOS


Idąc tym tokiem myślenia Pegasosem nazywamy komputery na których działa natywnie MorphOS...Czy Amige clasic można nazwac Pegiem

[#28] Re: Amy'05 - konkurs

@piter144, post #27

Idąc tym tokiem myślenia Pegasosem nazywamy komputery na których działa natywnie MorphOS



To jest zły tok myślenia. Pegasos to nazwa dwóch konkretnych płyt głównych, a co na nich działa, to sprawa drugorzędna...
[#29] Re: Amy'05 - konkurs

@piter144, post #27

Pecetami nazywamy komputery na których natywnie działa winda (bez względu na producenta płyty głównej - przecież nie mówimy Dell`e czy Compaq`i w zależności od tego kto wyprodukował dany komputer a nazywamy je tak ponieważ ich wspólnym mianownikiem jest Windows a raczej zgodność z pewnymi wytycznymi umożliwiająca odpalenie windy), Macami są komputery na których natywnie działa MacOS (w tej chwili są to komputery produkcji apple ale gdy MasOS X będzie dostępny na x86 to każdy taki komputer może być nazwany Macintoshem) tak węc ten systwm nazewnictwa jest dobry i wg tego Amigami są komputery na których natywnie działa AmigaOS.

Przyznaję, że jeżeli lista komputerów obsługiwanych przez AmigaOS zwiększy się np o komputery produkcji apple to wg tego też będzie je można nazważ Amigami.







[#30] Re: Amy'05 - konkurs

@amigafan, post #29

Pecetami nazywamy komputery na których natywnie działa winda


Nie zgadzam się z tym. Pecet wywodzi się od spolszczenia skrótu PC, czyli Personal Computer (komputer osobisty). Personal Computer to także Amiga 500. Pecet to nazwa potoczna komputerów, na których może działać natywnie system Windows.


Macami są komputery na których natywnie działa MacOS (w tej chwili są to komputery produkcji apple ale gdy MasOS X będzie dostępny na x86 to każdy taki komputer może być nazwany Macintoshem)


Eeee... no nie wiem. Macintosh to nazwa zastrzeżona przez firmę Apple i dotyczy wyłącznie komputera, który produkują od 1984 roku. Według mnie nie jest istotne co na nim działa natywnie, czy nie natywnie.


tak węc ten systwm nazewnictwa jest dobry i wg tego Amigami są komputery na których natywnie działa AmigaOS.


Czyli zgodnie z tą teorią Draco to też Amiga?


W takim razie czym jest Pegasos? Komputerem, na którym natywnie działa MorphOS? Na Amidze Classic też MorphOS działa natywnie. Poza tym jak nazwać komputer, na którym natywnie działa Linux?


Według mnie Amigą, Macintoshem czy Pegasosem można nazwać tylko to, co uzyskało taką nazwę lub otrzymało stosowny znak towarowy (licencję) na używanie tej nazwy. Cała reszta to tylko nasze potoczne nazewnictwo, które zależy od punktu siedzenia, upodobań, zapatrywań, ideologii, czy też najzwyklejszego w świecie czyjegoś widzimisie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem