Komentowana treść: Amy - zmiana specyfikacji
[#1] Re: Amy - zmiana specyfikacji
dodatkowego slotu AGP, który miałby pracować w trybie PCI.


Rewolucyjna zmiana

[#2] Re: Amy - zmiana specyfikacji
Najbardziej pocieszajace jest chyba tylko to ostatnie zdanie...

Tak przy okazji: co to za "format": flex ATX?
[#3] Re: Amy - zmiana specyfikacji

@piter144, post #1

Hmm... Przynajmniej myślą i wiedzą, że brak AGP to pomyłka.
[#4] Re: Amy - zmiana specyfikacji

@Mario, post #2

Flex ATX to płyta główna większa od Micro ITX, lecz mniejsza od klasycznego atxa
[#5] Re: Amy - zmiana specyfikacji

@Lord_10up, post #4

Płyta flex ATX ( 190x170 ) jest większa od mini ITX ( 170x170 ), a mniejsza od micro ATX ( 236x172 ) . Jeśli chodzi o Amy'05 to ciekawe jest to , że specyfikacja może się jeszcze zmienić . Chociaż po tych ulepszeniach prezentuje dobry , amigowy poziom . Dużo zależy od tego jaka będzie wersja procka ... :)

[#6] Re: Amy - zmiana specyfikacji

@Mario, post #2

W duzym skrocie:



nanoITX = 120 x 120 mm

miniITX = 170 x 170 mm

flexATX = 229 x 191 mm

microATX = 244 x 244 mm

miniATX = 284 x 208 mm

ATX = 305 x 244 mm

eATX = 330 x 305 mm

WTX = 335 x 425 mm



Jest jeszcze cos takiego jak NLX,

LPX i oczywiscie kilka wariantow BTX.



Kazdy znajdzie cos dla siebie ;)

A ile bedzie okazji, zeby konkurs na obudowy rozpisac :P
[#7] Re: Amy - zmiana specyfikacji
Hmmm zastanawia mnie tylko na jakim poziomie są prace skoro nadal można wprowadzać tak duże modyfikacje ...
[#8] Re: Amy - zmiana specyfikacji
Ten news swiadczy o tym ze caly projekt znajduje sie jedynie w glowach autorow. Przeciez te zmiany sa na tyle powazne iz wymagaja praktycznie przebudowy polowy plyty, a takich rzeczy nie robi sie na koncu tylko na poczatku. Kompletna fatamorgana ta Amy. W ZYCIU to cos nie wyjdzie.
[#9] Re: Amy - zmiana specyfikacji
Zastanawia mnie reakcja niektórych posiadaczy Amigi One odnośnie
mostka Marvell, niedawno twierdzono, że to badziew i wogóle, a tu
nagle komentarz #7 w wątku http://www.exec.pl/comments.jsp?nid=2461
pokazuje jakoby nagle stwierdzili, że to właśnie ten mostek a nie
artica ma przyszłość...
[#10] Re: Amy - zmiana specyfikacji

@Kaczus, post #9

Mylisz modele mostka Discovery . Mowa o nowym układzie : Discovery V , a to zupełnie inna bajka ... :)

[#11] Re: Amy - zmiana specyfikacji

@Dorrr, post #7

Podejrzewam , że są na etapie demonstratora funcjonalnego .
[#12] Re: Amy - zmiana specyfikacji

@ems, post #10

Wiem o czym mowa... Kwestia jest jest inna - Jeszcze niedawno nie
widziano nic po za Articia i mityczna ArticiaP była argumentem w
każdej krytyce firmy MAI, teraz jest zwrot o 180 stopni... Co do
mostka dyskusja na ten temat jest też i po drugiej stronie: http://www.morphos-news.de/comments.php?lg=en&nid=1182
Mi po prostu brakuje konsekwencji, najpierw broni się jak lew jakiegoś
stanowiska, a jak tylko firma zrobi krok w inną stronę, to porzuca się
wszelkie stare przekonania i zachwyca czymś innym, czymś z czym się
walczyło (vide udawanie agp na pci, tyle ze udawanie na PCI i na PCI-X
też jest różnicą, a mimo wszystko teraz nagle stało się to być RULEZ,
choć niedawno było suxx....
[#13] Re: Amy - zmiana specyfikacji

@Kaczus, post #12

Bo to jest niestety juz blazenada. Niektorzy zaszli tak daleko ze zaczepia to o solidna paranoje.
[#14] Re: Amy - zmiana specyfikacji

@Kaczus, post #12

Ale ciągle wymieniasz cechy starych układów Discovery II . Discovery V zapewni obsługę DDR2 , PCI - Express , USB 2.0 . Będzie to zdecydowanie najlepszy mostek . Oby znalazł się w nowych modelach Amiga One i Pegasos .

Natomiast co do licytowania się o to czy aticia , czy discovery ... obydwa są mniej więcej na tym samym poziomie . A że emocje czasami ponoszą ... :) . Tu się zgadzam . Osobiście daleki jestem od krytykowania Discovery tylko za to , że jest składnikiem Pegasosa , a wychwalaniem articii tylko za to , że jest częścią Amiga One .

[#15] Re: Amy - zmiana specyfikacji
ten nius cieszy i martwi.

[trollowanie ;) ]



Dobrze że coś zmieniają w specyfikacji Amy, chociaż dziwne że Amy nie będzie miała "prawdziwego AGP" którego zalety wszyscy znamy , tylko dlaczego teraz AGP po szynie PCI jest rendy-cool, a to samo AGP po szybszej szynie PCI-X jest be



[koniec trollowania]



Martwić może jedynie to że Amy w zasadzie istnieje tylko w wyobraźni konstruktorów. Jeżeli mogą wprowadzać tak drastyczne zmiany: zmiana warstw z 8 na 6, usunięcie pewnych chipów itd, oznacza to tylko że nie mają nawet prototypu. Ja stawiam że ten sprzęt wyjdzie gdzieś w okolichach 2006/2007 . Wtedy to będzie rewelacja za 400$
[#16] Re: Amy - zmiana specyfikacji

@Olo, post #15

A czy ktokolwiek tutaj napisał, że AGP po PCI jest "trendy-cool"?

Bo to chyba jedynie twoja wyobraźnia ci podpowiedziala (i może wrodzona niechęć do Nowej Amigi) bo w żadnym komentarzu nikt nie napisał że jest to fajne czy lepsze od "prawdziwego AGP"
[#17] Re: Amy - zmiana specyfikacji

@ems, post #11

Podejrzewam , że są na etapie demonstratora funcjonalnego .




A cóż to takiego?

[#18] Re: Amy - zmiana specyfikacji

@amigafan, post #16

Przecież Amy to nie jest "nowa Amiga", bo o ile mnie pamięć nie myli, o fakcie bycia "nową Amigą" decyduje obecnośc naklejki. A tej Amy nie posiada (pomijając fakt że nic jeszcze nie posiada).

Tak na marginesie - właśnie zamierzam za dwa tygodnie zacząć sprzedawać samochód osobowy mojej konstrukcji, możecie zapisać się na przedłaty, zastanawiem sie jeszcze, czy nie przerobić specyfikacji tak aby stał się ciężarówką albo traktorem rolniczym
[#19] Re: Amy - zmiana specyfikacji

@Marcin, post #17

:) :) :) http://amiga.emugaming.com/prototypes/cbm-lorraine-portrait.jpg :) :) :)

[#20] Re: Amy - zmiana specyfikacji

@wali7, post #18

Zapomniales napisac "Nowa Amiga" z duzych liter;)
[#21] Re: Amy - zmiana specyfikacji

@wali7, post #18

Przecież Amy to nie jest "nowa Amiga", bo o ile mnie pamięć nie myli, o fakcie bycia "nową Amigą" decyduje obecnośc naklejki.

Bardziej o tym fakcie decyduje mozliwosc uruchomienia natywnie systemu operacyjnego Amigi.

[#22] Re: Amy - zmiana specyfikacji

@reactor, post #21

Wychodzi na to samo bo i jedno i drugie wymaga licencji.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem