Komentowana treść: Seven Days #1
[#1] Re: Seven Days #1
Czy u innych również niektóre artykuły mają krzaczki zamiast polskich znaków? Tak jak gdyby niektóre były w AmigaPL a inne w ISO2.
[#2] Re: Seven Days #1

@grxmrx, post #1

Jezeli ktos ma takowe krzaczki to moze odpalic maga z fontami uniwersalnymi albo w prefsach ustawic opcje "iso-amigapl" i uzyc fontow amigapl.

[#3] Re: Seven Days #1
Niesamowite! na amige jeszcze wychodzą magi?!?
[#4] Re: Seven Days #1

@pekdar, post #3

Niesamowite! na amige jeszcze wychodzą programy i gry?!?



[#5] Re: Seven Days #1

@GregLM, post #2

Standard AmigaPL powinien już dawno smażyć się w piekle .
[#6] Re: Seven Days #1

@pekdar, post #3

na amige swoja droga, ale to chyba pierwszy mag mosowy:)
[#7] Re: Seven Days #1
Dzieki i jeszcze raz dzieki Autorom..Jeny..Ale radocha!!..czytam :)
[#8] Re: Seven Days #1
Jest jeszcze coś - mag wykrywa, że mam wyłączone AHI co nie jest prawdą (i przez to w ógóle nie ma muzyki...).
[#9] Re: Seven Days #1

@grxmrx, post #8

Hmm, wygląda na to, że tylko Ty masz problem z dźwiękiem w magu.
[#10] Re: Seven Days #1

@deez, post #9

Jesteś w stanie za to zaręczyć prawicą? ;)
[#11] Re: Seven Days #1

@MinisterQ, post #10

znowu polityka!
[#12] Re: Seven Days #1

@MinisterQ, post #10

Tak, a nawet prawicą ;) A Tak na serio, to myślę, że grxmrx musiał sam jakoś wyłączyć te AHI w prefsach od maga gdy tylko pierwszy raz go uruchomił. Normalnie, domyślnie jest ono włączone (przynajmniej powinno być).
[#13] Re: Seven Days #1

@deez, post #12

Miało być "lewicą".
[#14] Re: Seven Days #1

@Kaczus, post #11

Zdaje się,że "Kaczuś" wygrał te wybory...
[#15] Re: Seven Days #1
Mimo drobnych niedorobek z kodowaniem tekstow, mag jest swietny. Dzieki :)

[#16] Re: Seven Days #1

@Prince, post #14

Proszę mnie nie mylić, ja dopiero zamierzam startować! :)
[#17] Re: Seven Days #1
Nie chce sie czepiac ale gdzie wersja html?
[#18] Re: Seven Days #1

@Poke, post #17

Nie che sie czepiac, ale czy wersja html bedzie miala taka sama "magie" program :P odpalony na rasowej Ami/Pegazie ?? :P

[#19] Re: Seven Days #1

@Poke, post #17

Nie ma i nie będzie.
[#20] Re: Seven Days #1

@noowy, post #18

IMHO nie "magia" (cokolwiek to znaczy) sie liczy, a tekst. Zle ze nie bedzie jak czytam powyzej.
[#21] Re: Seven Days #1
Prosze Panstwa!!!! WRESZCIE!!! Ciesze sie jak diecko!!!! Ja chce jeszcze!!! Ponad rok czekalem z mysla o Excesie, a tu Seven Days jak filip z konopii wyskakuje. Dziekuje Panom z Seven Days staff oraz Lazy Minds!!! TRZYMCIE TAK DALEJ!!!

[#22] Re: Seven Days #1

@grxmrx, post #8

Po prawie dwóch latach od wydania magazynu znalazłem chwilę, aby się z nim zapoznać. Ogólnie jest super, szeroka tematyka, nieograniczająca się jedynie do sceny samej w sobie i czekam na numer drugi (może się doczekam). Zauważyłem jednak kilka problemów, które koder mógłby poprawić w ewentualnym drugim numerze:

1. Podobnie jak u GRX-a nie mam muzyki. Czy ktoś znalazł na to lekarstwo? W tle odpalam playerka, ale to nie to samo ;)
2. Do archiwum powinniście dołączyć jakąś czcionkę. Nie każdemu użytkownikowi chce się grzebać w ustawieniach. Tak, wiem, program korzysta z domyślnej, ale w magu chciałbym mieć jakąś fajną, a nie domyślną z systemu. Niech tą domyślną będzie taka Wasza z archiwum.
3. Brakuje możliwości przejścia do kolejnego artykułu (trzeba za każdym razem wracać do menu albo nie wiem jak to zrobić inaczej).
[#23] Re: Seven Days #1

@mailman, post #22


1. Podobnie jak u GRX-a nie mam muzyki. Czy ktoś znalazł na to lekarstwo? W tle odpalam playerka, ale to nie to samo


Ogólnie rzecz biorąc, przy poprawnie zainstalowanym AHI 4+, wszystko powinno działać prawidłowo. Sprawdzałem to na oryginalnym systemie 3.1 z AHI 4.0 wraz z dbplayer.library (2.0) oraz tandemem render.libray (30.0) i guigfx.library (15.0). Ponadto potrzebna była biblioteka reqtools.library (38+), a także zainstalowane urządzenie AUDIO oraz AHI-handler. Jakby coś było jeszcze niejasne lub niezbyt poprawnie działało, to proszę o emaila. Może coś uda się z tym jednak zrobić.


3. Brakuje możliwości przejścia do kolejnego artykułu (trzeba za każdym razem wracać do menu albo nie wiem jak to zrobić inaczej).


Ooops, tylko przez przez menu... Zapomniało mi się...

Pozdrawiam.
[#24] Re: Seven Days #1

@gucio, post #23

Co do tego AHI, to mam wszystko chyba poprawnie zainstalowane. Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, że coś nie chciało odgrywać muzyki. To jest pierwszy raz.
[#25] Re: Seven Days #1

@mailman, post #24

Tak, tylko musisz mieć na uwadze fakt, że odgrywanie muzyki odbywa się pośrednio - poprzez nie najlepszą dbplayer.library. Sam program nie korzysta z AHI (poza requesterem wyboru trybu audio).

Gdybyś miał czas, to podrzuć mi plik "7days.prefs" znajdujący się w katalogu "DATA" i dołącz do niego listę dostępnych u Ciebie trybów audio. Zobaczę, co się da zrobić.
[#26] Re: Seven Days #1

@gucio, post #25

Gdybyś miał czas, to podrzuć mi plik "7days.prefs" znajdujący się w katalogu "DATA" i dołącz do niego listę dostępnych u Ciebie trybów audio. Zobaczę, co się da zrobić.

Tę listę trybów to w jakiej postaci Ci dostarczyć?
[#27] Re: Seven Days #1

@mailman, post #26


Tę listę trybów to w jakiej postaci Ci dostarczyć?


Może być zrzut ekranu z preferencji AHI lub plik tekstowy z listą trybów wygenerowaną w shellu - był do tego malutki programik o nazwie bodaj "showaudiomodes" czy jakoś tak podobnie. Skleroza...
[#28] Re: Seven Days #1

@gucio, post #27

Wieczorkiem lub jutro.
[#29] Re: Seven Days #1

@mailman, post #28

Pytam grzecznie, choć jak czytam słowa komentujące maga sprzed dwóch lat przychodzi mi to z wielkim trudem.
Kiedy i czy w ogóle pojawi się polski Total Amiga. To jedna z nielicznych inicjatyw za które moge ten portal pochwalić, jednak zwłoka w wydawaniu kolejnych numerów jest po prostu kpiną z czytelników. Czy do Waszych głów nie dociera że czytanie tekstów przeterminowanych o dwa lata jest całkowicie pozbawione sensu?
Kto kupi taką gazetę? Odpowiem sam sobie że pewnie taki miłośnik starych czasopism jak, ja, może też znajdzie się z 10 czy 15 kolekcjonerów, ale przecież Wasze załozenia były zapewne takie aby gazeta docietrała do jak najszerzego grona środowiska Amigowego. Proszę więc o jasną deklarację, że zakończyliście zabawę w Total Amiga, tudzież niezwłoczne wydanie numeu, bo to już naprawdę ostatni dzwonek. Mgliste deklaracje wydawane raz na pół roku w stylu "poczyniliśmy kroki w celu przyspieszenia tłumaczenia", możecie sobie wsadzić.. przez grzeczność nie dokończę gdzie.
Druga sprawa, Seven Days rzeczywiście nie jest chyba tak do końca na 100% zgodny z systemem, bo pamiętam że w momencie wydania był niemy także pod OS4, na szczęście któreś z uaktualnień systemu rozwiązało problem, niemniej taki swgo czasu istniał.
Ostatnia sprawa skierowana do osób chcących tworzyć magi a którym doskwiera brak kodera. Nie wiem czy tacy w ogóle istnieją, gdyż ziny upadają raczej przez brak tekstów niźli brak kodów, jednak na wszelki wypadek deklaruję iż taki kod w 100% zgodny z systemem zobowiązuję się dostarczyć. Jako bodajże jedyny posiadacz Hollywooda w tym kraju, wiem że program ten choć teoretycznie stworzony do prezentacji, jak mało co nadaje się znakomicie do szybkiego tworzenia zinów. Jako Amigowiec z chęcią wesprę więc każdą inicjatywę produckji dla przyjaciółki. Jeden warunek, zin musi traktować o Amidze a nie o lansowanym tutaj "systemie amigowym".
[#30] Re: Seven Days #1

@mufa, post #29

Pytam grzecznie, choć jak czytam słowa komentujące maga sprzed dwóch lat przychodzi mi to z wielkim trudem.
Kiedy i czy w ogóle pojawi się polski Total Amiga.


Więc odpowiadam(y) równie grzecznie - będzie kiedy zostanie skończony skład. Jeśli chcesz w jakikolwiek sposób pomóc, np. swoją magnetyzującą i (de)motywującą osobowością, lub swoją roszczeniową postawą, to zapraszamy na listę total amiga pl, będziesz miał wgląd w to jak wygląda od kuchni niedochodowe przedsięwzięcie, ile czasu na to mogą poświęcić ludzie, i dlaczego w ogóle jest, jak jest. W przeciwnym wypadku, jeśli poza sianiem fermentu nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, po prostu siedź cicho, tak jak zadecydowałeś już ze dwa razy co najmniej.
A tak na marginesie: czyżby ośrodek jedynie słusznego, i prawdziwego amigowego życia w polsce nie dawał Ci możliwości uzyskania takiej informacji, że musisz przychodzić na konkurencyjny portal, który ogólnie rzekomo lansuje coś co Ci sie prywatnie nie podoba?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem