Komentowana treść: Amizaduszki coraz bliżej
[#1] Re: Amizaduszki coraz bliżej
Miło :)
[#2] Re: Amizaduszki coraz bliżej
Może w takim razie jakoś specjalnie ich przyjąć? Może "wycieczki z przewodnikiem" gdzie będzie krótko omawiana historia Amigi, aktualny stan, a zakończy się to "obcowaniem z Pegazem"?;D

A w ogóle to uważam że Amiga jest słabo promowana w koputerowym Światku. Niby wszyscy czekają na AOS4, ale może już teraz zacząć nad tym myśleć? W końcu, jeśli ktoś z poza środowiska(tak jak ja), ma kupić nowego Peg'a czy A1, to musi najpierw wiedzieć, że one istnieją...
[#3] Re: Amizaduszki coraz bliżej

@juen, post #1

Nice. :)
[#4] Re: Amizaduszki coraz bliżej
Jak to się mawia - wici zostały rozpuszczone ;)
[#5] Re: Amizaduszki coraz bliżej

@Torn, post #2

Z pałaców strachów polecam taką pełną ich uliczkę w Niagara Falls. Z bliższych lokazlizacji wesołe miasteczko w Chorzowie ;)

[#6] Re: Amizaduszki coraz bliżej
Dobrze, że newsa pisała kompetentna osoba.
[#7] Re: Amizaduszki coraz bliżej

@Prince, post #6

Taaaaaaa... tylko mi jakoś te 16 bitów NIE pasuje....
[#8] Re: Amizaduszki coraz bliżej

@11MASTEr, post #7

cóż, o 16 bitach nie ja napisałem....

panowie poprosili mnie a napisanie "kilku zdań" na temat nowych Amig (w związku a Amizaduszkami oczywiście), napisałem więc całkiem spory artykulik (znancie mój rozwlekły styl ;) ), z czego wybrali, jak widzę, jakieś 20%. A trochę dodali od siebie, w tym te 16 bitów....

Inna sprawa, że Amiga była klasyfikowana jako komputer 16 bitowy (mówię o A500) - szyna danych, chipset, pamięć były 16-bitowe. To że procesor miał 32 bitowe rejestry to inna bajka, a chyba ciut za mało, by A500 zaliczyć do 32bitowców....
[#9] Re: Amizaduszki coraz bliżej
a wlasnie, to dlugo jeszcze ta strona bedzie w budowie? tak jakos do 5tego?
[#10] Re: Amizaduszki coraz bliżej

@wali7, post #8

Nie bić! Ja miałem A500, a i w tych czasopismach komputerowych, ktore wtedy mailem o Amigach pisali jako 16-bitowcach - stąd takie sformułowanie w artykule. Niemniej jedno jest pewne - bardzo dobrze wspominam Amigę i amigową scenę.



A co nazwania DI "PC-towym światem" - serwis wcale do PC się nie ogranicza :) Zdarzają się newsy o macach, zdarzaja się o palmtopach i smartphone'ach, kilka razy było o 8-bitowcach, czemu nie o Amigach :)

[#11] Re: Amizaduszki coraz bliżej

@Wilk, post #10

Koledzy w zapale bronienia Amigi trochę przesadzili. Procesor 68000 miał co prawda 32-bitowe rejestry i pełną 32-bitową arytmetykę, ale szyna danych wyprowadzona na zewnątrz była 16-bitowa. Również wszystkie szyny A500 były 16-bitowe. Więc A500, A600, A1000 i A2000 były 16-bitowe. Pierwszą 32-bitową Amigą była chyba A3000, potem A4000 i A1200.
[#12] Re: Amizaduszki coraz bliżej

@Grzegorz Kraszewski, post #11

pełną 32-bitową arytmetykę



O ile pamiętam dzielenie i mnożenie (mulu/muls/divu/divs) było 16 bitowe...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem