Komentowana treść: Wywiad z ACK
[#1] Re: Wywiad z ACK
No mogla by byc zbedna ta plyta od A1200. Dobry news ale ciekawe co z tego bedzie.
[#2] Re: Wywiad z ACK
Miała być karta turbo do A1200, ale płyta A1200 może byc zbędna (lol!), zatem to będzie karta do...niczego??
[#3] Re: Wywiad z ACK

@Prince, post #2

Nom. :] Może ja się nie znam, ale gdzie np bedzie siedzieć AGAtka czy Paulinka?
[#4] Re: Wywiad z ACK

@Kokos, post #3

Obok, na fotelu. ;)
[#5] Re: Wywiad z ACK

@MinisterQ, post #4

Ale to gratis jest??
[#6] Re: Wywiad z ACK
Rewelacja jak dla mnie.



Chociaz w sumie chyba wolalbym Pegasosa 2. :)



Nawet planowana cene tej karty (ok.300 Euro) moge zakceptowac, bo szczerze mowiac wiem, ze jak przekonam sam siebie, ze zasluguje na taki sprzet, to bedzie mnie na niego stac. :) Zreszta to nie codzienny chleb, ale zakup jednorazowy, cos jak zakup swojej pierwszej Amigi, powiedzmy, kiedy wazniejsze bylo spelnienie swojego marzenia, niz cena. :) To chyba zreszta zrozumiale.



Troche martwi mnie to, ze plyta A1200 moze z czasem zaczac zle dzialac, i moze byc szkoda nowego urzadzenia, ale z tego co dotad zauwazylem, plyty A1200 calkiem wytrzymale sa (IMO duzo bardziej niz karty Apollo), a to urzadzenie moze pracowac samodzielnie, wiec nie ma sprawy. :)



Jakichs strasznie pesymistycznych scenariuszy nie zakladam, a nad prawdopodobienstwem ew. dysfunkcji zestawu A1200 + taka karta nie mam zamiaru sie 'rozczulac', bo to miesci sie w mojej akceptacji doswiadczen o wartosci poznawczej, ze tak to ladnie powiem. :)



[#7] Re: Wywiad z ACK
tak. to moze ja zapowiem karty "novinha" do a1200 z prockami cell? powiedzmy 4 do max 16 prockow pracujaczych rownolegle, oczywiscie wtedy juz w obudowie serwerowej i to plyta a1200 bedzie bardziej dodatkiem, ale i tak bedzie to chodzic jako turbo. kazdy procek bedzie mogl obsluzyc do 8 GB ddr ramu, na plycie 6 slotow pci-x, usb2, ac97 (dzialajacy od poczatku), wlasny kontroler sata widziany jako scsi.device, chipset to specjalna wersja nforce (rozszerzona wersja tego co w ps3), opcjonalnie firewire 2, wifi 802.11g (z mozliwoscia upgrade do 802.11n). hmm. chyba niczego nie zapomnialem. cena okolo 350 eur, wersja z wifi i firewire2 75 eur wiecej. calosc dostepna wiosna, fotki za 2 tygodnie.
[#8] Re: Wywiad z ACK

@MinisterQ, post #4

coś się kolega w latach posunął

[#9] Re: Wywiad z ACK

@franz, post #8

Wdepnąłem w anomalię czasoprzestrzenną...
[#10] Re: Wywiad z ACK
Jak karta zmieści się w desktopie A1200 bez towerka to może się nawet skuszę z uwagi, iż wliczony jest AmigaOS 4.



Czemu nie zrobią całkowicie samodzielnej płyty z miejscami na układy specjalizowane z klasycznej Amigi i jeszcze układ dzwiękowy sid z C64?
[#11] Re: Wywiad z ACK

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #10

Bo może większość ludzi nie mogła/nieumiała by sobie wylutować układów w SMD z płyty głównej tysiącdwusetki
[#12] Re: Wywiad z ACK

@waldiamiga, post #11

To nie problem ja mogę to robić za free bo już to robiłem i się udało bez specjalnej lutownicy SMD, zawsze można odpiłować lub wyciąć nóżki z płyty, dobrze jakby ta nowa płyta miała podstawki pod układy, a nie miejsca lutownicze (no w ostateczności) to jak ktoś by chciał mieć dostęp do AGA-ty Pauli czy SID-a to by je sobie poprostu wsadził w te podstawki czy przykleił zamiast lutować klejem przewodzącym (ech jeszcze dać CELL-a marzenie) to by było wreszcie to na co czekają nie tylko amigowcy super komp z hiper duszą



Panie Adamie Kowalczyk dacie radę? To ja też dam radę za free
[#13] Re: Wywiad z ACK

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

To będzie wreszcie to na co czekają nie tylko amigowcy, super komp z hiper duszą :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem