Komentowana treść: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment
[#1] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment
Ktos cos obstawia?

- ja obstawiam ze termin premiery sie przesunie.



no ale zycze amiowcom by sie to nie stalo
[#2] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@stefkos, post #1

Rozmowy z autorami czasami przeprowadza się także z okazji premier, więc może to nie będzie najczarniejszy scenariusz.
[#3] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@mailman, post #2

Biorac pod uwage szum jaki byl przy premierze Pre-Release to wydaje mi sie ze premiere pelnej wersji poprzedzi podobna akcja.
[#4] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@marcik, post #3

Trzeba jeszcze pamiętać, że nadal nie udzielili odpowiedzi na 20 pytań zbieranych w czerwcu, choć osobiście nie widzę sensu odpowiadania na nie po ponad pół roku.
[#5] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@mailman, post #4

wiec czas na kolejne n-pytan:)



no ale jak pisalem ja obstawiam jedno i czekam na wasze propozycje.
[#6] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@stefkos, post #1

Nie wyrobia sie na 100 %. Ale teraz kilka tygowni w ta czy w ta nie robi roznicy. Pozatym tu nie chodzi o ukazanie sie OS4 a raczej sprzetu pod niego.
[#7] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@Sventevith, post #6

A może po prostu tylko podgrzewaja atmosferę przed premierą, niezależnie od czy premiera będzie opóźniona, czy nie.
[#8] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment
zaczynam byc juz bardzo zmeczony tymi obiecankami...
[#9] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@stefkos, post #1

- ja obstawiam ze termin premiery sie przesunie.



no ale zycze amiowcom by sie to nie stalo




Ta, jassne ;)
[#10] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment
Mam nadzieję , że to będzie dobry dzień dla zainteresowanych Amiga OS4 . Liczę , że zostanie przedstawiony plan działania na 2006 rok . Jedno jest pewne . Amiga OS4 nadchodzi . Czy będzie to trochę wcześniej czy później to nie ma większego znaczenia . Liczę również na to , że zostaną przedstawione platformy sprżętowe , na których ten system będzie mógł działać .

[#11] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@ems, post #10

. Liczę również na to , że zostaną przedstawione platformy sprżętowe , na których ten system będzie mógł działać .


Ja na to nie liczę. Hyperion wiele razy powtarzał, że oni się sprzętem nie zajmują. Sądzę, że tego dnia możemy poznać datę premiery systemu. Osobiście nie wiązałbym jej z premierą żadnego ze znanych nam sprzętów (np. Troika), no chyba że wskażą termin np. za pół roku :)
[#12] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@mailman, post #11

hehe skonczy sie na tym ze bedzie system bez sprzetu i sprzet bez systemu.

Jakiez to typowo amigowe
[#13] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@AmiChris, post #12

Z tym nie mogę się zgodzić. Nie przejaskrawiajmy faktów.
[#14] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@Prince, post #13

Tzn, wiesz o czyms, o czym My nie wiemy? Jakiś nowy sprzęt dla
AmigaOS4?
[#15] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@Kaczus, post #14

A kiedyż to mieliśmy system bez sprzętu? A że jedna AmigaOne miała dodawany system w wersji pre-relase, to zaraz trzeba mówić "typowo amigowe"? Wszyscy userzy (u)A1 na pewno niecierpliwie czekają na OS4. Ja coprawda mam tylko klasyka z 603e, ale bardzo chętnie go sobie zainstaluję.
[#16] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@Prince, post #15

cena os 4 wgniecie Cie w krzeslo ;D

Troszke zle mnie zrozumiales chodzilo mi ogolnie o amigowanie (juz za momencik wszystko cacy) btw. a pamietasz moze wojenki pup/wos?? Niech wygra lepszy ale wtedy wygral wolniejszy ;)

[#17] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment
nie bedzie mnie w chacie - to dobra wrozba. zazwyczaj jak cos waznego sie w amiswiatku zdarzalo to akurat nie bylo mnie w domu :)
[#18] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@Prince, post #15

Chodzi o nowy sprzęt, z którym miałbybyć sprzedawany AmigaOS4. Znasz
jakiś?
[#19] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@Kaczus, post #18

tak xbox360
[#20] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@jimiche, post #19

Widze ze niebiescy falszywi prorocy juz zaczeli wieszczyc zaglade OS4
[#21] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@Valwit, post #17

nie bedzie mnie w chacie



Hehe, ale w razie jakbys byl, to profilaktycznie wyjdz do jakiegos pabu czy sklepu itp. ;)
[#22] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@Sventevith, post #20

To twoja nadinterpretacja, ot ludzie zastanawiaja sie... A skoro nic
tak naprawdę niewiadomo, starają sobie wyobrazić na podstawie tego co
wiedzą o czym może być mowa... To chyba naturalne, no chyba, że ktoś
nie ma wyobraźni lub nie potrafi z niej korzystać, ale czy to wina
tych "niebieskich", iż tacy osobnicy są?
[#23] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@Kaczus, post #22

Kaczusja tak osobiscie mysle juz od dawna zeby to wlasnie na ta konsole powstal ten os... i to nie z sufitu sobie wziolem jak tu kilka osob mysli.

a dlaczego? widze jak sobie "piraci" poradzili z xboxem czy ps2. na obie konsolki powstal linux.. oczywiscie dzienki swojej konstrukcji xbox jedynka jest jak by bardziej predysponowany (cos ala cd32)do tego zeby byc pelnosprawnym komputerem to tym bardziej xbox360 ktoremu blizej (ze wzgledu na procesor) do amigiOne niz do pc (moze raczej do makowki ale to forum dotyczace amigi wiec...).

Pamietajmy ze ta konsola ma w sumie prawie wszystko zeby z niej zrobic komputer od portow usb i innych cudow na kiju po wbudowany hdd (ktory mozna podmienic tak jak to bylo w starym "iksie")

Mozliwe ze mala pamiec 256 mb ram jest co dla niektorych wada... ale w zamian dostajem i tak sprzet o niebo lepszy od pega2 czy mA1 i na pewno tanszy.

no i najwazniejsze x boxow360 w czasie premiery sprzedano wiecej niz amig i pegazosow od 1994 roku (tak sobie mysle przynajmniej :) ).

Owszem zeby taki system sie sprzedal powinien posiadac wszystko co niezbedne i suportowac technologie jakie oferuje nowy sprzet, juz o normalnej przegladarce www nie wspominam bo szkoda na to slow.

No i zostalo jeszcze jedno ale... aby stworzyc cos na "iksa360" niezbedne jest jeszcze zakupienie systemu dla developerow a to najtansze nie jest,chyba ze m$ prowadzi inna polityke niz sony :).



i tak o to koncze moja opowiastke sajinsfikszyn
[#24] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@jimiche, post #23

Oj chyba pomyliles adwersarza :)) Puki nie ma oficjalnego stanowiska
przyjmuje jako możliwe wszystkie możliwości, jedynie dywagować mogę co
moim zdaniem jest bardziej a co mniej prawdopodobne... Co do xboxa, to
raczej sceptycznie jestem nastawiony, choc nie wykluczam, różne rzeczy
się zdażaly... a poprzedni komentarz jakbyś niezauważył był adresowany
do kogoś innego i w zupełnie innej sprawie :)
[#25] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@Andrzej Drozd, post #21

na pewno mnie nie bedzie :) ale na irca postaram sie wbic :)
[#26] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment
No tak, zaczynam Was powoli rozumieć. Na obecną chwilę A1 nie jest sprzedawana. OS4 już prawie gotowy, ale co ma zrobić Hyperion? Powiedzmy, że za przysłowiowe dwa tygodnie obwieszczą:



System jest gotowy, ale skoro owce nie chcą OSa bez sprzętu, to nie OS nie będzie sprzedawany, pocałujcie nas w dupę.



Czy o to chodzi? Zawsze znajdziemy powód do narzekania prawda?

Myślicie, że prędzej OS4 zostanie przeportowany na Xboxa, niż wznowiona produkcja płyt głównych (u)A1?

A może, skoro specyfikacja Pegaza została rozdana, to się jeszcze bardziej spopularyzuje i prędzej niż później OS4 zostanie OS-em Pegaza?
[#27] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@Prince, post #26

wszystko pieknie tylko powiedz mi po co mi ten os bez sprzetu??

co, powiesze sobie na szyi i bede paradowac??

nie mow mi tylko o klasykach bo sie przewroce.

btw. nie zdziw sie jak os4 bedzie chodzic slabo na tym bedziesz wylaczal patterny aby nie mulilo etc..



Mam gdzies os4 jezeli juz wole mosa i mui

aa pardon jest jedna aplikacja mianowicie FPSE no ale moge uruchamiac go na mosie bo jest os4emu ;)



co do a1 nie zastanowilo Cie to ze przerwano produkcje obu??jakis powod musial byc jezeli go znasz podziel sie prosze.
[#28] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@AmiChris, post #27



wszystko pieknie tylko powiedz mi po co mi ten os bez sprzetu??

co, powiesze sobie na szyi i bede paradowac??



Poprzednio pisałeś, że cena OS4 wgniecie nie w krzesło, czyżby mimo ceny byłbyś zainetresowany tym systemem? Jak chcesz, to możesz paradować, inni znajdą dla niego inne zastosowanie.



nie mow mi tylko o klasykach bo sie przewroce.

Myślisz, ze taki natywny OS pod PPC będzie wolniejszy niż OS3.9 pod MC68k ? Nie ośmieszaj się!



btw. nie zdziw sie jak os4 bedzie chodzic slabo na tym bedziesz wylaczal patterny aby nie mulilo etc..



No tak, wszyscy wiemy że ten OS4 działający na 603e musi być wolniejszy od OS3.x na 68k. Ty tak na poważnie?



Mam gdzies os4 jezeli juz wole mosa i mui



Znowu prorokujesz, mimo swojej nienawiści do OS4, nie wiem dlaczego podpisujesz swoje posty jakoby byłu pisane pod tym systemem. Tutaj nikomu tym nie zaimponujesz a jedynie się ośmieszysz. Skąd możesz wiedzieć że wolisz coś od czegoś, czego jeszcze nie widziałeś? Czyżbyś nie potrafił mieć własnego zdania

i ślepo szedł w zaparte tylko dlatego, że większość ludzi na pewnym portalu jest "za" Pegasosem/MorphOSem ?



aa pardon jest jedna aplikacja mianowicie FPSE no ale moge uruchamiac go na mosie bo jest os4emu



Pewnie sporo przeoczyłeś, wyobraź sobie, że są jeszcze inne programy użytkowe oraz rozrywkowe.



[#29] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@AmiChris, post #27

Skoro masz gdzies OS4 to co sie tak bulwersujesz w tym watku :)

Hyperion jak narazie plamy nie dal. Skrupulatnie realizuje swoje zapowiedzi. Do tego jest firma wiec wie doc zego zmierza i o sprzet nie powinismy sie martwic. To nie zbieranina zaplencow jak MOST ktora nawert jesli gdzis idze to sama nie wie gdzie.



A co do A1 to nie zastnawia mnie czemu przerwano produkcje nawet sie ciesze bo zrobilo sie miejsce dla czegos tanszego.
[#30] Re: IRC-owa rozmowa z Hyperion Entertainment

@Prince, post #28

Pewnie sporo przeoczyłeś, wyobraź sobie, że są jeszcze inne programy użytkowe oraz rozrywkowe.



Je tez odpali za pomoca os4emu wkoncu MOS zmienia nazwe na WraperOS.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem