Komentowana treść: Poseidon 3.2
[#31] Re: Poseidon 3.2

@grxmrx, post #28

Nie o pewność co do nowych wersji chodzi tylko o pewność tego czy w ogóle nie zostanie coś pogrzebane.

To samo... Nie masz żadnych podstaw, do takich wniosków i nie masz danych, by potwierdzić takie tezy... To sa puste dywagacje, moze sie tak stac, moze sie stac cos zupelnie odwrotnego... Moze byc tez tak, ze n.p. Sun kupi MOS od MOSTu i wyda duzo $ na jego rozwoj... Malo prawdopodobne, ale nie niemozliwe...
[#32] Re: Poseidon 3.2

@Kaczus, post #30

niby masz rację, ale z mojego punktu widzenia:

- czym różni się funkcjonalnie wbudowany stos TCP/IP od niewbudowanego? To że Miami nienatywny? Przecież Miami nic nie brakuje... (jak pojawi się sprawne DHCP z ezTCP to jak dla mnie też będzie wystarczające)

- ja mam laserówkę HP - pod TP działa dobrze :)

- na razie to co jest w materiałach z MDC wystarcza mi.

Jedyne czego mi brakuje to brak możliwości użycia Altivec (nijak tego nie obejdę), joysticka już mniej (bo i niewiele gram, a pozatym może na USB pójdzie...).

Moim zdaniem liczą się konkrety, nie obietnice. Bez obietnic pojawiła się alfa MUI4.0, podobnie nowe 3D, czy MOS dla PUP. Ja wolę takie przyjemne niespodzianki co pewien czas niż wieczne "za dwa tygodnie" i po kolejnych 2 miesiącach kolejne gładkie kłamstewko. Bo czy coś to zmieni, jeśli ktoś (choćby ja ;) ) założy stronę na której poinformuje, że za 2 tygodnie wyjdzie MOS1.7, a w nim: obsługa dwuprocesorowych maszyn, pełna MP, drivery 3d do kart nVidii....., czy będzie lepiej? A daleko w Amiświatku nie musimy szukać, aby znaleźć takie metody działania... Ja w każdym razie dziękuję, nie ruszam się stąd, jest mi tu dobrze. I mam nadzieję, że MOS Team jeszcze nie raz mnie pozytywnie zaskoczy. :)
[#33] Re: Poseidon 3.2

@wali7, post #32

1)
a) Miami jest odpowiedzialne za część zwieszek MOSa. Nie wiem, czy
problem jest z MIAMI, czy z MOSem, ale jest to potwierdzone.

b) ezTCP już w jakiejś tam wersji testowej obsługuje DHCP, nie
obsługuje natomiast innych urządzeń niż karty sieciowe, tudzież nie ma
routingu.
2) No to masz farta, ja mam plujkę, pod Amigą z Canondiskiem działała
bardzo dobrze, pod Pagestreamem na pegazie działa dobrze (niestety
problem ostatnich znaków występuje nadal :(, natomiast z TP są różne
cyrki od niedrukowania wogóle, aż do drukowania np czarnych liter na
czarnym tle włącnie....
3) A nie brakuje ci np takiego czegoś jak source-level debugger?

Co do obietnic, to nie wymagam podania konkretnej daty, ale tego co
ma być w wersji 1.5 oraz okresowych sprawozdan, co juz jest zrobione,
a co nie. Bo rozumiem, że robiąc po godzinach można nie mieć
wystarczająco czasu, by robić to w odpowiednim tempie, ale podejmując
się pracy nad czymś, do czego inni np piszą oprogramowanie, jeszcze
inni kupują sprzęt, licząc ze względu na ten system, to twórcy dzieła
zaciągają jakby kredyt zaufania u tych różnych ludzi, więc skoro
podjeli się pracy nad tym dziełem (za co im chwała) to powinni też być
zobligowani do czegoś. Albo wyznaczają realny termin i go dotrzymują,
albo dają sprawozdania okresowe, określając wcześniej funkcjonalność,
jaka będzie w najbliższej wersji.
[#34] Re: Poseidon 3.2

@Kaczus, post #33

hihi znowu mos 1.5 hmm no tak gwiazdka sie zbliza ;)

Czekajmy (moze spadnie cos z nieba, lol) bo i tak nic innego zrobic nie mozemy ;)

a co do os4 no coz tutaj tez poczekajmy
[#35] Re: Poseidon 3.2

@mailman, post #23

a to narusza forrun , 22 komenty na rok, sir leo , cenzura ,co nie moge tak ,na maila mi napisz
[#36] Re: Poseidon 3.2

@mailman, post #23

mam ale tutaj chce tak lakonicznie ,sebestianie , krzysztofie
[#37] Re: Poseidon 3.2

@R-Tea, post #3

U mnie po update na wersję 3.2 nie mogę otworzyć prefsów z poziomu System Preferences. Po najechaniu na ikonkę USB mam zwieszkę. Gdy prefsy odpalę oddzielnie klikając na ikonkę Trident jest już OK.
[#38] Re: Poseidon 3.2
Dotarł do mnie klucz od poseidona. Jak na razie nowy Poseidon to rewelacja. Wszystko co działało u mnie na Poseidonie2 działa również na 3.2. Szkoda że nie ma jeszcze obsługi Bluetooth o który mi najbardziej chodziło :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem